Ingbank Kredi Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir

Kredi başvuruları artık sadece gidip bankadan yapılmıyor. Bankalar, şubesiz bankacılık işlemleri arasına her geçen gün yeni bir şeyi daha ekliyorlar. Tabii ki  bu hizmetlerden tüketiciler olarak oldukça memnunuz. Bazı bankalarda ise; kredi başvurularını bırakın bankay gitmeyi, artık internet sitelerinden form doldurarak bile yapmak mümkün. Şimdi bu bankalardan birisi olan ING Bank kredi başvuru süreci hakkında sizlere bilgi vererek, ING Bank kredi başvuru sonucu nasıl öğrenilir sizlere kısaca izah etmeye çalışacağız.

Kredi Başvurusu

Kredi başvurusunda bulunmak için isteyenler tabii ki  yine ING Bank şubelerine de gidebilirler. Ancak şubeye gitmek istemeyen ve vakti kıymetli olanlar ise; ING Bank ‘ın resmi web sitesi olan www.ingbank.com.tr adresine girerek, buradan BAŞVURULAR bölümüne tıklayıp karşılarına çıkan ekrandan kredi başvuru formuna ulaşabilirler. Kredi başvuru formunda; TC kimlik numarasını, doğum tarihi (gün ay yıl şeklinde) ve cep telefonu numaranızı girip, sonrasında da doğrulama kodunu yazıp DEVAM tuşuna basmanız ve sonraki yönergeleri takip etmeniz yeterli olacaktır. İnternet sitesinde arayıp bulamayanlar ya da direkt olarak kredi başvuru formuna ulaşmak isteyenler https://www.ingbank.com.tr/tr/sizin-icin/krediler/ihtiyac-kredisi-basvuru-formu  linkine tıklayabilirler.

Kredi Başvuru Sonucunu Öğrenme

Kredi başvuru sonucunuz size ya SMS ile ya da bizatihi müşteri temsilcisinin araması ile bildirilecektir. Eğer makul bir süre içerisinde halen size dönüş yapılmıyorsa; bu durumda ister kimliğiniz ile birlikte herhangi bir ING Bank şubesine gidebilir, isterseniz de ING Bank müşteri hizmetleri telefon bankacılığı numarası olan 0 850 222 0 600 nolu telefonu arayabilirsiniz. Kredi başvurunuz reddedilebilir, onaylanabilir ya da kısmi olarak onay alabilir. Kısmi onayda başvurduğunuz kredi miktarı kadar değil de daha azı olacak şekilde alabilirsiniz.

Kısmi onay ya da tam onay sonrasında ise; size en yakın ING Bank şubesine müracaat etmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca bazı durumlarda; kredii başvurunuzun onay alması ile birlikte paranız direkt olarak hesabınıza da yatırabilir. Müracaata giderken kredi sırasında sizden istenecek belgeleri hazır etmeniz işlemlerinizin daha hızlı bir şekilde hallolmasını sağlayacaktır. Şimdi sizlere bu belgeleri de yeri gelmişken söyleyelim.

Kredi Sırasında Gerekli Olan Belgeler

Kredinin ön başvurusundan sonra onay ile birlikte  asıl başvuru için giderken yanınızda; kimliğiniz, aylık gelir belgeniz (maaş bordronuz), esnafsanız ya da kendi işletmeniz var ise bu durumda Vergi Levhanız, son  6 aylık SGK prim ödemesi dökümü (bazı bankalar istemeyebiliyor) olması gerekmektedir. Bu belgelerle başvuruda bulunmalısınız.

ING Bank Kredi Faiz Oranları

ING Bank ‘ta bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranları konusunda son dönemde bir kampanya bulunmaktadır. Bu kampanyaya göre; kişiye özel olarak faiz oranı belirlenmektedir. Kişiye göre ne kadar faiz uygulanacağı ise; kredi başvurusunda bulunan kişinin kredi notuna göre belli olmaktadır. Kredi notu yüksek olanlara daha düşük faiz uygulanırken, kredi notu düştükçe faiz oranı artış göstermektedir. Bu şartlar altında % 1,09 ‘dan başlayan faizlerle kredi verilmektedir.

Oylama

Bir önceki yazımız olan Emekliye Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde emekliye kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapın