Garanti Dijital Kredi Nedir ve Nasıl Başvurulur

0
9
2018 MTV Tablosu

Bankalar her işlerini artık şubesiz bankacılık adı altında; müşteri hizmetlerinden, internet bankacılığından, mobil bankacılıktan halletmeye ve müşterilerini de buna alıştırmaya devam ediyor. Gidişata baktığımızda yakın gelecek herhalde bankalar artık şube açmak yerine yavaş yavaş şubelerini kapatmaya bile başlayabilir desek çok yanlış bir beyan olmayacaktır. Özellikle son dönemde bankaların kredi başvurularını online olarak alıp, kredinin onaylanması halinde de kredi tutarını direkt müşterisinin hesabına yatıracak şekilde kredi vermeye de başladı. Bu çalışmaya ilk imza atan bankalardan birisi de Garanti Bankası. Garanti Bankası dijital kredi ile anında krediniz hesabınızda. Şimdi sizlere Garanti Dijital Kredi Nedir ve Nasıl başvurulur kısaca izah etmeye çalışalım.

Başvurular Mobil ve İnternet Bankacılığından

Garanti Bankası ‘nın müşterisi olanlar ( olmayanlar da hemen basit birkaç yöntemle müşteri olabilir ) internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamasını girdikten sonra Dijital Kredi Başvuru bölümünden kredi başvurusunda bulunabilirler. Buradan çekmek istedikleri kredi miktarını, vade süresini seçtikten sonra gerekli onaylama işlemlerini de yaparak kredi çekme işlemini tamamlamış olacaklardır. Kredi başvurunuz anında incelenerek sonucu hemen öğrenilmektedir. Kredinizin onayında bir sıkıntı var ise; bu durumda size bir uyarı gelecektir. Ancak kredi çekmeniz konusunda herhangi bir sıkıntı yok ise; anında krediniz onaylanacak, sözleşmelerin tarafınızdan onaylanması ile birlikte kredi tutarı anında hesabınıza aktarılacaktır.

Sözleşmeler Elektronik Olarak Onaylanıyor

Kredi çekerken sayfalarca imza atıyor ve bu işlemler sırasında da oldukça sıkılıyoruz. Garanti Dijital Kredide bu da olmayacak, internet bankacılığı ya da mobil bankacılık platformundan sözleşmeyi kabul edip onaylamanız ile birlikte başvurunuz da kabul edilirse, herhangi bir imza atmaya gerek kalmadan paranız anında hesabınıza transfer edilmektedir.

Örnek Ödeme Planları

12 bin TL 48 ay vade Garanti Dijital Kredide; dosya masrafı 60 TL, aylık taksitler 383 TL, faiz oranı % 1,59, toplam geri ödeme ise 18 bin 491 TL olacaktır. Tahmini sigorta kesintisi 213 TL olacaktır.

25 bin TL 48 ay vade Garanti Dijital Kredide; dosya masrafı 60 TL, aylık taksitler 755 TL, faiz oranı % 1,36, toplam geri ödeme ise 36 bin 382 TL olacaktır. Tahmini sigorta kesintisi 381 TL olacaktır.

75 bin TL 48 ay vade Garanti Dijital Kredide; dosya masrafı 375 TL, aylık taksitler 2 bin 152 TL, faiz oranı % 1,16, toplam geri ödeme ise 18 103 bin 721 TL olacaktır. Tahmini sigorta kesintisi 213 TL olacaktır.

Örnek ödeme planımızdaki veriler en güncel veriler olup, yine de kredi kullanmaya karar vermeden önce en son faiz oranları üzerinden hesaplama araçları vasıtasıyla bir hesap yapmanız daha doğru olacaktır.

Belge İbrazına Gerek Var mı

Garanti Bankası sizden bu krediyi kullanırken ek belge isteyerek şubelere de davet edebilir. Ancak bu gerekli görülen hallerdedir. Normalde Garanti Bankası dijital kredi başvurusu sonucunda onaylanan bir kredi nedeniyle banka sizden herhangi bir belge istemeyecektir. Zaten paranız da direkt olarak banka hesabınıza aktarılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here