Halk Eğitim Merkezi Çalışma Saatleri 2019

Halk Eğitim Merkezi Çalışma Saatleri 2019

Ülkemizdeki eğitim seviyesi maalesef yeni yeni belli bir noktaya gelmeye başladı diyebiliriz. Aslında eğitim dediğimiz zaman sadece bir okul bitirmek ya da üniversite okumak olarak algılamak doğru bir davranış düşünce yapısıdır diyemeyiz. Çünkü eğitim sadece matematik, fen, vs. Gibi diğer bilimler değil; kimi zaman vatandaşların yetenek, ilgi ya da isteklerine göre de değişkenlik gösterebilmektedir. İşte bu noktada okullar dışında eğitim veren devlet kurumlarından birisi de Halk Eğitim Merkezleri ‘dir. Özellike son dönemde çok fazla rağbet gördüğü de hepimizin malumudur. Şimdi sizlere Halk Eğitim Merkezi çalışma saatleri 2017 yılında kaça kadar hemen izah edelim.

Halk Eğitim Merkezi Mesai Saatleri

Halk Eğitim Merkezleri bir nevi devlet kurumu gibi oldukları için; mesai saatleri de az buçuk kamu kurumları gibi olmaktadır. Halk Eğitim Merkezleri mesaiye saat 08:30 ‘da başlamakta; saat 17:30 itibariyle de mesai sona ermektedir. Devlet kurumları gibi çalışıyor dediğimiz üzere; hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri çalışma yoktur ve Halk Eğitim Merkezleri kapalı bulunmaktadır. Hafta sonu tatillerinin yanı sıra aynı zamanda resmi tatil günlerinde de Halk Eğitim Merkezleri kapalı bulunmaktadır.

Halk Eğitim Merkezlerinde Ne Tür Eğitimler Verilir

Halk Eğitim Merkezleri ‘nde; okuma yazma Kursları, Mesleki Teknik Kurslar, Sosyal ve Kültürel Kurslar, Kurs dışı Eğitsel Etkinlikler şeklinde faaliyetler sürdürülmektedir. Ayrıca; yarışma, sergi, gösteri, toplantı, konser, fuar, panel, sempozyum, konferans ve spor etkinlikleri tarzında da etkinlikler olabilmektedir.

Halk Eğitim Merkezi ‘ne Nasıl Kayıt Yaptırılır

Bunun için size en yakın Halk Eğitim Merkezi ‘ne bizzat kendiniz kimliğiniz ile birlikte bir dilekçe hazırlayıp müracaatta bulunmanız yeterlidir. Posta yoluyla da başvurular kabul edilebilmektedir. Ancak postada geçecek olan süre de dikkate alındığında; kendinizin gitmesi daha sağlıklı olacaktır.

Kesin Kurs Açılıyor mu

Halk Eğitim Merkezleri ‘nde herhangi bir dalda kurs açılabilmesi için belli bir çoğunluğun olması gerekmektedir. Bu sayı genel itibariyle 12 olarak belirlenmektedir. Ancak bazı kurslar için bu sayı da aranmamaktadır.

En Yakın Halk Eğitim Merkezi Nerede

Size en yakın Halk Eğitim Merkezi ‘nin nerede olduğunu öğrenmek için ister internet üzerinden araştırma yapabilir isterseniz de; bulunduğunuz yerin belediyesinin vatandaş hattı varsa burayı arayıp konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. En azından telefon numarası sizlere verilecektir. Telefon numarasını da aldıktan sonra ilgili Halk Eğitim Merkezi ‘ni arayarak kurs tarihleri ve hangi kursların açılacağını da kısaca telefondan öğrenebilirsiniz.

Halk Eğitim Merkezi Çalışma Saatleri 2019
5 (100%) 2 oy

Bir önceki yazımız olan PTT Çalışma Saatleri 2019 başlıklı makalemizde açılış saatleri, kaça kadar açık ve kaçta açılıyor hakkında bilgiler verilmektedir.