Kozmetik Ürün Satışı ile Para Kazanmak

4
41
Kozmetik Ürün

Kozmetik ürün satışı ile gelir elde etmek oldukça mümkün ve yorucu olmayan bir iş. Kozmetik ürün satışı yapmak için ihtiyacınız olan şeyler akıcı bir dil ve ikna kabiliyetinizdir. Kozmetik ürün satışı ‘na başlamak için ilk önce sermayaye ihtiyaç duymazsınız ancak hedefleriniz büyüdükçe sermayeye olan ihtiyacınız artacak.

Evde kozmetik ürün satışı

Kozmetik sektörü öncelikle bayanların ve bakımlı erkeklerin vazgeçilmedir. Bayanlar için rujundan fondotenine saç boyasına, erkekler için parfümünden saatine birçok ürün kozmetik sektörünün ilgi alanına girmekte. Bu ürünlerin devamlılığıda düşünüldüğünde kozmetik ürün satışı ile gelir elde etmek oldukça iyi bir iş olarak gözüküyor. Basitçe düşünüldüğünde bazı ürünlerin her ay veya daha kısa sürelerde bay ve bayanlar tarafından sürekli kullanıldığı ortadayken satışını yapacak kişiler içinde devamlı bir gelir kaynağı oluşabilir.

Kozmetik sektörünün lider firmaları her kesime hitap etmek ve her bireye ulaşmak için bireysel satış temsilciliği vermeye çok sıcak bakıyor ve evden satışları destekliyor. Ev hanımlarının en çok tercih ettiği işlerden olan Kozmetik ürün satışı devamlılığı olan ve girişken kapasitenize bağlı olarak miktarı sürekli artabilen bir iştir.

Kozmetik Ürün Satışı İle Para Kazanmak
Kozmetik Ürün Satışı İle Para Kazanmak

 

Kozmetik ürün satışı modülü

Kozmetik ürün satmak için öncelikle firmalardan Satış Temsilciliği Üyeliği almanız gerekmekte. Bu üyeli bizzat başvurarak alabilirken işlerinizi kolaylaştırmak için başka bir yola sahipsiniz. Bir arkadaşınız bu üyeliğe sahipse sizde ondan yararlanabilirsiniz. Arkadaşınız gerekli bildirimi firmaya yaparak sizinde yanında çalıştığınızı gösterebilir. Bu sayede sizde satış temsilciliğe sahip olup kozmetik ürün satışı işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Satış temsilcisi olduğunuz firma sizlere her ay bir katalog göndererek ürün satışını burdan yapmanızı isteyecek. Satışınızı ürün kodlarına göre firmaya bildirdiğinizde siparişleriniz kısa sürede elinizde olacak ve çevrenize ulaştırmak olacaksınız.

Kozmetik Ürün Satarak Nasıl Para Kazanacağım?

Firmalar ürünlerinin yaygın olmasını ve sürekli kullanılmasını ister. Satış temsilcilikleri bu yüzden bireylere kadar verilmeye başlandı. ” Peki benim bundan kârım ne olacak? ” diye sormak en büyük hakkınız. Firmalar komisyon usulüyle çalışır. Sattığınız ürünlerin belirli miktarları size verilir. Böylelikle sattığınız her üründen komisyon almış olursunuz. Satış kapasiteniz arttıkça firmanın size sunduğu güzelliklerde artar. Örneğin çoğu firmanın yapmış olduğu kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Firmalar en çok satış yapan bayilerini ve satış temsilciliklerini hediyelerle ödüllendirir. Satış temsilcisi her ay 100 parfüm satıyorsa 100 parfüm+ 5 parfümde hediye olarak gönderilmeye başlanabilir. Bu sayede sizler hem 100 parfümün komisyonunu almış olursunuz hemde 5 parfümün satışını tamamen almış olursunuz.

Ürünlerin talebine göre bildirip gelmesini bekleyeceğiniz gibi katalogdan ürünleri sipariş edip çevrenize bizzat göstererek sunabilirsiniz. Bu sizin için daha cazip olacaktır. Kozmetik ürünlerinin albenili olması ve insanların direk sahip olma isteği ürünleri görür görmez alma isteğini uyandıracaktır.

Durmayın, firmalara başvurun. Hamle yapmadan kazanamazsınız!

Katalogla satış yapan kozmetik firmaları
katalogla-satis-yapan-kozmetik-firmalari

Katalogla satış yapan kozmetik firmaları

Kurumsallaşmasını tamamlamış neredeyse tüm kozmetik firmaları katalogla satış yaparak kozmetik ürün satışı işinden gelir sağlamamızı sağlıyor. Aylık veya haftalık olarak sunulan kataloglar sayesinde kozmetik ürün satışı daha rahat yapılıyor. Kataloglar sürekli değişen yapısıyla eklenen veya çıkartılan ürünleri daha rahat görmemizi sağlıyor.

1- AVON : Kozmetik ürün sektörünün devlerinden biri olan AVON firmasının bireylere kadar ulaşan hizmet ağının bir parçası olabilirsiniz. Bunun için AVON ‘a ulaşarak başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır. Kabul edilmeniz durumunda kozmetik devinin tüm fırsatlarından yararlanabilirsiniz.
www.avon.com.tr adresinden AVON Satış Temsilcisi olmak için başvurabilirsiniz.

2- TUPPERWARE : TUPPERWARE bir Türkiye markasıdır. Merkezi İstanbul’da olmak üzere birçok bölgede bölge bayilikleri bulunmakta ve bireyler için satış temsilciliğini vermektedir. Ülke ekonomimizin bir parçası olan TUPPERWARE’e www.tupperware.com.tr adresinden ulaşıp başvuru formunu doldurabilirsiniz.

3-JETNETWORKING : JETNETWORKING’te Türkiye firmasıdır. Kurulduğu günden itibaren Türkiye’de kozmetik sektöründe ilerleme kaydetmiş her geçen gün dahada üzerine konmuştur. Satış ağıyla şuan da Türkiye’de kurulan ve en çok satış yapan firmadır. Bay bayan kozmetik ve bakım ürünlerini JETNETWORKING’te bulabilirsiniz. http://jetnetworking-basvuru.tr.gg/ adresinden başvuruda bulunabilirsiniz.

4- AMWAY : AMWAY Avrupa’da geniş bir satış ağına sahip olan firmadır. Dünya çapında 3 milyon kişiye ulaşmış bir satış temsilciliği bulunmaktadır. AMWAY özellikleri düşünüldüğünde de satış temsilcilerini düşünen ve onları her fırsatta ödüllendiren bir yapıya sahiptir.

AMWAY aylık performansınıza göre size %20’ye varabilen primler ödeyebiliyor. Ürünlerin perakende kârından elde ettiğiniz gelirler ürünün satış fiyatının %40’ını bulabiliyor. www.amway.com.t adresinden AMWAY Satış Temsilciliği için başvuruda bulunabilirsiniz.

5- DORE : Yaşam, kozmetik ve bakım konusunda sıkıntısız, kaliteli hizmet sunan DORE ile kataloglu satıştan yararlanabilirsiniz. http://www.dorekatalog.com.tr/ adresinde Satış Temsilciliği sizleri bekliyor!

6- ORIFLAME : Kozmetik ürün satışı yapmak için tercih edebileceğiniz en büyük firmalardan bir tanesi ORIFLAME’dir. Dünya çapında yaklaşık olarak 4 milyon satış temsilcisine sahip olan ORIFLAME’ye üye olmak için 20 tl başvuru ücreti vermeniz yeterlidir. 4 milyon Satış Temsilcisiyle ORIFLAME, katalogla satış sektörünün liderleri arasındadır. Ürünlerin satışı ve pazarlaması konusunda sıkıntısız banka hesaplarından yararlanabilirsiniz. Üyeliğiniz tamamlandığında firmayı ve ürünleri tanıtıcı bir paket sizlere ulaşacaktır. www.oriflame.com.tr adresinden ORIFLAME üyeliğinizi tamamlayıp, paketinizi teslim alarak firmayı ve numuneleri tanıyarak bir an önce katalog satışın keyfini yaşayın.

