Garanti Bankası EFT Saatleri Kaça Kadar?

0
6
Garanti EFT Saati

Garanti bankası EFT işlem saatleri

Bankalar arasında transfer işlemlerinin kısa adı olan EFT işlemleri en çok yapılan işlemlerin başında gelmeye devam ediyor. İşte bu yüzden EFT işlemleri yapacak olan müşterilerin en çok karşılaştığı durumların başında gelen zorluklar işlem saatleri geliyor.

EFT işlemlerinin bankalar arasında gerçekleşen hesap hareketi olduğunu düşündüğümüz zaman bu işlemlerin sadece mesai saatleri içerisinde gerçekleştiğini sizler ile paylaşmak istiyoruz. Bankalar arasında transfer olduğundan dolayı hafta sonu EFT işlemleri yapılmayacaktır. Bu konuda bankaların yaptığı çalışmaların kısa sürede sonuç vermesini müşteriler merakla beklemeye başladı.

EFT işlemi sırasında son zamanlarda en çok merak edilen bankaların başında gele Garanti Bankası hakkında merak edilen EFT saatlerini sizler için araştırdık. Bu konuda sizlere vereceğimiz bilgilerin başında hafta içi mesai saatleri geliyor. Mesai saatleri içerisinde yapılacak olan EFT işlemlerini en geç 10 dakika içerisinde istediğiniz hesaba geçtiğinizi sizlere belirtmek istiyoruz.

Garanti bankası EFT işlem saatlerinin 08:30’da başladığını ve 17:00’de sona erdiğini sizlere belirtmek istiyoruz. Bu konuda ortaya çıkacak olan aksaklıkları gidermek için bu saatler arasında EFT işlemlerini yapmaya özen göstermenizi sizlere öneriyoruz. Özellikle mesai saatleri içerisinde yapılacak olan bu para transferlerinde bazı müşterilerin mağdur olmaması için Garanti bankasının danışmanlarını 7/24 hizmetinize sunması oldukça etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor.

Hafta Sonu EFT yapılır mı?

Hafta sonu EFT işlemi yapılmasına imkan vermeyen Garanti Bankası bu konuda diğer bankalar ile olan anlaşmalarından dolayı bu işlemin yapılmasına izin vermiyor. O yüzden yapacağınız para transferlerinde ilk yapmanız gereken hafta içinde yukarıda belirttiğimiz saatlerde EFT işlemi yapmak, ancak hafta sonu yapılacak olan EFT işlemlerinde banka sizlere ileri tarihli bir özellik sunarak mesai saatleri başında transfer imkanı sunmaya devam ediyor.

Bir önceki yazımız olan EFT Ücreti Almayan Bankalar Var Mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here