Google Adsense nedir Nasıl para Kazanılır?

1
15
Google Adsense nedir Nasıl para Kazanılır
Google Adsense nedir Nasıl para Kazanılır

Google Adsense nedir Nasıl para Kazanılır?; Google Adsense, web sitesi olan kişilerin para kazanmak için kullanmakta olduğu bir hizmettir. Bu hizmeti kullanarak para kazanma konusundaki en önemli nokta web sitesine gelmekte olan ziyaretçi sayısıdır. Web sitesini ne kadar çok kişi ziyaret ederse Google Adsense hizmetinden sağlanacak olan kazanç bununla orantılı olarak artış göstermektedir. Google Adsense hizmetinden para kazanma işlemi ise şu şekilde olmaktadır:

Google Adsense nedir Nasıl para Kazanılır

Sitenizde görüntülenmekte olan reklamlar tıklandıkça, Google size komisyon olarak belli bir miktar ücret vermektedir. Bunun için sitenizin belli bir oranda ziyaretçi sayısının olması gerekmektedir. Çünkü siteyi ne kadar çok kişi ziyaret ederse reklamların tıklanma oranı da o kadar artacaktır. Örnek verecek olursak; Tıklanma başına 1 TL gelir elde edilen bir reklam için Google 40 kuruş almakta iken, web sitesinin sahibi 60 kuruş almaktadır. Bunun gibi birçok reklam olan bir sitenin geliri de reklam çokluğuna ve ziyaretçi sayısına bağlı olarak değişim göstermektedir. Bu etkenlerden bağımsız olarak gelirin etkileneceği bir durum daha bulunmaktadır. Bu durum ise siteye reklam vermekte olan reklamcının bütçesidir. Web sitelerine reklam vermekte olan reklamcılar, bütçeleri iyi olmadığı müddetçe site sahibine bir kazanç sağlayamamaktadır.

[junkie-alert style=”red”]
Makale Yazarak Para Kazanmak konulu makalemizi inceleyerek evde oturduğunuz yerden sadece günde 1-2 saat zaman ayırarak nasıl gelir elde edebileceğinizi öğrenebilirsiniz. [/junkie-alert]

Google Adsense hizmetinden para kazanırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise sitelerde kullanılmakta olan anahtar kelimelerdir. Örneğin tatil döneminde web siteleri, içerisinde bulundurdukları yazılarda ne kadar çok tatil kelimesi kullanırlarsa ziyaretçi sayıları da aynı oranda artış gösterecektir. Şimdi para kazanmanın aşamalarını inceleyelim:

1-Web sitesine yerleştirilecek olan reklamların türü belirlenir.

2- Yerleştirilecek olan reklamın yazılı bir reklam mı, resimli bir reklam mı yoksa hem yazı hem yazı içerikli bir reklam mı olduğu belirlendikten sonra bu reklamın sahip olduğu kod alınarak web sitesinin şablon kısmına konulur. Ortalama 10 dakika kadar bir süre sonra reklamlar sitede görüntülenmeye başlanır.

3-Reklamlar 50 dolar olduğunda Google Adsense web sitesinin sahibine adres onaylaması yapmaktadır ve bir pin kodu göndermektedir. Bu kod para çekme işlemlerinde gerekmektedir. 100 dolar olduğunda ise minimum ödeme seviyesine gelinmiş olur. Daha sonra ise ödeme şekli belirlenip kazanılan para alınabilir.

Bir önceki yazımız olan Köşeyi Dönmenizi Sağlayacak 20 Sağlam İş Fikirleri İncelemesi başlıklı makalemizde 20 ek iş fikri, alternatif iş fikirleri ve ek iş fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here