Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar

Bankacılık işlemlerinde en sık yaşanan olaylardan birisi haline gelen yasal takip durumunda olan kişilerin uzun bir süre zarfında herhangi bir işleme başlayamamış olması sonucu doğrultusunda kredi çekemedikleri görülmektedir. Bu sebeple yasal takipte olan kişiler borçlarını dahi ödese, bir süre herhangi bir işlem yapamayacak ve bankacılık hizmetlerinden yararlanamayacaktır. Zorlu olan bu süreç içerisinde her türlü eksiklikleri … Devamını oku…Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi Sicil Affı Sonrası Kredi Notunun Önemi

Bildiğimiz üzere; hükümet tarafından esnaf ve KOBİ ‘lere destek olunması adına son yapılan düzenlemelerle birçok kredi imkanı sağlandı. Kredi imkanlarının yanı sıra KGF ( Kredi Garanti Fonu ) kefalet miktarı da artırılacak. Yani KOBİ ve esnaf kredi konusunda sıkıntı yaşamayacak. Tabii ki yaşayanlarda olacak ancak bunlar kredi sicili bozuk olan esnaf ve KOBİ ‘ler … … Devamını oku…Kredi Sicil Affı Sonrası Kredi Notunun Önemi

Kredi Sicil Affı Çıktı mı?

Bir kredi sicil affı meselesidir ki gidiyor sormayın. Herkesin merakla beklediği bir konu olunca ister istemez yayılırken bire bin ekleniyor ya da çıkarılıyor. Kimileri kredi sicil affı çıktı mı diye sorarken, kimisi kredi sicil affı iptal oldu diye duyduklarını etrafa yayıyor. Tüm bunların soncunda da tam bir bilgi kirliliği ortaya çıkıyor.  Bizler de bu yazımızda; … Devamını oku…Kredi Sicil Affı Çıktı mı?

Kredi Sicil Affı Kimleri Kapsayacak

Son birkaç aydır hükümet tarafından esnaf ve KOBİ ‘lerin önünün açılması için birçok köklü değişikliğe gidildi. KOBİ ve esnafa çok cazip imkanlarla kredi verilmesi için ilgili yasal düzenlemeleri yapan ve bu konuda ağırlığını koyan devlet yetkilileri, kredi sicili bozuk olan esnafın bu imkanlardan yararlanamadığı konusu üzerinde de çok sıkı duruyor. Bildiğimiz üzere kredi sicili bozuk … Devamını oku…Kredi Sicil Affı Kimleri Kapsayacak

Kredi Sicil Affı Sadece Esnafları mı Kapsıyor?

Kredi sicil affı belki de birkaç yıldır gerek esnaf, gerek KOBİ ler ve gerekse de vatandaş tarafından beklenen bir çalışmadır. Ancak bu konuyla ilgili olarak daha çok esnaf ve KOBİ ‘ler ön plana çıkarıldı. Bunun sebeplerinden birisi ise; KOBİ ‘ler ile esnafın, devletin vermiş olduğu çoğu kredi ve kefalet imkanlarından yararlanamamalarının kredi sicillerinin bozuk olmasından … Devamını oku…Kredi Sicil Affı Sadece Esnafları mı Kapsıyor?

Sicil Affı Hangi Ayda Çıkacak?

Bankalara olan borçlarını 90 gün boyunca ödemeyen kişilere, banka tarafından son bir ihtarname ile borçlarının ödenmesi yönünde çağrı yapılmakta, halen borcun ödenmemesi üzerine ilgili borçlu hakkında icra işlemleri başlamaktadır. Borçlunun yaşayacağı sıkıntı sadece icra işlemleri ile de kalmamakta, banka tarafından Türkiye Bankalar Birliği ve yine T.C. Merkez Bankası ‘na kişinin borucunu ödemediği / ödeyemediği yönünde … Devamını oku…Sicil Affı Hangi Ayda Çıkacak?

Kredi Sicil Affı TBMM’den Geçti.

Habertürk’ün haberine göre detayları sizlere sitemiz üzerinden paylaşalım. Sicil affı yasası TBMM’de kabul edildi! Adı kara listede olan milyonlarca tüketicinin merak ettiği sicil affı (kara liste affı) ile ilgili bakan Bülent Tüfenkci, müjdeyi verdi… “Sicil affı ne zaman çıkacak?” ve “Kara liste affı ne zaman çıkacak?” soruları esnafların, işletme sahiplerinin ve kredi kullanan vatandaşların son … Devamını oku…Kredi Sicil Affı TBMM’den Geçti.

Kredi Sicili Bozuk Olanlar Nasıl Kredi Kullanabilir?

Ekonomi haberleri arasında şu anda hit yapmış bir mesele var ki; o da kredi sicil affı konusu … Yapılan açıklamalar sonrası gerek esnaf, gerek KOBİ ve gerekse de sıradan vatandaşlardan kredi sicili bozuk olanların göz kulağı Türkiye Büyük Millet Meclisi ‘nden gelecek bu konu ile ilgili bir haberde. Ancak Meclis ‘in şu anki gündemi yeni … Devamını oku…Kredi Sicili Bozuk Olanlar Nasıl Kredi Kullanabilir?

Kredi Geçmişi Sorunlu Olan Kredi Alabilir mi?

Kredi Sicili Bozuklara Kredi Verilir mi? Kredi çekme konusunda bildiğimiz üzere mali geçmişimiz önem arz etmektedir. Yani bankalar bir tüketiciye kredi vermeden önce; bu tüketicinin mali geçmişi ile ilgili araştırma yapmaktadır. Bu araştırma sırasında; tüketicinin bankaya borçlarını zamanında ödeyip ödemediği, ödenmemiş borcu olup olmadığı, vs. gibi hususlar dikkate alınmaktadır. Kısacası kredi geçmişi sorunlu olup olmadığı … Devamını oku…Kredi Geçmişi Sorunlu Olan Kredi Alabilir mi?

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

İcralık Olan Kişi Kredi Çekebilir mi? Herhangi bir kişiden alacağınızı tahsil etmek için izlemeniz gereken yol icra takibine başvurmak olacaktır. Aynı şekilde sizin birisine borcunuz varsa ve bu borcun da günü geçmiş ise; alacaklı kişi de icra takibi yoluna başvuracaktır. İcra takibine düşmenin de ister istemez bazı maddi ve manevi bazı sonuçları olacaktır. Bankalar üzerinden … Devamını oku…İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar