İş Bankası EFT Saatleri

İş Bankası EFT Saatleri

Günlük bankacılık işlemi yapan kişilerin sıklıkla kullandığı uygulamalardan birisi EFT’dir. Bir bankadan farklı bir bankaya aktarılan paraların tamamı EFT kapsamına girdiği gibi kişilerin belirli bir saatler aralığında para gönderimi işlemi yapabilmesi gerekmektedir.

A bankasından, B bankasına yapılacak olan ödeme emirlerinde ilgili banka diğer bankaya geçiş yapılabilmesini sağlayacak işlemi ele alacak ve istenilen tutarın gönderilmesini sağlayacaktır. Bu sebeple EFT işlemleri banka çalışma saatlerine bağlı olarak işleyişe girmektedir. 09:00’dan 17:00’e kadar verilen EFT talimatlarını maksimum 5 dakika gibi bir süre içerisinde diğer kişinin banka hesabına yansıyacaktır.

Yüksek kullanım potansiyeline sahip olan ve binlerce müşterisi olan İş bankasında EFT yapmak için bir çok işlem bulunmaktadır. İlgili işlemler atm, telefon bankacılığı ve internet bankacılığı üzerinden sağlanmaktadır. Bir bankadan, diğer bankaya göndermek üzere yapılan EFT talimatları tamamen ücret kesintisiyle gerçekleştiği gibi ilgili ücretlerin gönderilecek yere bağlı olarak hareket ettiği de, bilinmektedir. Türkiye içerisinde 81’de bulunan herhangi bir bankaya göndermenin maliyeti iş bankasında 1,25 TL olup Kıbrıs’a göndermek ise 3.5 TL olarak değişkenlik göstermektedir.

Oylama

Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası EFT Saatleri Kaça Kadar? başlıklı makalemizde eft saati hakkında bilgiler verilmektedir.

“İş Bankası EFT Saatleri” üzerine 3 yorum

  1. İş bankasına eft yaptım ancak gidip gitmediğini tam bilmiyorum tam detaylı nereden öğrenebilirim? teşekküler

  2. Merhabalar iş bankasına eft yapacaktım sitenizden saatlerine baktım çok yararlı bilgiler paylaşmışsınız teşekkür etmek istedim.

Yorum yapın