Kredi Kartım Kırıldı Ne Yapmalıyım?

0
278

Kredi kartım kırıldı ne yapmalıyım? konusunda yapılması gerekenleri aşağıda bulabilirsiniz.

Kredi kartım kırıldı ne yapmalıyım?

Kullanmakta olduğunuz kredi kartı kırılmışsa, kredi kartını yeniden çıkarmak için banka ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Kredi kartı kırıldıktan sonra eğer kart numaranız okunmaz hale gelmişse ve kart numaranızı not etmemişseniz telefon bankacılığına bağlanamayabilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken telefon bankacılığını aradığınızda kayıp çalıntı hattı ile görüşmenizdir. Telefon bankacılığı kayıp çalıntı hattında müşteri temsilcisine gerekli bilgileri vererek kartınızın tekrardan basılması için gerekli işlemleri başlayabilirsiniz.

Telefon bankacılığı dışında kredi kartına sahip olduğunuz bankanın şubesi ile de iletişime geçebilirsiniz. Bu durumda banka yetkilileri gerekli işlemleri gerçekleştirerek kredi kartınızın tekrardan basılması için talimat verecektir.

Kredi kartı kırıldıktan sonra yapılması gereken işlemleri gerçekleştirdiğinizde, banka ortalama olarak bir hafta veya 10 gün içerisinde kredi kartınızı sizlere ulaştırmaktadır. Kredi kartınızı ister banka şubesinden isterseniz bankaya kayıtlı olan adresinize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Yeni kredi kartı geldiğinde eski kredi kartınız gibi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucunu Öğrenme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here