İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu Ve Sonuç Öğrenme

0
5

Kredi kartı pazarındaki pastanın çok büyük olması ve ülkemizde kredi kartı kullanımının ciddi anlamda artış göstermesi ile birlikte; pazarda süre gelen bankalar arası rekabet de iyice artmış durumda diyebiliriz. Tabii ki  biz tüketiciler olarak bu işten daha kârlı çıkıyoruz. Bankaların müşteri kapmak için çeşitli kampanyalar indirimler düzenlemeye devam ederken, bizler de artık eskisi gibi standart bir banka ile çalışmak yerine kampanya nerede oraya hemen geçiş yapıyoruz. Bugünkü yazımızda; ülkemizde en çok tercih edilen bankalardan birisi olan Türkiyie İş Bankası kredi kartı başvurusu ve sonuç öğrenme nasıl yapılır kısaca izah etmeye çalışacağız.

Başvuru Konusunda Bir Çok Kanal Bulunuyor

Kredi kartı başvurusu için artık bankaya gidenlere herkes şaşırarak bakıyor. Çünkü artık basit bir kısa mesajla bile kredi kartı başvurunuzu oluşturabiliyorsunuz. İş Bankası da bu konuda tüketicilere bir çok alternatif yöntem ile kredi kartı başvurusu imkanı sunuyor. Bunlar arasında internet sitesi üzerinden, kısa mesaj ile başvuru, mobil bankacılıktan başvuru, müşteri hizmetleri üzerinden başvuru ve yine tabii ki  şubeler kanalıyla başvurudur. Şimdi sırasıyla bunlara bir bakalım.

İnternet Sitesi

www.isbank.com.tr adresi üzerinden İş Bankası kredi kartı başvurusu yapılabilmektedir. Bunun için yapmanız gereken sırasıyla Ana Sayfa bölümüne, buradan Bireysel bölümüne, buradan Kartlar bölümüne ve son olarak da Hızlı Kredi Kartı Başvurusu bölümüne girmeniz gerekmektedir. Buraya girdikten sonra hemen başvur butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Sonrasında açılan ekrandan ise; hangi karta başvurmak istiyorsanız bu kartı seçip sonrasında da kartınızın temassız özellikte olup olmadığını seçip, kimlik numaranız, cep telefonu numaranızı, aylık geliriniz, doğrulama kodunu yazıyoruz. Tüm bilgileri tamamladıktan sonra da BAŞVUR butonuna tıklıyoruz.

Kısa Mesaj ile Başvuru

Bunun için cep telefonunuzun kısa mesaj bölümünü açarak; MAXIMUM yazdıktan sonra 11 haneli TC kimlik numaranızı yazıp, 4402 ‘ye mesaj atmanız yeterli olacaktır. Banka tarafından size dönüş sağlanacaktır.

Müşteri Hizmetleri

Yine İş Bankası ‘ndan kredi kartı başvurusu yapabilmek için en kolay yöntemlerden birisi de müşteri hizmetleri aracılığı iledir. İş Bankası ‘nın müşteri hizmetleri çağrı merkezi numarası olan 0 850 724 0 724 nolu telefonu arayarak kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Şubeler

Türkiye İş Bankası şubelerine giderek, buradan temin edeceğiniz kredi kartı başvuru formlarını doldurup ilgili görevlilere teslim etmek suretiyle de kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama

Kredi kartınızın başvuru durumunu da yine kolay bir şekilde internetten sorgulayabilir veya İş Bankası müşteri hizmetleri numarası olan 0 850 724 0 724 nolu telefonu arayabilirsiniz. İnternet üzerinden başvuru sorgulaması yapmak için yine İş Bankası ‘nın web sitesi olan www.isbank.com.tr adresi üzerinden sırasıyla Bireysel bölümü, Kartlar bölümü ve Kredi Kartı Başvuru Takip bölümüne tıklamanız gerekecektir. Direkt olarak http://www.isbank.com.tr/TR/bireysel/kartlar/kredi-karti-basvuru-takip/Sayfalar/kredi-karti-basvuru-takip.aspx linkinden de ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucunu Öğrenme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here