Kredi Notu Sıfır Olana Kredi Veren Bankalar

1
12
Kredi Notu Sıfır Olana Kredi Veren Bankalar

Kredi Notu Puanını Önemsemeden Kredi Veren Bankalar

Kredi ve kredi kartı ürünlerinden yararlanmak için düzenli bir gelir ve bankalar tarafından kabul edilebilir bir seviyede kredi notu mevcut olması gerekir. Bu ili seçenek de yerine getiriliyorsa bankalar başvuru sonuçlarında olumlu yanıt vereceklerdir.

Bankalar ilk olarak ön elemede kredi notu sorgulaması yapmaktadırlar. Kredi notu düşük olan tüketicileri riskli olarak değerlendirerek olumsuz bir yanıt verirler. Bu nedenle kredi notuna bakmadan kredi veren bankalar pek mevcut değildir. Çünkü bankalar verecekleri ürün ve hizmetin geri ödemelerinde herhangi bir sıkıntı yaşamak istemezler.

Günümüzde kredi notu puanına bakmadan kredi veren bankalar arasında Fibabank ve Aktif Bank yer almaktadır. Kredi notu düşük olan herkes kredi çekebilmektedir. Ancak bazı koşullar zorunlu kılınmaktadır. Öğrenmek için şubeye gitmeniz gerekir.

Hesaplanmamış Sıfır Kredi Notları

Kredi notu seviyesi ve durumu başvurunun olumlu ya da olumsuz yanıtlanmasına sebep olmaktadır. Tüketicinin kredi notu bankanın istediği seviyede olunca kredi yanıtı olumlu bir sonuç olmaktadır.

Hesaplanmamış sıfır kredi notları kişinin kredi notunun olmadığını ifade etmektedir. Kişilerin kredi notlarının oluşması için de düşük limitli bir kredi kartı kullanıcısı olması önerilir. Hesaplanmamış sıfır kredi notları tüketicinin risk profili hakkında bilgi verir.

Kredi kartı kullanımı ile düzenli yapılan ödemeler sonrasında iyi bir kredi notuna sahip olmak mümkündür. Böylece kredi notunun hesaplanmasına ve oluşmasına yardımcı olacaktır.

Kredi Notu Güncellenmesi

Kredi Kayıt Bürosu tarafından kayıt altına alınan ve bilgiler doğrultusunda oluşturulan kredi notu dokümanların kaydetme ve güncelleme işlemleri ile yenilenmektedir. Bu süreç belli bir zaman dilimini kapsayabilir.
Derlenen ve kaydedilen bilgilerin kredi notuna yansıtılması ve işlem süreçleri sonucunda güncelleştirilmeler yapılması, KKB kredi notuna puanlama şeklinde yansımaktadır.

Düzenli ödemelerin ve finansal çalışmaların sonucunda kredi notu, hesapların aktif ve düzenli kullanılması ve ödeme planlarına uyum gösterilmesi ile güncellemeyi gözlemlemektedir. Planlı yapılan ödeme ile oluşan tüm kayıtlar her ay düzenli olarak kredi notuna yansımaktadır. Kredi notu öğrenme işlemini yaparak, her ay kredi notunuza bakarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here