Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2019

1
22
Gelir Belgesiz (Bordrosuz) Kredi Veren Bankalar

Gelir belgesi olmadan yani bordrosuz kredi çekebilmek mümkün mü? ilk önce bu sorunun yanıtı arayalım. Bu sorunun cevabı evet mümkün. Gelir belgesiz kredi hakkında daha fazla bu konuda açıklama makalemizin devamında vardır.

Gelir Belgesiz Kredi Çekme

Banka kredi başvurusu esnasında ya da ön onaydan sonra bizden birden fazla evrak istemektedir. SGK prim dokümanı, maaş bordrosu, gelir belgesi istenilen evrakların başında gelmektedir. Kimi zaman bu evrakları temin etmek zaman alıyor ve yoruluyoruz neyse ki artık gelir belgeniz olmadan da kredi çekebilirsiniz.

Gelir belgesiz kredi çekmeniz için öncelikle kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Kredi notunuz da geçmişte bankalara olan borçlarımızı ne denli düzenli ödediğimize göre belirlenir. Eğer kredi ya da kredi kartı borçlarımızı zamanında ödemişsek kredi notumuz bu doğrultu da yüksek olur ve bankalar gelir belgesiz kredi talebimize hayır demezler.

Bankalardan kredi çekmek için gelir belgesi ve maaş bordrosu önemli belgelerdendir. Peki gelir belgesi olmadan kredi çekilebilir mi? Gelir belgesi olmayanlara kredi veren bankalar hangileridir? Gelir belgesi olmadan kredi nasıl çekilir?

Bankaların sabit geliri olmayan müşterileri için hazırlamış olduğu gelir belgesiz kredi ürünleri bulunmaktadır. Düşük faiz oranları ve uygun ödeme koşullarıyla bankaların müşterileri için sunmuş olduğu bu kredi ürünlerini kullanmak için yapılması gereken şey kredi çekilecek olan bankanın şubelerinden krediye başvurmaktır.

Bankalar çeşitli nedenlerden dolayı kredi çekebilecek durumda olmayan, kredi notu düşük olan ve kara liste kayıtlarda adı bulunan milyonlarca müşteriyi ellerinden kaçırmamak için başvuru şartlarında zaman zaman esneklik yapmaktadırlar. Müşterilerinin maaşı kendi bankasına yatan kuruluşlar ödemelerde sıkıntı yaşanmayacağı için müşterilerine rahatlıkla kredi verebilir.

Maaş Bordrosu Olmadan Kredi Nasıl Çekilir?

Gelir belgesi olmadan kredi veren bankalar QNB Finansbank, Odeabank, INGbank, HSBC ve Denizbank gibi bankalardır. Bu bankalar gelir belgesi olmayan vatandaşlara kredi adı altında olmasa da çeşitli yollardan kredi sağlamaktadır.

Bankalar yasal olarak uygun olmasa da çeşitli yollardan gelir belgesi olmayan insanlara kredi imkanı sağlamaktadır. Ancak herkes bu durumda yararlanamaz. Bankalar kredi vermeden önce araştırma yapar ve ona göre kredinizi değerlendirir. Gelir belgesi olmadan yapılan başvurularda risk analiz raporu önemlidir. Risk analiz raporunuzun iyi olması durumunda gelir belgeniz olmasa bile kredi alma hakkı elde edersiniz. Risk analiz raporu ise diğer fatura ödemelerinizin düzenli bir şekilde yapmanız ile hesaplanan bir rapordur.

Gelir belgesiz kredi talebinizi öncelikle çalıştığınız müşterisi olduğunuz bankaya yapabilirsiniz. Hatta eğer banka hesabınız var ve bu hesapta da paranız var ise kredi almanız tahmin ettiğinizden daha kısa süre de tamamlanacaktır.

Gelir belgeniz olmadan da kredi çekebilirsiniz yapmanız gereken bankanın en yakın şubesine giderek kredi başvurusu yapmak ardından çok bekletmeden en kısa sürede kredi talebiniz tarafınıza aktarılacaktır.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Gelir Belgesi İstemeyen BankalarKredi LimitiGelir Belgesi
Enpara.com30.000 TLGerekmiyor
N Kolay Kredi (Aktifbank)30.000 TLGerekmiyor
CEPTETEB30.000 TLGerekmiyor
Odeabank35.000 TLGerekli olduğu zaman isteyebilir
ING Bank50.000 TLGerekli olduğu zaman isteyebilir

Yukarıdaki tablomuzda da belirttiğimiz gibi bu bankalar gelir belgesiz kredi veren bankalar olarak geçmektedir. Ancak tabloda da gördüğünüz gibi “gerekli olduğu zaman isteyebilir” ibaresi olan bankalarda mevcuttur. Bu bankalar genellikle kredi notunuz yüksek ise veya banka bir hesabınız varsa buna göre gelir belgesiz kredi verebiliyor.

Gelir Belgesi Olmadan Kredi Veren Bankaları İnceleyelim

NkolayKredi.com.tr Gelir Belgesiz Kredi

N Kolay Kredi sistemi Aktifbank’ın bünyesinde olan bir kredi ve kredi kartı verme sistemidir. Bu sistem ile internet bankacılığı, kısa mesaj ve mobil bankacılık ile kolayca kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kredi başvurularında gelir belgesi talep etmeyen uygulama gelir belgesiz için uğraşmak istemeyenler için mükemmel bir uygulamadır. Ancak şunu da belirtmek gerekir diğer bankalara göre faiz oranları biraz fazladır. Aktifbank N Kolay Kredi faiz oranları aşağıdaki tablodan bakalım;

N kolay kredi faiz oranları

N Kolay Kredi Tanıtım Videosu

CEPTETEB Gelir Belgesiz Kredi

Türkiye Ekonomi Bankası yani TEB’in CEPTETEB uygulaması ile müşterilerine kolayca kredi vermeye başlamıştır. CEPTETEB uygulaması ile gelir belgesiz kredi başvurusu yapabilir ve 3 dk içerisinde size kredinizin durumunu bilgilendiren güzel bir sistem kurmuştur. CEPTETEB kredisine hemen başvurmak için buraya tıklayınız. Çıkan ekranda TC kimlik numaranızı ve Cep telefonu numaranızı girmeniz istenecektir. Bunları yaptıktan sonra CEPTETEB size 3 dk içerisinde kredinizin değerlendirmesini gönderecektir. CEPTETEB kredi faiz oranları aşağıdaki tablodaki gibidir.

CEPTETEB Kredi Faiz Oranları

CEPTETEB Tanıtım Videosu

Enpara.com Gelir Belgesiz Kredi

Enpara hizmeti QNB Finansbank’ın hayatımıza soktuğu yegane bir kredi hizmetidir. Enpara eft/havale işlem ücreti, fatura ödeme ücreti, hesap işletim ücreti kesintisiz yaparak digital bankacılıkta yeni bir çığır açmıştır. Ayrıca internetten veya cepten anında kredi sunma olanağı sunan Enpara.com gelir belgesi istemeden kredi vermektedir. Enpara kredi faiz oranlarına bakalım;

Enpara Kredi Faiz Oranları

Enpara.com Video

Bir önceki yazımız olan Rotatif Kredi Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here