Kredi Notu Olmadan Kredi Veren Bankalar

0
6
Kredi Notu Olmadan Kredi Veren Bankalar

Kredi Kartları Hakkında

Kredi kartları kullanılmaya başladığı andan itibaren birçok insan bu anlamda etkilenmekte ve hayatında bu konuda oldukça önemli değişiklikler olabilmektedir. Bu anlamda kişiler ödemek için aldıkları kredileri ellerinde olmayan bir takım sebeplerden dolayı bazen ödeyemeyecek durumda olabilirler. Bu durumda bankalar maalesef acımasızdır ve en fazla bize üç aylık gibi süre tanır. Onun dışında süre uzadığında hukuki işlem başlatır.

Neden Bankalardan Kredi Çekilir?

Kredinin bu kadar zararlarını bilmemenize rağmen yine de kredi çekmeye devam ederiz. Kimimiz hayat şartlarından dolayı yetişemediği durumlarda kredi kartı kullanır. Kimisi evi olsun ister. Bunun için de eskisi gibi borç alabileceği yakını yoktur. Bunun için krediye başvurabilir.

Kredi Notları Neden Verilir?

Kredi çekmeye başladığınız andan itibaren banka size ödemelerinize karşılık kredi notu denilen notlar verilir ve bu notları sizin adınıza kayıtlı olan deftere ekler. Eğer ödemelerinizde sorun yoksa notlarınız yükseliştedir. Aksi takdirde notlarınız düşer.

Kredi Notları Düşerse Ne Olur?

Kredi notlarınız düştüğü takdirde sizin adınıza kayıtlı olan deftere adınızın kara listeye eklenmesi an meselesidir. Kara listeye eklendiğiniz takdirde artık bundan sonra asıl zorlu süreçler sizin için başlayabilir.

Kredi Kartı Mağduru Olmamak İçin Ne Yapmalıyım?

Kredi kartı mağduru olmamak için önceden her şeyin hesabını yapmalısınız. Kalkamayacağınız borçlar altına girmemeli ve bu üzücü durumları yaşamamalısınız.

Kredi Notu Sorgulaması

Kredi notlarınızın ne durumda olduğunu öğrenmek için kredi notu sorgulama yaptırabilirsiniz. Bunun için kredi kayıt bürolarından ve ya internet bankacılığı aracılığı ile not değerleriniz öğrenebilir ve durumunuz hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Mümkün Olduğunca Kredileri Hayatınıza Sokmayın

Kendi iyiliğiniz için mümkün mertebe kredi çekmemeye çalışın. Krediye bulaşmadan sorunlarınızın çözümünü aramaya çalışın. Böylece kafanız, beyniniz rahat edecek ve gereksiz stresler altına da girmemiş olacaksınız.

Kredi Notlarınızı Öğrenin

Her şeye rağmen kredi çektikten sonra borçlu olduğunuzda ve bu borçlardan en kısa zamanda kurtulmak için ne durumda olduğunuzu öğrenmek için kredi notu öğrenme işlemleri yaptırabilirsiniz. Böylece borçlarınızın durumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Notlarınızı öğrendikten sonra hukuki süreç başlamadan önce borçlarınızı ödemeye başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here