HSBC Kredi Kartı Nasıl Kapatılır?

0
7
HSBC Kredi Kartı Nasıl Kapatılır?

Tüketiciler kredi kartı başvurusu yapmadan önce bankanın ne kadar popüler olduğunu araştırırken diğer kişiler ise bankanın ne olduğuna önem vermeden tamamen ne kadar kredi kartı limiti vereceğini araştırmaktadır. Dolayısıyla her bankanın beklentileri ve istekleri bir, birinden tamamen farklı olduğu gibi bu konuda insanlar araştırmalarını buna istinaden sağlayarak doğru olan bankalarla çalışmak istemektedirler. Bu sebeple HSBC kredi kartını kullanıp bu kartı iptal ettirmek isteyen kişilerin tamamı kesinlikle memnuniyetsizlikle alakalı olan bir durum değildir.

Kişilerin beklentilerini karşılayamaması kredi kartının iptal edilmesi konusunda ki mantık tamamen doğrudur. Bunun bir çok önemi varken en önemlisi kredi notunun ciddi anlamda etkilenmesidir. Birden fazla kredi kartının kullanılması ve bir kişiye ait bir çok kredi kartı hesabının olması kredi notunu düşürmektedir. Bu sebeple akıllı finansmancılar kredi notunun değer kaybetmemesi adına bu tip kredi kartı iptalleri yapabilmektedir.

HSBC kredi kartını iptal edecek kişilerin karta ait herhangi bir borcu olup, olmadığını muhakkak sorgulamaları gerekir. Karta ait herhangi bir borç çıkıyorsa ancak bu borç ödendiği süreden itibaren iptal edilebilecektir. Taksit sayıları devam ediyor ve 3-5 ay sonra bitecekse konuyla alakalı an itibari ile iptal etmeniz mümkün değildir.

Bu durumda muhakkak taksit sayısının ve süresinin bitmesi gerekmektedir. Lakin bu durumda olan kişiler kartı kullanıma kapattırabilirler. Borç ödemesi sonrasında da kart iptalini gerçekleştirebilirler. Kartın tamamen iptal olması bankanın yoğunluğuna bağlı olmak suretiyle 1 haftayı sürebilecektir. Kişiler kartın iptal olup, olmadığını muhakkak teyit etmeli ve bankaya bizzat bu durumu sormalıdır.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucunu Öğrenme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here