7- HUNCALİFE : Kozmetik sektörünün devlerinden olan HUNCALİFE, katalogtan satış trendine ayak uydurup iyi bir çıkış yakalayarak satış ağını oldukça genişletmiştir. Bay bayan parfümlerden cilt bakımına kadar birçok ürünün satışını sunan HUNCALİFE, ister Satış Temsilciği ister bireysel alımlarda özel indirimlerde bulunuyor. HUNCALİFE’a üye iseniz belirli indirimlerden yararlanırsınız, Satış Temsilcisi iseniz kozmetik ürün satışı ile para kazanmanız için indirim oranınız çok daha yüksektir. https://tr.huncalife.com/ adresinden firmaya ulaşabilir, başvuru formunu doldurabilir, ürünlerine göz atabilirsiniz.

8- FORIVIA : Sektöre yeni katılmış olmasına rağmen sektörde en geniş ürün seçeneğine sahip olan firma gibi gözüküyor. FORIVIA’da takı,çanta, aksesuar, bakım malzemeleri, kozmetik ürünleri, parfümeri, özel sabunlar, muftak deterjanları, iç çamaşırları, korseler, vücut şekillendiricileri gibi birçok ürün bulunur. FORIVA’ya http://forivia.com/Register adresinden ulaşarak Satış Temsilciliği için başvuruda bulunabilirsiniz. Çok kısa süre içerisinde FORIVIA satış temsilcisi olabilir ve kozmetik ürün satışı işinden gelir elde edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evde Reçel Yaparak Nasıl Para Kazanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

4 YORUMLAR

    • Merhaba, peşin ürün alımı yapmadan herhangi bir ücret ödemeden sadece ürün(dermakozmetik şampuanlar, bakım kremleri,antiage kremler vb) siparişi alarak %50 oranında kar ederek ek gelir elde etmek isteyen ve konu ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenler mail adresimden bana ulaşabilir siniz
      ramazankasim@gmail.com

  1. Merhaba, ben size kendi yaşadığım bir tecrübeden bahsetmek isterim. Yıllardır ürünlerini kullandığım Oriflame’in üyeliğinin ücretsiz olduğunu bir tanıdığım vasıtasıyla öğrendim. Kendisi Oriflame satış danışmanı olmuş ve kendi ihtiyaçlarını alarak tasarruf ettiğinden hatta eşine dostuna sattığında para kazandığından bahsetti. Ben de üye olmak istedim. Beni kendi altına üye yaptı. İlk başta Oriflame ürünlerini %30 indirim ile satın alacağım diye seviniyordum. Daha sonra bir kaç kez bulunduğum ilde düzenlenen Oriflame toplantı ve eğitimlere katıldım. Baktım ki insanlar gerçek bir iş olarak çalışıyor ve para kazanıyor. Benden ürün alan eşim dostuma üyeliği ve avantajlarını anlattım. Bir kısmı üye oldu ve benimle eğitimlere katılmaya başladılar. Onlar da üye getirdikçe bir ekip olduk ve ben kendi altımdakilerden, benim altımdakilerin altındakilerden derken aylık iyi miktarlarda para kazanmaya başladım. Ürün satmak için pazarlama ağızları yapmamıza gerek kalmıyor bu işte. Üye ol daha ucuza al aynı ürünleri diyorum ve insanlar üye oluyor. Onlar da kazanıyor ben de. Başta sistemi anlayamam ben sadece indirimli ürün alsam yeter diyordum. Sonra beni kayıt eden arkadaşım oriflame in sitesinde online eğitimleri bana gösterdi. Videolarla her şeyi anlatmışlar. Bu videoları izleyip bu işi kazanca dönüştürmeye karar verdim. Şimdi üst direktör oldum ve ödül olarak 1500 dolar aldım. Yanı sıra aylık siparişlerden ortalama 2000 tl civarı gelirim var. Açıkçası gözüm yükseklerde ve araba ödülü olan seviyeye ulaşmak istiyorum, bunun için bir web sitesi de açtım. Yeni Altın, Üst Altın Ve Safir Unvanlarına Opel Corsa hediye ediliyor. Kişinin adına ruhsatlı, tamamen benim olacak. Üye yaptığım ve istekli insanlar da benimle birlikte kazanıyor. Size de tavsiye ederim. Bana mail atın ya da sitemdeki formu doldurun. Aklınıza takılan her şeyi cevaplarım ve size destek olurum. Bu işte tek başına kazanmak yok çünkü, ancak paylaşarak kazanabiliyoruz. Sevgiler. Mail: cenova35@hotmail.com Tel:0 555 609 13 29

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here