Hangi Bankada Hesabımın Olduğunu Nasıl Öğrenebilirim?

0
6
Hangi Bankada Hesabımın Olduğunu Nasıl Öğrenebilirim?

Bankaların yaptıkları kampanyalar, sağladıkları kolaylıklar ve fırsatlar sayesinde, birçok kişi farklı bankalardan banka hesapları açmaktadır. Üstüne birde maaş çektiğiniz bankada farklı ise, zorunlu olarak birçok farklı bankada hesap açmış bulunmaktayız. Açılan banka hesaplarından bazıları bir süre sonra kullanılmamakta ve kartları da kırılıp atılmaktadır.Hal böyle olunca doğal olarak insanların aklına hangi bankada hesabım var, nasıl öğrenebilirim sorusu geliyor. İnsanlar hangi bankada hesaplarının olduğunu öğrenip bu hesapları ileride borç çıkmaması adına kapattırma yolunu tercih ediyorlar.

Kullanmadığınız banka hesaplarını mutlaka kapatmanız gerekmektedir. Kullanmayıp kırık attığınız bir banka hesabı için bankalar tarafından kart aidat ücreti ya da hesap işletim ücreti gibi bedeller talep edilebileceğinden, ileride sorun yaşamama adına hesabınızı kapatmak en doğru işlem olacaktır.

Hangi bankada hesabınızın olduğunu öğrenmek için maalesef pratik bir yol bulunmamaktadır.Yani tek bir tıkla bu bilgiye ulaşmak maalesef mümkün değil. Ancak zor da olsa bunu öğrenme şansınız bulunmaktadır.

Hesap açtığınız bankayı hatırlamıyorsanız ya da hesabınıza ait borç olup olmadığını bilmiyorsanız, bankaların şubelerine giderek ya da çağrı merkezlerini arayarak bankada bulunan mevcut bir hesabınızın ya da borcunuzun olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Mevcut bir hesapla ya da borçla karşılaşırsanız, borcunuzu ödedikten sonra hesabınızı kapatabilirsiniz.

Banka Hesabında ki Para için Zaman Aşımı

Hesabınızda borç olabileceği gibi kullanmadığınız ve unuttuğunuz hesabınızda para da bulunabilmektedir. Bu durumda hesap belli bir sonra zaman aşımına uğrayacaktır. Zaman aşımına uğrayan hesaplar ise Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na aktarılmaktadır. Banka hesabınızda bulunan paranın zaman aşımına uğramasını istemiyorsanız sorgulama işlemi yapmanız gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan 65 Yaş Maaşı Nasıl Alınır? 2020 Yaşlılık Aylığı Ne Kadar? başlıklı makalemizde 65 yaş aylığı hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here