Kredi Kartı Borcu Olan Kişi İhtiyaç Kredisi Çekebilir Mi?

0
64
Havale ve EFT Saatleri

Bütçemizi yönetirken kredi kartı çoğu zaman bizim kurtarıcımız olmaktadır. Bazı zamanlarda ise ihtiyaçlarımızı karşılamak için kredi kartı yeterli olmayabilir. İhtiyacımızı karşılamak için kredi çekmek isteyebiliriz. Bu durumda kredi kartı borcu olan kişi ihtiyaç kredisi çekebilir mi sorusu merak edilmektedir.

İhtiyaç kredisi çekmeye kredi kartı engel olur diye sorarsanız bu kredi notunuza ve gelirinize göre değişmektedir. Eğer kredi kartınızın ekstre borcunu düzenli olarak ödüyorsanız kredi notunuz yüksek seviyelerde olacaktır. Bu durumda bankalara ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunduğunuzda banka kredi notu yönünden herhangi bir engel görmeyecek ve gelirinize bakacaktır. Gelirinize bakıldığında ise kredi kartı borcunuza orantılı olarak sizlere ihtiyaç kredisi verebilir.

Bir diğer taraftan kredi kartı borcunuzu düzenli ödemiyorsanız, ödemelerde günlük veya aylık gecikmeler oluyorsa, bunun yanı sıra borcunuzun asgari tutarını ödüyorsanız ihtiyaç kredisi çekmekte zorlanabilirsiniz. Kredi kartı kullanırken ihtiyaç kredisi çekmek için başvuruda bulunduğunuzda bu durumdan dolayı öncelikle kredi notunuz düşük olacaktır. Bunun yanı sıra ödemelerinizi geciktirdiğiniz için borcunu da gelirinize göre çok ise, bankalar sizlere kredi vermeyebilirler.

Buradan anlaşıldığı gibi kredi kartı borcunuz eğer uzun süreli gecikmelere maruz kalmışsa kredi kullanmanız zorlaşacaktır. Kredi kartı borcunuz eğer varsa ve ödemelerinizi düzenli olarak yapıyorsanız geçim endeksine uygun olarak sizlere ihtiyaç kredisi çıkabilir.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucunu Öğrenme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here