İş Bankası Eft Saatleri Kaça Kadar

0
6

Özel sermayeli bankalar arasında en büyük banka olan Türkiye İş Bankası; 1924 yılında Atatürk tarafından verilen talimatlar sonrası kurulmuştur. Kısa sürede büyüyen Türkiye İş Bankası 2016 yılı itibariyle 25 ‘i yurt dışında olmak üzere 1300 ‘den fazla banka şubesi, 24 binden fazla personeli ile müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir. İş Bankası ‘nın halen % 28,09 hissesi Atatürk ‘e ait olup, Atatürk hisseleri olarak bilinmektedir. % 31,66 ‘sı ise halka arz edilen Türkiye İş Bankası ile ilgili olarak kısaca bilgi verdikten sonra bu yazımızda sizlere Türkiye İş Bankası EFT Saatleri Kaça Kadar kısaca bilgi paylaşımında bulunmaya çalışacağız.

EFT Saatleri

Türkiye İş Bankası EFT saatleri hafta içi saat 09:00 itibariyle başlamakta olup, saat 17.00 itibariyle son bulmaktadır. Bu saatleri haricinde ise EFT işlemi gerçekleştirilmemektedir. Bu saatlerin dışında İş Bankası hesabınızdan vereceğiniz EFT emirleriniz ilk mesai başlangıcı ile birlikte işleme alınarak yerine getirilecektir. Yine Türkiye İş Bankası hesabınızdan hafta sonları, resmi tatil günlerinde EFT işlemi yapmanız da mümkün değildir. Bu günlerde vereceğini EFT emirleriniz yine aynı şekilde mesai başlangıcı ile birlikte işleme alınacaktır.

EFT Nasıl Yapılır

İlk önce EFT işleminin iki farklı bankaya ait banka hesabı arasında gerçekleştirilen bir para transferi olduğunu söyleyelim. Türkiye İş Bankası hesabınızdan başka bir banka hesabına EFT işlemi yapmak için birkaç alternatif yol bulunmaktadır. Bunlar Türkiye İş Bankası şubelerinden, Türkiye İş Bankası İnternet Bankacılığından, İş Bankası ‘nın mobil bankacılık platformu olan İş Cep üzerinden ve yine Türkiye İş Bankası Müşteri hizmetleri telefon bankacılığıdır.

Şubeler

Bunun için bankanın şubelerine gitmeniz ve para göndermek istediğiniz kişinin banka bilgilerini ve isim soyisim bilgilerini vermeniz yeterlidir. Bankaların saat 09:00 ile saat 17:00 arasında çalıştığını da yeri gelmişken söyleyelim. Saat 12:30 ile 13:30 arası ise öğle yemeği molası nedeniyle kapalı.

İnternet Bankacılığı ve İş Cep Uygulaması

Bu iki platformdan EFT ile para göndermek için; mobil bankacılık için akıllı telefonumuza İş Cep uygulamasını indirmemiz gerekirken, internet bankacılığı için ise İş Bankası ‘nın internet sitesi olan www.isbank.com.tr adresine girmemiz yeterli olacaktır. Daha önceden İş Cep ya da İş Bankası İnternet bankacılığı kullanmadıysanız bu durumda ilk parolanızı oluşturmanız gerekmektedir. İlk parolayı oluşturmak için de şubelere gitmeye gerek kalmadan yine internet sitesi üzerinden işlemleri yapabiliriz.

Müşteri Hizmetleri Telefon Bankacılığı

Yine Türkiye İş Bankası ‘nın müşteri hizmetleri numarası olan 0 850 724 0 724 nolu telefonu arayarak EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 7 gün 24 saat boyunca bu platform üzerinden EFT emri verebilirsiniz. Müşteri hizmetlerini aramadan önce para göndereceğiniz kişinin ad soyad bilgileri, IBAN bilgilerinin elinizde olması yeterlidir. Tabii ki bir de hesabınızda para olması ya da KMH ( kredili mevduat hesabı ) olması gerekecektir.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here