İşbankası 4402 SMS Kredi Başvurusu

0
2
İş Bankası 4402 SMS Kredi

Kredi kartı başvuruları çok kolay bir şekilde yapılıyor, ne kadar büyük kolaylık derken, bu furyaya şimdi de krediler eklenmiş durumda. Teknolojinin nimetleri olarak artık oturduğumuz yerden cep telefonu ile basit bir kısa mesaj ile kredi başvurusu yapabiliyoruz. Bu imkanı sunan bankalardan birisi de Türkiye İş Bankası. Şimdiki yazımızda sizler için; İşbankası 4402 SMS Kredi Başvurusu nasıl yapılır kısaca anlatmaya çalışacak ve detaylarını paylaşacağız.

Türkiye İş Bankası ‘ndan Kısa Mesajla Kredin Hazır

İş Bankası ‘nın kredi başvurusu konusunda tüketicilerin işini kolaylaştırmak adına bir çok alternatif başvuru kanalına sahip olduğunu hepimiz biliyoruz. Bunlar arasında en kolaylarından birisi de sadece basit bir kısa mesaj ile İş Bankası ‘ndan kredi başvurusunu yapabildiğinizdir. Hemen nasıl biri mesaj atmanız gerektiğini de sizlere söyleyelim.

Cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne girerek; NAKİT yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra on bir haneli TC kimlik numaranızı yazıp, yine bir boşluk bırakıp çekmek istediğiniz kredi tutarını ve bir boşluk daha bırakıp aylık gelir miktarınızı yazarak, 4402 ‘ye kısa mesaj olarak göndermeniz yeterli olacaktır. Örnek bir mesaj paylaşacak olursak; “NAKİT 12345678998 10000 3000” şeklinde bir mesaj olacaktır. “12345678998” TC kimlik numaranız, “10000” kredi tutarınız ve “3000” ise aylık gelir miktarınız için örnek olarak yazılmıştır. Bunları kendinize göre uyarlamalı ve daha sonra mesajınızı göndermelisiniz. Gönderilen her kısa mesaj ücretli olup, bir kısa mesaj bedeli ile ücretlendirilmektedir.

Alternatif Yöntemler de Bulunuyor

Türkiye İş Bankası ‘ndan ihtiyaç kredisi çekmek isteyenler için en kolay seçeneklerden birisi 4402 ‘ye kısa mesaj göndermek ancak bunun dışında da bir çok alternatif bulunuyor. Kısaca bunlardan da bahsedecek olursak; Türkiye İş Bankası ‘nın resmi internet sitesi, Türkiye İş Bankası internet bankacılığı ve mobil uygulaması olan İş Cep, Türkiye İş Bankası müşteri hizmetleri telefon bankacılığı ve son  olarak tüm banka şubelerini söyleyebiliriz.

İnternet Sitesi Üzerinden Kredi Başvurusu

Bunun için İş Bankası ‘nın resmi internet sitesi olan www.isbank.com.tr adresine girerek, buradan HEMEN BAŞVUR bölümüne girip ihtiyaç kredisini seçtikten sonra sizden istenen bilgileri girerek başvurunuzu 5 dk içerisinde tamamlayabilirsiniz.

İşcep Mobil Uygulama ve İnternet Bankacılığı

Bir diğer kolay yöntem de hâli hazırda Türkiye İş Bankası müşterisi olan ve internet bankacılığı ile İş Cep mobil uygulamasını kullanan kişiler içindir. Hemen müşteri numaraları ve şifrelerini girdikten sonra “Kredilerim” ya da “Başvuru-Ürünler” bölümünden anında kredi alt menüsünü kullanarak istedikleri kredi miktarı, vade süresi, vs. gibi hususları seçip başvuruda bulunabilirler. Ayrıca kredinizin onaylanması halinde; kredi sözleşmelerini online olarak kabul edip imzalayarak, 25 bin TL ‘ye kadar olan ihtiyaç kredi başvurularınızı anında hesabınıza da çekebilirsiniz.

İş Bankası Bankamatikleri

Türkiye İş Bankası kredi kartı ya da bankamatik kartını ATM ‘ye takıp, sonrasında şifrenizi yazıp açılan ekrandan; Daha Fazlası bölümüne, buradan Başvurular alt menüsüne, buradan da son olarak Kredi başvurusu bölümüne ulaşabilirler.

İş Bankası Telefon Bankacılığından Kredi

İster İş Bankası müşterisi olun ister olmayın; herkes Türkiye İş Bankası ‘nın müşteri hizmetleri telefon bankacılığı hattı olan 0 850 724 0 724 nolu telefonu arayarak kredi başvurusunda bulunabilmektedir. İş Bankası müşterisi olmayanların, kredi başvurusu için kendi telefon numaraları üzerinden aramaları gerekmektedir.

Şubelerden Kredi Başvurusu

Eğer bu işlemleri yapamıyorsanız yine bir yol olarak İş Bankası şubelerine gidebileceğinizi söyleyelim. Giderken yanınızda götürmeniz gereken belgeler; nüfus cüzdanı aslı ile fotokopisi (ehliyet de geçerlidir) ve gelir belgesidir.

Bir önceki yazımız olan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here