Google Reklamlarından Para Kazanmak

0
10
Google Reklamlarından Para Kazanma

Dünya üzerinde en çok ziyaret edilen internet sitelerinden olan Google ayrıca kazanç kapısı olarak da en başta gelen platformdur. Google arama motorunun arama sonuçlarını en doğru şekilde insanların önüne getirip sunması, muhteşem bir yapay zeka barındırması en önemli özelliğidir. Popülaritesi en üst noktalarda olan Google Reklamlarından Para Kazanmak da insanların en çok merak ettiği konuların başında yer almaktadır.

Yukarıda ki paragrafta Google arama motorunu bu denli popüler kılan başlıklardan birine yer verdik. Tabi bu başlık zaten en önemli olan nokta. Nedir? Google’nin doğru sonuçlar ortaya koyması. En yararlı bilgi hangisi ise arama sonuçlarında ilk önünüze o getirilir. Bunu unutmadan Google’den para kazanma konusuna devam edelim.

Google Reklamlarından Para Kazanma

Google Reklamları İle Para Kazanmak

İnternetten para kazanmak denilince akla ilk olarak Google Adsense gelir. Öncelikle bu yöntem ile para kazanmak istiyor iseniz bir web siteniz olmalı. Bunun için ücretli olan özel domainler yerine ücretsiz blog hizmeti veren sitelerden de faydalanabilirsiniz. Ki ilk etapta özellikle sadece yazı yazmaya yönelik bir site kuracaksanız en mantıklısı bu olacaktır. Böylelikle hem kendinizi denemiş olursunuz hem de zaman geçtikçe tecrübe kazanırsınız. Web sitenizi oluşturduktan sonra Google adsense hesabı almak için başvuru yapmanız gerekmekte. Başvurunuz kabul edildiği zaman Google Adsense reklamlarını sitenizde yayınlamanız için sizlere bazı kodlar verilecektir. Bu kodları sitenizde belirli yerler de reklam çıkacak şekilde yerleştirirsiniz ve artık yayınlanan reklamlara tıklama başına para kazanmaya başlarsınız. Google Reklamlarından Para Kazanmak aslında bu kadar kolay fakat genelde hile yollarına başvurulduğu için çoğu kişi ban yemekte ve hevesi de kalmadığı için pes etmektedir. Oysa her işi düzgün ve dürüst yapmak mutlaka kazandıracak faktördür.

Google Adsense reklam ağının en önemli özelliklerinden bir tanesi de web sitesini ziyaret eden kişinin ilgi duyduğu alanlardan reklamların çıkmasıdır. Bu sayede reklamlara tıklanma oranları yükseltilir. Şöyle söyleyelim, sizin web siteniz inşaat sektörü ile alakalı ise reklamlarında ev satış veya benzeri gösterimler aktarılır. Bu sayede zaten sizin sitenize girmiş olan ziyaretçi bu reklamlara ilgi gösterecektir ve tıklayacaktır. Sizde her tıklama başına belirli oranda da kazanmış olursunuz.Her tıklama için farklı ücretler ödeyen Google, 0,10 – 0,80 kuruş arası tıklama başına para ödemektedir.

Google Adsense İle Ne Kadar Kazanırım?

Google reklamlarından para kazanmak için yapılan basit bir örnek sunalım. Bir web sitesi hazırladınız ve yayınladınız, gün geçikçe ziyaretçi sayısı arttı ve günde 50 kişi reklamlarınıza tıkladı farz edelim. Google tıklama başına ortalama 0,30 kuruş öder. Bu sayede günde 15 TL kazanmış olursunuz. Bu gelir her geçen gün artan ziyaretçi ve tıklama ile yükselir.

Bir önceki yazımız olan Köşeyi Dönmenizi Sağlayacak 20 Sağlam İş Fikirleri İncelemesi başlıklı makalemizde 20 ek iş fikri, alternatif iş fikirleri ve ek iş fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here