Kredi Notu Öğrenme 4 TL

1
16
Findeks Kredi Notu Neden Önemli?

Kredi notunuzu 4 TL’ye öğrenin

Kredi notu son derece önemli olan ve bankaların size kredi vermeleri için en önemli araştırma unsurlarından bir tanesi olan nottur. Bankalardan almış olduğunuz kredilerin geri ödemelerine ve sizin davranışlarınıza göre şekil alan bu not bir daha ki kredi kartı veya kredi notu alma durumunuza önemli etki ediyor. Önceden sadece bankalardan öğrenilebilen bu not artık kredi kayıt bürosu tarafından da insanlara açıklanıyor. Kredi notu öğrenme sistemi denen sistemle işleriniz çok kolay.

Kredi Notu Öğrenme

Size ait olan kredi notunuzu öğrenmek için kredi kayıt bürosunun web sitesine üye olmanız ve risk analizi raporunuzu talep etmeniz gerekmekte. Üye olabilmek için nüfuz cüzdanı bilgileriniz ve kredi kartı bilgilerinizi soruyorlar. Birkaç dakika süren bu işlemlerin ardından sadece 4,00 TL’ye kredi kartınızla ödeme yaparak risk raporunuzu öğrenebilirsiniz.

Kredi limitinizi görebilirsiniz

Raporun oldukça detaylı bilgiler içerdiğini ve mevcut kredi alabilme durumunuzun yanında geçmişteki durumunuzun da sizinle paylaşıldığını söylemek gerekmekte. Bankalardaki toplam kredi limitleriniz, kalan kredi kullanma hakkınız gibi pek çok bilgi bu sayfada yer alıyor. Bu rapor sayesinde kredi notunuzu olumsuz etkileyen şeyleri öğrenip kredi notunuzu yükseltmek amacı ile olumlu işler yapabilirsiniz.

Kredi notunuz 1 ile 1900 arasında değişebilir. En riskli olan not 1, en risksiz kabul edilen not ise 1900 olarak göze çarpıyor. Kredi almanız için direk etki eden bu notun son derece iyi olması gerekmekte. Ancak bankalardan kredi alabilmek için sadece bu not yetmiyor. Bu notun yanında bankanızın hangi kriterleri göz önüne aldığı da son derece önemli.

Dilerseniz raporunuzu paylaşabilirsiniz

Risk raporunuz çok güzelse veya birileri ile ticaret yapacaksınız bu raporu onların sizin hakkınızda bilgi sahibi olmaları için paylaşabilirsiniz. Aslında sistem çok yeni ve varılmak istenilen nokta da insanların ticaretlerine referans olmak. İlerleyen dönemlerde faturalarınıza bile not verilebilecek bir ortam.

Rapora itiraz edebilirsiniz

Raporda bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız bu rapora itiraz etme hakkınız da var.

SMS’le de rapor istenebiliyor

Risk raporunuzu telefonla istemek de bu sistem üzerinden kolay Yukarıda sayılanları yapmak için www.findeks.com adlı siteye gitmeniz yeterli.

Kredi notu sorgulama hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için www.kredinotu.co adresini takip etmenizi öneririz.

Bir önceki yazımız olan Emlak Konut Borç Sorgulama başlıklı makalemizde Emlak Konut ve emlak konut nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here