Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Kredi Kartı İptali

Kredi kartınızı iptal ettirmek için müşteri hizmetlerine bağlanıp görüşerek bu işlemi kolaylıkla çözebilirsiniz müşteri temsilcisi müşteri kaybetmeyi hiç istemez bu nedenle sizi yanıltabilir gerek para gerek puan gerekse mil veya bonus ile sizi yanıltabilir. Ancak siz bu tür yanılmalara uğramadan kolaylıkla kredi kartınızı iptal edebilirsiniz. Bir banka haftanın yedi günü ve bu yedi günün iş saatinde kredi kartınızın iptal işlemlerini başlatması gerekmektedir. Bankanız işlemlerinizi yedi gün iş saati içerisinde başlatacaktır ve size gerekli açıklamayı yapıp size yardımcı olacaktır.

Bankaların  Şubeleri  İle;

Herhangi bankanın herhangi bir şubesine gidip bankaya sorunlarınız üzerinden dilekçe vermeniz size yeterli olacaktır. Verdiğiniz dilekçe sonrası bankanın yedi iş günü içerisinde sizin yapmış olduğunuz işlemi işleme geçirmek zorundadır .

Taksitli Borçlarınız Var İse Kredi Kartı İptal Olmaz Mı?

Kredi kartınızda taksitli yada herhangi bir borcunuz var ise kartınızı iptal edebilmeniz imkansız olabilir. Ancak borcunuz taksitli ise banka sizden toplu miktarda ödeme yapmanızı arzu eder ve ödemeyi yaptığınız taktirde kartınızı en kısa zamanda iptal edebilirsiniz.

Gelelim kredi kartınızı kapatma ile iptal etmenin arasındaki farklara bir kere kredi kartı kapatmak ile kredi kartı iptal ettirmek çok ayrı bir durumdur. Nasıl mı? kredi kartı kapatmak kartınızı gerekli bir süre işlemini durdurmaktır. Kredi kartı iptal etmek ise kredi kartınızın hiç bir işlem yapılmaksızın tamamen kapatılmasına denir. Her iki durumda birbirinden ayrıdır.

Bankalar Kredi Kartınızı İptal Etmez İse  Ne Yapabiliriz?

Banka sizi dikkatte almayıp kredi kartınızın iptalini gerçekleştirmiyor ise; Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu adresine başvurmanız gerekmektedir. Bu başvuruyu yapabilmeniz için iptal ettireceğinizi gösteren  bir belge gereklidir. Ve bu belge ile kolaylıkla başvuru yapıp cevabın gelmesini bekleyebilirsiniz ardından kolaylıkla kredi kartınızı iptal ettirebilirsiniz.

Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?
5 (100%) 1 oy

Bir önceki yazımız olan Ölen Kişinin Kredi ve Kredi Kartı Borçları Ne Olur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.