Kredi Başvurusu Nereden Yapılır?

0
6
Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Günümüzde ihtiyaçların karşılanması için kullanılan yöntemlerin en popüleri kredi çekmektir. Konut, taşıt, eğitim, sağlık, bayram ihtiyacınız ne olursa, en uygun krediyle istediğinize ulaşmak hiçte zor değil. Kredi çekilirken önemli hususların başında en uygun faizli krediyi, bütçenize uygun şekilde belirlemektir. Bütçenizin sınırlarını belirledikten sonra, uygun faiz oranlarını belirlediğiniz bankanın ister şubesinden başvurarak ister internet üzerinden online başvuru yaparak isterseniz de cep telefonunuzdan SMS ile başvurunuzu yapabilirsiniz. Şimdi başvuruları ayrıntılı olarak ele alalım;

BANKA ŞUBESİ BAŞVURU

Uygun faiz oranını belirlediğiniz banka şubesine giderek bireysel başvuru ile kredi başvuru işleminizi başlatabilirsiniz. Şubede bulunan kredi danışma ile yüz yüze görüşerek, ihtiyaçlarınızı karşılayacak bütçenize uygun ödeme olanakları ile kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuruya giderken nüfus cüzdanı, maaş bordrosu, ikametgah belgesi ve üzerinize kayıtlı elektrik, su, doğalgaz ya da telefon faturalarından birinin yanınızda götürmeniz işlemlerin hızlanması konusunda son derece yardımcı olacaktır.

İNTERNET SAYFASINDAN ONLİNE BAŞVURU

Çok mu yoğunsunuz şubeye gidecek zamanınız mı yok o zaman bu yöntem sizin için en uygunu olabilir. Günümüzde en çok tercih edilen yöntemlerinden biri online başvuru olarak yapılmaktadır. Online başvuru sisteminin en büyük kolaylığı birden fazla kredi seçeneğini birkaç tıkla görebilmeniz sağlarken zamandan tasarruf etmenize yardımcı olmaktadır. Uygun faiz oranı ile seçtiğiniz bankanın internet sayfasına girerek, ihtiyacınıza uygun krediyi ödeme şartlarını belirleyerek başvurunuzu başlatabilirsiniz. Banka gerekli değerlendirmeyi yaptıktan sonra sizi telefonla arayarak iletişime geçip gerekli belgeleri sizden temin edeceklerdir.

CEP TELEFONU BAŞVURU

Günümüzde bankaların yaygın olarak kullanmaya başladıkların kredi başvuru yöntemlerinin başında cep telefonu ile başvuru gelmektedir. TC kimlik numaranızı SMS olarak göndererek kredi başvurusunuz başlatabilirsiniz. TC kimlik numaranız üzerinden kredi notunuzu gören bankalar size uygun kredi limiti belirleyerek size geri dönüş yapmaktadırlar. İşlem onaylandıktan sonra gerekli belgeleri sizden isteyeceklerdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here