Hangi Bankalar Emekli Promosyonu Veriyor?

0
4
Emekli Promosyonu

Kamudan ya da özel sektörden emekli olmuş kişiler için hazırlanan promosyon paketleri, 2017 yılında resmiyet kazanmış ve hak sahiplerine ödemeleri yapılmış durumdadır. 3 Şubat 2017 tarihinden sonra resmileşmiş olan bu hizmette, emeklilerin hangi bankalardan promosyon ödemesi alacağı da netleşmiş durumdadır. Şuan için resmi verilere göre emekli promosyonu başvurusu yapılacak bankaları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

 1. Türkiye İş Bankası
 2. Türk Ekonomi Bankası (TEB)
 3. Akbank
 4. Ziraat Bankası
 5. Akbank
 6. Denizbank
 7. QNB Finansbank

Emekli promosyonu başvurusu için tercih edebileceğiniz bu bankalarda, sizler için farklı promosyon tutarları ödenebilecek ve buna ek olarak da banka tarafından belirlenen koşullarda ekstra hizmetlerden faydalanabileceksiniz. Emekliler tarafından en çok tercih edilen bankalar ve bu bankaların promosyon konusunda sağladığı avantajları şu şekilde sıralayabiliriz.

Türk Ekonomi Bankası (TEB) Promosyon Ödemeleri

TEB’in emeklilere yönelik sunduğu promosyon ödemelerinde 300 TL’den 450 TL’ye kadar promosyon ödemesi yapılmaktadır.  Kişilerin başvuru yapmadan önce bilmesi gereken en önemli durum ise, promosyon ödemeleri için TEB’e maaşınızın taşınmasının gerektiğidir. Bu şartı tamamlayan kişilerin aldıkları maaşa göre faydalanabileceği promosyon miktarlarını aşağıdaki gibi özetleyebiliriz.

 • 1000 TL’nin altındaki emekli maaşına 300 TL
 • 1001 TL ile 2000 TL arasındaki emekli maaşına 375 TL
 • 2001 TL ve üzerindeki emekli maaşına 450 TL

Emekli maaşlarına göre TEB’in yapacağı promosyon ödeme miktarları yukarıdaki gibidir.

Garanti Bankası Emekli Promosyonu 2017

Emekli promosyonu başvurusu için tercih edilen bir diğer banka da Garanti Bankası’dır. Banka tarafından 450 TL’ye kadar promosyon ödemesi yapılmaktadır. Ancak, promosyon ödemelerine ek olarak, birçok ayrıcalık da sunulmaktadır. Burada kişilere sunulan ekstra hizmetleri şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Kredi kartı kullanımında herhangi bir ücret tahsilatı yapılmayacak.
 • Havale ve EFT gibi para transferi işlemlerinde, ücret ödemek durumunda kalınmayacak.
 • Mortgage kredisi kullanmak isteyen emeklilere özel faiz oranlarından hizmet sunulacak.
 • Kredi kartı kullanıp en az 2 adet otomatik ödeme talimatı verecek olan kişilere, 50 TL’ye denk gelecek şekilde puan hediye edilecektir.
 • İnternet üzerinden anında ihtiyaç kredisi başvurusu yapılacak ve onaylanan krediler için belge ve şubeye gidilmesine gerek kalmadan hizmet alınacak.

Yukarıdaki ayrıcalıkları avantajlı bulan kişiler, emekli promosyonu başvurusu için Garanti Bankası şubelerine gidebilirler.

Emekli Promosyonu Almak İçin Şartlar Nedir?

Emekli promosyonu için başvuru yapacak kişilerin, belirlenen kriterlere uygun olması ve banka şartlarını da tamamlaması gerekmektedir. Öncelikli olarak bu hizmetten faydalanmak için, promosyon hizmeti almak istediğiniz bankaya emekli maaşınızı taşımış olmanız gerekmektedir. Bunun için banka şubelerinden kimliğiniz yardımıyla işlem yapabilirsiniz. Ayrıca, maaş taşıma işleminde, en az 3 yıl boyunca seçtiğiniz bankadan maaşınızı alacağınızı da taahhüt etmelisiniz. Yalnızca bu şart ile birlikte, emekli promosyonu başvurusu için bankalara gidebilir ve maaş taşıma ile taahhüt işlemlerini yaptıktan kısa bir süre sonra ödemenizi alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here