Kredi Başvurusu Sonucu Nasıl Öğrenebilirim?

Kredi Başvurusu Sonucu Nasıl Öğrenebilirim?

Nakit ihtiyacımızı karşılamak için bankalardan kredi hizmeti almaktayız. Bankalar insanların her türlü ihtiyacına yönelik uygun bir kredi hizmeti sunmaktadır. Bu kredileri bankalardan almak için gerekli şartları yerine getirmemiz gerekiyor. Daha sonra banka bize gerekli hizmeti sağlayacaktır.

Bazen bankalara yaptığımız başvuruların cevabı bizlere çok geç gelebiliyor. Yada yaptığımız bir başvurunun sonucu ile alakalı bilgi sahibi olmak isteyebiliyoruz. Bilindiği üzere, en sağlıklı başvuru yöntemi bankanın şubesinden yapılan başvuru yöntemidir. Bizzat banka şubesine giderek başvuru yapmak sizin için daha iyi olacaktır. Başvuru formunu doldurarak bankaya istenilen belgeleri vermeniz gerekiyor. Banka da başvuru formu ve belgeleri inceleyerek ve en son kredi notunuza bakarak sizlere kredi hizmeti verecektir. Kredi hizmeti alabilmek için bankanın her istediğini yerine getirmeniz gerekecektir. Eğer bankanın tüm istedikleri eksiksiz bir şekilde yerine getirilmiş ise banka zaten en kısa süre içinde size kredi hizmeti verecektir. Yani başvurunuzun sonucunu bildirmiş olacaktır. Bazı şeylerin ters gitmesi sonucunda banka sizin başvurunuzu askıya alabilir ve konuyla alakalı bilgi vermeyebilir.

Hiç kimse bir kredi başvurusu yapıp gelecek cevabı günlerce belki de haftalarca beklemek istemez. Yapılan başvurunun cevabı bir an önce gelmelidir ki başvuru yapan kişi kredi hizmeti alamıyor ise bunun bir hal çaresine bakabilsin

Yaptığınız başvurunun sonucunu öğrenmek istiyorsanız bunun en güzel yolu başvuru yaptığınız bankanın telefon bankacılığı kullanmaktır. Yaptığınız başvuruyla alakalı bir sonuç alamamış iseniz bankanın telefon bankacılığını arayarak doğru yönlendirmeler ile müşteri temsilcisine ulaşabilirsiniz.

Konuyu müşteri temsilcisine anlattığınız takdirde sizlerden bazı kimlik bilgileri istenecektir. Sistemden yaptığınız kredi başvurusu ile alakalı bilgi alınacak ve krediniz hakkında her şey tespit edilerek sizlere bildirilecektir.

Oylama

Bir önceki yazımız olan Kredi Notuna Bakmadan Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın