Kredi Kartı Almak için Gerekli Belgeler

0
12
Kredi Kartı Almak için Gerekli Belgeler

Kredi kartları günlük hayatımızda aktif olarak kullandığımız bir şey haline gelmiştir. Kredi kartları ile yaptığımız harcama ve ödemelerde nakit kullanmadan kredi kartı ile harcama ve ödemeler yapabiliriz. Bankaların bizlere verdiği bu hizmeti kullanmak için yapmanız gereken şey ise istediğiniz bir bankayı seçerek bankaya başvuru yapmanız olacaktır. Bankaların bizlere sunduğu bu güzel hizmeti kullanmak sizinde hakkınız. Kredi kartınızı almak için başvuru yaptığınızda banka sizden bazı şeyler isteyecektir. Bir nevi prosedürde denilebilir.

Banka size güvenmek ve sizin hakkınızda bilgi sahibi olmak istiyor. Bunun içinde kredi notu sistemini kullanıyor. Kredi notu ile sizlerin hakkında öğrenmek istediği her şeyi çok rahat bir şekilde öğrenebiliyor. Bankalardan hizmet almak istiyorsanız notunuzun en az 900 olması gerekiyor. Bankalar kredi notunun yanında birde bazı belgeler istiyor. Bu belgelerin ne olduğu ise başvuru yapacak kişiler tarafından merak ediliyor. Bir hizmet almak istiyorsanız bankaya istediği belgeleri vermeniz ve kredi notunuzun geçerli olması gerekir. Bankaların sizden isteyeceği belgeler değişiklik gösterebilir. Çünkü her bankanın kendine özgü bir çalışma tarzı vardır. Ancak gelir belgesi ve sigortalı bir işinizin olduğunu gösteren belgeler her bankanın isteyeceği standart belgelerdir.

Aylık net gelirinizi gösteren maaş bordrosu ve en az 6 aydır sigortalı bir işte çalıştığınız belgeleri banka sizden isteyecektir.

Gelir belgesinin istenmesinde ki amaçta alacağınız kredi kartının limitinin belirlenmesi içindir. Banka kredi kartının limitini sizin gelirinize orantılı bir şekilde belirleyecektir. Belgelerde bir sorun yaşanmaz ise başvurunuz gerçekleşir. Akabinde kredi notu sorgulama işlemi yapılarak sizlere olumlu veya olumsuz bir cevap verilir. Kredi kartı almak istiyorsanız kredi notunuza çok önem verin. Elbette gelir belgesine de bu denli önem vermeniz gerekir. Yani bankanın isteklerini yerine getirmeniz alacağınız hizmet açısından iyi olacaktır.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucunu Öğrenme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here