KOSKEP Esnaf ve Kobilere Faizsiz Kredi Fırsatı!

0
7
KOSGEB

KOSGEB Faizsiz Kredi Fırsatı!

Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısında alınan karara göre Kosgeb ve kobiler sıfır faiz ile 50 bin TL’ye kadar kredi kullanım hakkı verildi. KOSGEB 50 bin TL’ye kadar olan faizsiz kredi başvurusu için KOSGEB’e kayıt olup, kobi beyannamesi veya esnaf beyannamesi oluşturan esnaf ve kobiler 50 bin TL’ye kadar kredi kullanabilecekler. Esnaf ve kobiler KOSGEB kredi başvurusunu internet üzerinden gerçekleştirebilecekler. KOSGEB’e kayıt olarak, kobi veya esnaf beyannamesini doldurarak bu işlemi internet üzerinden gerçekleştirip, sonuçları yine internet üzerinden takip edebilirsiniz. Krediyi aldıktan sonra 1 yıl boyunca hiç bir geri ödeme yapılmayacak olan KOSGEB esnaf ve kobi kredisi, faiz alınmaması ve ödeme imkanı çok rahat olduğu için çok büyük bir rağbet görmekte. Esnaf ve kobilerin gösterdiği yoğun ilgiden dolayı başvuru sitesi mesai saatlerinde adeta kitlenme noktasına gelmiştir.

KOSGEB Sıfır Faiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

EKK toplantısında alınan karara göre esnaf ve kobileri kalkındırma ve büyümelerine destek amaçlı oluşturulan kredi bütçesi, Türkiye cumhuriyetinde faaliyet gösteren her esnaf ve kobi sıfır faiz ve masrafsız olarak yararlanabilecek. 15 bin esnaf ve kobinin büyük bir merak ile beklediği kredi haberi büyük bir pazar alanı ve ekonomiyi hareketlendirmesi bekleniyor. KOSGEB sıfır faiz esnaf ve kobi kredisi almak için yapmanız gereken ilk şey KOSGEB’e kayıt olmak. KOSGEB kayıt işlemini gerçekleştirdikten sonra esnaf veya kobi beyannamesini doldurmanız gerekmektedir. KOSGEB kayıt işlemleri ve diğer başvuru işlemlerini internet üzerinden yaparken mesai saatleri dışında bulunan saatleri tercih etmenizi öneririz. Mesai saatlerinde yaşanan yoğunluktan dolayı yavaşlama olan sitelerinde akşam ve gece saatlerinde rahatlıkla işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. KOSGEB sıfır faizli esnaf ve kobi kredisi başvurularını http://sifirfaiz.kosgeb.gov.tr/ adresinden yapabilirsiniz.

KOSGEB Sıfır Faiz Esnaf ve Kobi Kredisi Kimlere Verilecek?

Ekonominin kalbi olarak görülen, devletin kalkınması ve gelişmesinde en büyük rolü oynayan esnaf ve kobiler, 50 bin TL’lik krediyi almak için bazı kritere uygun olması gerekmektedir. 15 bin esnaf ve kobinin yararlanabileceği faizsiz kredi uygulaması ilk başvuran 15 bin kişi ya da daha işlevsiz bir kritere göre verilmiyor. KOSGEB kredilerini almaya hak kazanan esnaf ve kobiler bulundukları ilin kontejyanı ve ihtiyaç duyduğu desteğe göre seçilecektir. Bu bilgiler ise Türkiye istatistik kurumu tarafından temin edilecek, Türkiye’ye en iyi katkı sağlayacak şekilde belirlenecektir. Kredi imkanı sunulacak esnaf ve kobilerin bulunduğu şehirlerde mevcut işsizlik oranı, enflasyon oranı ve ülkenin büyüme hızına katkısı gibi bir çok kriter göz önüne alınarak değerlendirme yapılacaktır.

KOSGEB Faizsiz Esnaf ve Kobi Kredisi Hangi Bankadan Alınacak?

Esnaf ve kobilere dağıtılacak 750 milyon TL değerindeki kredilerin devlet bankalarından ya da özel sermayeli bankalardan temin edebileceksiniz. Krediyi alabileceğiniz anlaşmalı bankalar ise Halk Bankası, Vakıf Bankası, QNB Finansbank, İş Bankası, Denizbank ve Garanti bankasıdır.

Bir önceki yazımız olan KMH Nedir? Ne İşe Yarar? başlıklı makalemizde KMH açılımı nedir, KMH nedir ve Kredili Mevduat hesabı nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here