Hesap İşletim Ücreti Almayan Tüm Bankalar

0
79

Bankalarda hesap sahibi olan kişilerin yıllardır mağdur olduğu ve bir türlü çözemedikleri konudur hesap işletim ücreti adı altında alınan paralar. Bu ücretlerin aslında haksız yere alındığı belirlenmiş olmasına rağmen halen bu ücretleri kesmeye devameden bankalar bulunmaktadır. Bunların yerine artık hesap işletim ücreti kesmeyeceğini duyuran özel hizmetler de ortaya çıkmıştır. Gelin hep birlikte hesap işletim ücreti almayan bankalar hangileriymiş onlara bir göz atalım.

Finansbank tarafından yapılan bir girişim olan Enpara, hesap işletim ücreti yok sloganı ile müşterilerine kendisini tanıttı. Bunu söylemelerinin sebebi olarak ise herhangi bir şubelerinin olmaması ve doğal olarak masrafların olmamasını gösterdiler. Tamamen internet üzerinden yürüttükleri işlemler sayesinde EFT ve havale için de sizden herhangi bir ücret talep etmiyorlar.

Garanti bankası da kullanıcılarına işletim ücret alınmayacak bir hizmet sunmaya karar verdi ve iGaranti’yi ortaya çıkarttı. Mobil bir uygulama olan iGaranti’de hesap açtığınız zaman herhangi bir hesap işletim ücreti ödemiyorsunuz. Diğer işlemlerden ücretler alınıyor ve bunları da kendi sitelerinden öğrenebilirsiniz.

ING bankası da geride kalmamak için Günlük Paket isimli hizmetini duyurdu. Bu pakete göre EFT ve havale için herhangi bir ücret kesimi yapılmıyor. Bunun yanında kart aidatı ve hesap işletim ücreti gibi saçmalıklar da yok bu hesabın içerisinde.

Enpara’nın başarısı ile birlikte YapıKredi de bu uygulamanın bir benzeri olan Nuvo’yu duyurdu. Herhangi bir hesap işletim ücreti alınmayan hesaplar açabileceğiniz bu online sistemde de yine Enpara’da olduğu gibi herhangi bir EFT ya da havale ücreti alınmıyor.

Son olacak yıllardır hesap işletim ücreti almayan banka olarak Kuveyt Türk Katılım Bankası’nı sizlere tavsiye edebiliriz. Bankadan açacağınız hesaplardan hiç bir hesap işletim ücreti kesilmeyecektir.

Bir önceki yazımız olan KMH Nedir? Ne İşe Yarar? başlıklı makalemizde KMH açılımı nedir, KMH nedir ve Kredili Mevduat hesabı nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here