Google Adsense Pin Kodu Nedir?

0
12
Google Adsense Pin Kodu Nedir?
Google Adsense Pin Kodu Nedir

Google Adsense Pin Kodu Nedir? Google Adsense hizmetinden yararlanabilmek için ilk önce başvuru yapmak gerekmektedir. Google Adsense’e başvuru aşamaları şu şekilde gerçekleşmektedir:

Google Adsense Pin Kodu Nedir?

Sahip olmuş olduğunuz web sitenizde “Google Adsense ile web sitenizden para kazanın” kısmına tıklayarak Adsense ana sayfasına ulaşın. Daha sonra sayfanın ortasında bulunan “Şimdi Kayıt Olun” tuşuna basıp bilgilerinizi girerek buradaki adımları uygulayın. Fakat burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus başvuru formunda hiçbir şekilde Türkçe karakterlerin kullanılmamasıdır. Kullanılmaması gereken karakterler: İ,ı,ğ,ş,ç,ü,ö harfleridir. Eğer bu karakterleri kullanarak başvuru formu doldurursanız başvurunuz Google Adsense tarafından kabul edilmeyecektir. Başvuru formunu doldurduktan sonra web sitenizin URL’sini yani Google reklam kodlarını ekleyecek olduğunuz sayfanın adresini yazmanız gerekmektedir. Bu şekilde sayfanızın adresini de yazdıktan sonra sayfanızın dilini seçin. Hesap türü olarak kişisel, ülke ya da bölge olarak Türkiye’yi de seçtikten sonra alacaklı adı yazan bölüme Türkçe karakter kullanmadan eksiksiz ve doğru bir şekilde adınızı soyadınızı girin. Bundan sonra gireceğiniz bilgiler ise adres, şehir, posta kodu, telefon ve isteğe bağlı olarak fax numaranızdır. Bu bilgileri girerken de yine Türkçe karakter kullanmamanız gerekmektedir. Son olarak hizmet sözleşmesini onaylayıp tüm bilgilerinizi kontrol ederek tekrar bir onay işlemi yapmanız gerekiyor. Bunları da yaptıktan sonra siz de bir Google Adsense kullanıcısı olmuş oluyorsunuz.

Google Adsense pin ne işe yarar?

Başvuru işlemi tamamlanırken bahsedilmesi gereken bir detay da Google Adsense “pin”dir. Peki, Google Adsense hizmetinin vermiş olduğu pin ne işe yaramaktadır?

Google Adsense hizmetinin vermiş olduğu pin sayesinde ödemeler rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir. Adsense hesabı ile ilgili olan tüm ödemeler için pin gerekmektedir. Adsense hesabınızın pin kodu hem güvenlik açısından hem de ödemeyi eksiksiz ve doğru bir şekilde alabilmeniz açısından oldukça önemlidir. Ayrıca bu pin kodu ile iletişim bilgilerinizin doğruluğu da kontrol edilmiş olmaktadır.

Pin kodu, hesapta bulunmakta olan bakiye 10 ABD Doları olduktan sonra web sitesi sahibine verilmektedir. Bu kod normal posta yolu ile gelmektedir. Herhangi bir şekilde sanal yollardan pin kodu alınamamaktadır. Genel olarak 2-4 hafta arasında kişiye ulaşan bu pin kodunun Adsense hesabına girilmesi için verilen süre ise 6 aydır. Ayrıca herhangi bir kayıp durumunda tekrar pin isteme hakkınız da bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Evde Reçel Yaparak Nasıl Para Kazanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here