Havale – EFT Ücreti Almayan Bankalar

0
7
Havale ve EFT Saatleri

Bankalar artan masraflarını karşılamak için birçok işlemden ücret aldıkları biliniyor. Havale ve EFT işlemleri de bankaların işlem ücreti aldıkları alanların başında geliyor. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte akıllı telefonlar üzerinden kolay bir şekilde yapılabilen Havale ve EFT işlemleri için kesilen işlem ücretleri ise vatandaşlar için büyük sıkıntı oluyor. Bu sebepten dolayı bankalar müşterilerinin memnuniyetleri için Havale ve EFT ücretlerini almamaya karar verdiler işte o bankalar.

QNB Finansbank – Enpara

Türkiye’nin ilk şubesiz bankası olan Enpara neredeyse yaptığınız bütün işlemlerde sizden herhangi bir ücret kesmiyor.Finansbank şubesi ile işlem yapamıyorsunuz ancak enpara.com üzerinden ücretsiz havale ve EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca hesap işletim ücreti de ödemezsiniz. Birçok bankada 10 TL altında ki miktarları Havale ve EFT yapamıyorsunuz, Enpara’da böyle biri durum yok, kuruş bile gönderebilirsiniz.

Yapı Kredi – Nuvo

Yapı Kredi’nin sunduğu şubesiz bankacılık hizmeti Nuvo birçok benzeri sistemle aynı özelliklere sahip olmakla birlikte kredi kartlarına yaptığı sıra dışı kampanyalar ile dikkat çekiyor. Havale/EFT işlemleri ücretsiz yapılabiliyor, hesap işletim ücreti ödenmiyor. Ayrıca birikimlerinize daha yüksek faiz oranından da faydalanabiliyorsunuz.

ING Bank – Günlük Paket

ING Bank tarafından yapılan ING Günlük Paket uygulaması ile birlikte kart aidatı ve hesap işletim ücreti ödemeden kartınızı kullanabilirsiniz. ING Bank’ta en az bir otomatik ödeme talimatı, kredili mevduat hesabı ve kredi kartınızın olması durumunda internet şubesinden ve cep şubesinden yapacağınız tüm Havale ve EFT işlemleri ücretsizdir.

Kuveyt Türk – Senin Bankan

Enpara gibi bir girişimle açılan Senin Bankan özelliği ile mobil ve internet şubelerden yaptığınız işlemlerde EFT ve Havale Ücreti  yok.

HSBC – Büyük Adım

Ücretsiz günlük bankacılık hizmeti sunan HSBC, Advange hesabına sahip müşterilerinden hesap işletim ücretinin yanı sıra Havale ve EFT ücreti tahsil etmiyor. Üstelik müşterilerine tüm para transferlerini günün her saati ücretsiz olarak yapabilme imkanı tanıyor.

TEB – CepteTEB

Türk Ekonomi Bankası tarafından uygulanan CepteTEBuygulaması ile havale ve EFT işlemlerinizi ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 65 Yaş Maaşı Nasıl Alınır? 2020 Yaşlılık Aylığı Ne Kadar? başlıklı makalemizde 65 yaş aylığı hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here