Kredi Kartıma Fazla Para Yatırırsam Ne Olur?

0
86

Kredi kartına yapılan ödemelerde bazı durumlarda fazla yatırılabiliyor. Bu durumlarda kredi kartıma fazla para yatırırsam ne olur sorusu sorulmaktadır. Öncelikle hiç bir sorun olmayacaktır.

Kredi Kartına Fazla Para Yatırma

Kredi kartınıza ister kendi isteğinizle ister yanlışlıkla para yatırırsanız bu hiç bir sorun oluşturmayacaktır. Ekstre borcunuzun haricinde yatırmış olduğunuz fazla tutar limitinize eklenecektir ve borcunuz eksi bakiyeye düşecektir. Bu durumda bir sonraki ekstre tarihinde gelecek olan borç eğer yatırdığınız paradan düşük ise, ekstre borcu otomatik olarak ödenecek ve kalan tutar diğer aya yansıtılacaktır. Eğer yatırdığınız fazla miktar ekstre borcunuzdan düşük ise, banka otomatik olarak fazla bakiye kadar borcu düşecek ve geri kalan kısmı yatırmak durumunda kalacaksınız.

Kredi Kartı Limitinden Fazla Yatırıp Geri Çekme

Kredi kartına fazla para yatıranların aklına şu durumda gelebilir. Kredi kartıma fazla yatırdığım parayı nakit olarak çekebilir miyim?

Evet çekebilirsiniz. Ancak kredi kartına yatırdığınız miktar limitinize yansıtılacaktır. Bu da fazla yatırdığınız paranın artık kredi kartı limiti olduğu anlamına gelmektedir. Yatan bu fazla limiti nakit olarak çektiğinizde nakit avans kullanmış olursunuz. Yani nakit avans kullandığınızda kullandığınız tutar üzerinden bankaya faiz ödemek zorunda kalırsınız. Bu yüzden kredi kartınıza fazla para yatırmadan önce dikkatli davranmalısınız.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucunu Öğrenme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here