Köşeyi Dönmenizi Sağlayacak 20 Sağlam İş Fikirleri İncelemesi

0
17
Ek iş Fikirleri

Hayatta bazen bazı kırılma anları vardır. Bu kimi zaman bir iş kurma, kimi zaman birisiyle tanışma ya da kimi zaman bir anda kafada bir fikir parlaması şeklinde olabilir. Bu fırsatlar kişinin ayağına genelde bir defa gelir ve aslında bu fırsat o kişinin hayatını baştan sona değiştirecek fırsattır. Ancak maalesef bazen imkansızlıklardan, bazen daha önceki hayal kırıklıklarından ya da daha farklı sebeplerden ötürü bu fırsatları ayağımızın tersiyle iter ve yine böyle bir fırsatın elimize geçmesini isteriz ama böyle fırsata ele tekrar geçer mi meçhul … Bazen insanlar kendi fırsatlarını kendileri de oluşturabilir. Şimdi sizlere köşeyi dönmenizi sağlayacak 20 sağlam iş fikirleri incelemesi üzerine paylaşımda bulunacağız.

Ek iş Fikirleri

 

1- Kahvaltı Salonu

Son dönemde kahvaltı kültürünün ülkemizde daha popüler hale geldiğini söyleyebiliriz. Bunun bir sonucu olarak kahvaltı işi oldukça cazip hale geldi. Hel hele iş imkanlarının daha çok olduğu alanların güzergahlarındaki kahvaltı salonlarının tıklım tıklım olduğu hepimizin malumu…

2-Süs Bitkileri Seracılığı

Süs bitkilerinin iç pazardaki talebinin yanı sıra dış pazardan da özellikle çok fazla talep aldığı biliniyor. Hem pazar alanının genişliği hem de devletin ihracatçılar için vermiş olduğu teşvikler birlikte değerlendirildiğinde bu iş en azından denenebilir diyebiliriz.

3- Arıcılık

Çok fazla bakım istemeyen arıcılık için; gözlerden uzak bir mekanda alacağınız küçük bir arsa işinizi görecektir. Konu hakkında biraz araştırma yapıp bilgilenmenizi yeterli.

4- Su Piresi Üretimi

İlginç gelecek ancak yine son dönemin popüler işlerinden birisi de su piresi üretimi. Canlı yem olarak kullanılan su pirelerinin bir poşeti 5 TL civarından satılıyor. Ne kadar fazla üretim yaparsanız geliriniz o düzeyde yüksek olacak. Satış konusunda sıkıntı yapmayın çünkü pet shopların çoğu su piresi alımı yapıyor.

5-Altın Çilek Üretimi

Popüler tarım ürünlerinden birisi de vücuda verdiği destek ve kazandırdığı sağlık sayesinde kısa sürede ün yapan altın çilek. Özellikle Cumhurbaşkanının da tükettiğinin öğrenilmesi üzerine fiyatı oldukça tavan yaptı. Üstelik üretimi de çok zor değil .

6- Organik Ürün Üretimi

Her şeyin organiği artık çıktı ve çıkmaya da devam ediyor. Standart daha önceden üretimi yapılmış bir organik ürün yerine; daha yenilerini keşfetmeniz halinde bir anda bir patlama yapabilirsiniz. Biraz kafayı yorun.

7- Küçükbaş Hayvancılık

İsviçre keçisi olan Saanen, Fransa koyunu Charollais gibi bakımı kolay, et miktarı fazla ve doğum oranı yüksek olan küçükbaş hayvanların üretimine başlayabilirsiniz. Üstelik devlet tarafından da birçok hayvancılık teşviği veriliyor.

8- At Çiftliği Kurma

İster at yetiştirip satmak için isterseniz de son dönemin moda işlerinden birisi olan at biniciliğine meraklı kişilere, hem kahvaltı yemek tarzı hizmet verip, hem de çiftliğinizde bulunduracağınız birkaç ata ücretli olarak müşterilerinizi bindirebilirsiniz. Fazla bir masrafı yok …

9- Büyükbaş Hayvancılık

Manda yetiştiriciliği ya da diğer cins büyük baş hayvanlardan istediğinizin üretimini yapabilir, bu konuda devlet teşviklerinden de yararlanabilirsiniz.

