Gelir Belgesi Olmadan Kredi Veren Bankalar

0
6
Ertelemeli Kredi Nedir?

Bankalardan kredi çekmek için gelir belgesi ve maaş bordrosu önemli belgelerdendir. Peki gelir belgesi olmadan kredi çekilebilir mi? Gelir belgesi olmayanlara kredi veren bankalar hangileridir? Gelir belgesi olmadan kredi nasıl çekilir?

Bankaların sabit geliri olmayan müşterileri için hazırlamış olduğu gelir belgesiz kredi ürünleri bulunmaktadır. Düşük faiz oranları ve uygun ödeme koşullarıyla bankaların müşterileri için sunmuş olduğu bu kredi ürünlerini kullanmak için yapılması gereken şey kredi çekilecek olan bankanın şubelerinden krediye başvurmaktır.

Bankalar çeşitli nedenlerden dolayı kredi çekebilecek durumda olmayan, kredi notu düşük olan ve kara liste kayıtlarda adı bulunan milyonlarca müşteriyi ellerinden kaçırmamak için başvuru şartlarında zaman zaman esneklik yapmaktadırlar. Müşterilerinin maaşı kendi bankasına yatan kuruluşlar ödemelerde sıkıntı yaşanmayacağı için müşterilerine rahatlıkla kredi verebilir.

Gelir belgesi olmadan kredi veren bankalar Finansbank, Odeabank, INGbank, HSBC ve Denizbank gibi bankalardır.Bu bankalar gelir belgesi olmayan vatandaşlara kredi adı altında olmasa da çeşitli yollardan kredi sağlamaktadır.

Bankalar yasal olarak uygun olmasa da çeşitli yollardan gelir belgesi olmayan insanlara kredi imkanı sağlamaktadır. Ancak herkes bu durumda yararlanamaz. Bankalar kredi vermeden önce araştırma yapar ve ona göre kredinizi değerlendirir. Gelir belgesi olmadan yapılan başvurularda risk analiz raporu önemlidir. Risk analiz raporunuzun iyi olması durumunda gelir belgeniz olmasa bile kredi alma hakkı elde edersiniz. Risk analiz raporu ise diğer fatura ödemelerinizin düzenli bir şekilde yapmanız ile hesaplanan bir rapordur.

Bir önceki yazımız olan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here