İşyeri Kredisi Veren Bankalar

0
7
İşyeri Açma Kredisi

Kendi işinin patronu olmak isteyenler için hayalini gerçekleştirmek artık daha kolay, bankalar hayallerini gerçekleştirmek isteyenlere yeni fırsatlar sunuyor. Kredi fırsatından yararlanarak, işyeri açmak için gerekli olan sermayeyi bankadan alabilir ve aylık ödemelerle geniş vade seçenekleriyle geri ödeyebilirsiniz. Bankalar, alınacak olan işyerinin ekspertiz değerinin %75’i oranında kredi hizmeti sunmaktadır.

İşyeri açma kredisinden faydalanmak için, satın alınmak istenen yerin Yapı Kullanım İzin Belgesi, Kat İrtifakı Belgesi ve Kat Mülkiyeti belgelerinin fotokopileri banka tarafından talep edilmektedir. İşyeri açma kredisi kapsamında borç tutarı bitene kadar alınan yer banka adına ipotek yapılmaktadır. Vade bitimine kadar işyeri için yangın ve DASK sigortası da yapılmaktadır.

Vakıfbank İşyeri Açma Kredisi

Vakıfbank tarafından işyeri açma kredisi 60 ay vadeli olarak %1,15, 120 ay vadeli olarak ise %1,25 faiz oranıyla verilmektedir. Banka, her yıl için hayat sigortası, DASK ve yangın sigortası yaptırma mecburiyeti getirmektedir.

Ziraat Bankası İşyeri Açma Kredisi

Ziraat Bankası tarafından işyeri açma kredisi kapsamında 120 ay vadeli olarak %1,29 faiz uygulanmaktadır. Kredi ödemesi aylık ya da üç aylık dönemler halinde yapılabilmektedir.Kredi vade süresi boyunca Ziraat Bankası tarafından hayat sigortası, işyeri ve zorunlu deprem sigortası yapılması zorunludur.

İş Bankası İşyeri Açma Kredisi

İş Bankası, satın alınacak olan işyerinin değerinin %50’si kadarişyeri açma kredisi vermektedir. Banka kredileri ödemeleri aylık ve üç aylık seçenekler sunmaktadır. İş Bankası tarafından 60 ay vadeli işyeri açma kredisi için %1,21 oranında faiz uygulanmaktadır. 120 ay vadeli işyeri açma kredisi için %1,29 oranında faiz uygulanmaktadır.

Halk Bankası İşyeri Açma Kredisi

Halk Bankası,ekspertiz değerinin %50’si kadarişyeri açma kredisi vermektedir. 120 ay vadeli olarak verilen kredi için 650 TL ekspertiz ücreti ve 155 TL işyeri ipotek ücreti ödenmektedir. Banka tarafından 120 ay vadeli olarak verilen kredi için %1,29 oranında faiz uygulanmaktadır.

Finansbank İşyeri Açma Kredisi

Finansbank,ekspertiz değerinin %75’i oranına kadar kredi verilmektedir. Banka tarafından işyeri açma kredisi 120 aya varan uygun faiz oranları ile verilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here