İş Bankası Sanal Kart Oluşturma ve Kullanma

0
8
İş Bankası Sanal Kart

İnternet üzerinden alışveriş yapmak son derece hızlı ve kolay bir yöntem olarak hayatımıza girdi. Bununla birlikte internet dolandırıcılığı da gün geçtikçe çoğalıyor. İnternet dolandırıcılığını etkileyen en önemli faktörlerden biride internet alışverişi olarak gösterilebilir. Çünkü kredi kartı ile internetten alışveriş yaptığımızda kredi kartı numarası, kart son kullanma tarihi ve kart şifresi gibi bilgilerin kullanılmasından dolayı, internet dolandırıcılarının kredi kartları bilgilerine ulaşılması çok kolay oluyor.

İş Bankası Sanal Kart ile internet üzerinden güvenli bir alışveriş yapmanız için size kolaylık sağlar. Sanal kartı ile yapacağınız alışveriş tutarında limit belirterek ödemelerinizi yapabilirisiniz. Sanal kart adında anlaşılacağı gibi aslında var olmayan bir karttır. Kendi kredi kartınıza bağlantılı olarak oluşturulan anlık bir kart uygulamasıdır. Ancak sanal kart ile kendi kredi kartımızın numarası aynı olmamaktadır. Sanal kart kullanımlarınızda tek seferliğe mahsus olmak üzere kart numaraları verilmektedir. Ve bu kart numarasını bir daha ki alışverişte kullanamamaktadır. Bu nedenle de sanal kart uygulaması tamamen güvenilir bir uygulamadır.

İş Bankası Sanal kart, limiti olan bir kart uygulaması değildir. Sanal kartla alışveriş yapacağınız zaman kendi kartınızdan sanal kartınıza belli miktarda para aktararak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Alışverişiniz sonrasında sanal kartınızda ücret kaldığı durumlarda kredi kartınıza bu ücreti geri aktarma imkânınız da bulunmaktadır.

İş Bankası kredi kartınız ile sanal kart oluşturma işlemini internet üzerinden yapabilirsiniz. İş Bankası sanal kart oluşturmak için İş Bankası internet şubesine giriş yaparak Kartlarım menüsünde yer alan Sanal Kart seçeneğine tıklayarak sanal kart başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucunu Öğrenme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here