10- Zeytin İhracatı

Ülkemiz dünyanın kaliteli zeytin üreticilerinden birisi iken; bunu bir fırsata çevirip tüm dünyaya zeytin satmamak için hiçbir sebep yok. Biraz azim, biraz fedakarlık işin anahtarı.

11- Dikenli İncir ve Siyah İncir Üretimi

Yine dünya genelinde oldukça talep gören ve ihraç ettiğimiz ürünler arasında olan dikenli incir ile siyah incir üretimi yapabilir, bunları yurt dışına siz de ihraç edebilirsiniz. Devlet tarafından ihracatçılara verilen teşviklerin çoğundan da yararlanabilirsiniz.

12- Kaktüs Şurubu

Agave şurubu adıyla da bilinen ve  tatlı yapımında da çok kullanılan bu şurup kaktüsden elde ediliyor. Tatlandırıcı özelliği yüksek olan kaktüs şurubunun sağlık açısından da daha uygun olduğu biliniyor. Bunun tamamen duyulması ile birlikte dünyaya kaktüs şurubu yetiştirmek çok zor olacak…

14- Catering Şirketi Kurmak

Toplu yemek üretimi işi de hiç hafife alınacak bir iş değil. Bu konuda en önemli iş mümkün mertebe müşteri sayısının artırılması. Çünkü aynı kazan kaynıyor, bu kazandan ne kadar çok müşteriye yemek çıkarsa kâr oluyor. Hele hele biraz da yemekten anlıyorsanız bu iş size göre..

15-Tatlı Patates Üretimi

Yine son dönemin ilginç tarım ürünlerinden birisi de tatlı patates. Kg fiyatı 15 – 20 TL arasında değişiyor. Ancak şu an için yeteri kadar üne ulaşmamış durumda. Bu duruma geldiğinde belki de fiyatları daha da artacak. Erken kalkan yol alacak…

16- İstiridye Mantarı Üretimi

Mantarcılık her geçen gün gelişiyor. Halen arz ve talep konusunda bir denge yok, sektörde ciddi boşluk var. Mantarın üremesi için gerekli zemin ve şartları sağlayın gerisi zaten geliyor. Size satışı kalıyor. Şu ortamda satışı da üretimi kadar kolay.

17-Solucan Gübresi Üretimi

Her geçen gün yeni yeni gübreleri duymaya devam ediyoruz ancak solucan gübresi aklımıza hiç gelmezdi herhalde.. Ancak gerek faydası, kalitesi nedeniyle son dönemde çok sık tercih ediliyor. Piyasada yeterli üretim yok. Ve bunu üretmek için de aman aman sermaye ya da malzemelere ihtiyacınız yok.. Kesinlikle denenmeli…

18-Trabzon Hurması Üretimi

Her ne kadar trabzon hurması desek de; asıl olan hurma üretimi olup, son dönemde hurmanın kıymeti artmış, bunun sonucu olarak da hurma satışları da patlamıştır. İhracatı da olan hurmanın iç pazarda bile yeterli anlamda üretiminin yapılmadığını söyleyebiliriz.

19-Kadınlara özel spor merkezi

Kadınlara özel yapacağınızı işlerden hiçbir zaman pişman olmazsınız. Bu konuda verebileceğimiz bir örnek de spor merkezi… Biraz da görselliğe hitap edebilirseniz kadınların gönlünü kazanabilirsiniz.

20-Fast Food işi

Türkiye ‘de kıyamete kadar sürecek ve para kazandıracak işlerden birisi de fast food işidir. Ülkemizde küçük bir seyyar araba ile başlayan ve daha sonra restoranlar zinciri sahibi olan o kadar çok kişinin hikayesi var ki … Neden birisi de siz olmayasınız. Yeter ki müşterinin damağına ve cebine hitap edin.

Bir önceki yazımız olan Evde Pratik Para kazanma yolları başlıklı makalemizde Evde pratik para kazanma yolları 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here