Garanti Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucunu Öğrenme

0
10
Garanti Bonus Kredi Kartı

Garanti Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucunu Öğrenme

Garanti bankası kredi kartı başvuru sonucunu nasıl öğreniriz? bu konuyu irdeledik. Günlük hayatta sıkça karşılaştığımız sorulardan birisi de ödemeyi nakit mi yoksa kredi kartı ile mi yapacaksınız? Sorusudur. Sorudan da anlaşılacağı üzere kredi kartı hayatımızda peşin paranın yerini almaktadır. Daha genel bir tanım yapmamız gerekirse eğer kredi kartı; bankaların müşterilerine belirli bir zaman aralığında kullanılmak üzere, belirli bir limitle verdiği, anlaşmalı iş yerlerinde POS cihazı yardımı ile alışverişlerde kullanılan bir çeşit ödeme ve borçlanma aracıdır.

Kredi kartı kişiye para taşıma zorunluluğunu ortadan kaldırma, bütçeyi çok zorlamadan taksitli alışveriş yapabilme ve nakit para olmama durumunda ödeme yapabilme imkânlarını sağlamaktadır. Peki, kredi kartına sahip olmak için ne yapmalıyım? Önceliğimiz hangi bankanın kredi kartına sahip olmak istediğimize bağlı. Biz Garanti Bankasının kredi kartına nasıl sahip olunur? onu incelemeye alacağız.

Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Günlük yaşantımızda olduğu gibi istediğimiz bir şeye ulaşmak için belirli bir aşamalardan geçmemiz gerekmektedir. Kredi kartına da sahip olabilmemiz için belirli şartlara sahip olmak hem de belirli başvuru işlemlerden geçmemiz gerekir. Garanti Bankasın da kredi kartı için başvuru yapabilmemiz için birden çok seçeneğimiz vardır. Bu seçeneklerden kendimize en uygun olana göre başvuruyu o yöntemle yapabiliriz. Birinci seçeneğimiz çağımızın da teknolojik olarak nitelendirildiği gibi internetten başvuru yapmak.

Garanti Bankasının web sitesine (www.garanti.com.tr) girip ana sayfa da ki menüler den ‘bireysel’ olanı seçmek ve gelen alt menülerden kredi kartları kısmını seçmektir. Yan menüde kredi kartı başvurusu linkine tıklamalıyız (“Bireysel> Kredi Kartı>Kredi Kartı başvurusu”). Karşımıza bankanın bize sunduğu bir den çok kredi kartı çeşidi gelmektedir bunlardan hangisini istiyorsak onu seçerek işleme devam etmeliyiz. Karşımıza kişisel bilgilerimizin girilmesi istenilen form gelecektir. Bu formu doğru ve eksiksiz bir biçimde doldurup başvurmaktır. İkinci bir seçeneğimiz ise Garanti Bankasının sağladığı bir kolaylıktan oluşmaktadır. Daha fazla bilgi edinmek ve başvuruda bulunmak için numaranızı Garanti bankasına bırakırsanız eğer onlar sizinle iletişime geçerek kolayca başvurunuzu yapabilirsiniz. Üçüncü bir seçenek ise bulunduğunuz şehirde bulunan Garanti Bankası şubelerinden size en yakın olana gidip başvuruda bulunabilirsiniz.

Garanti Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucumu Nasıl Öğrenebilirim?

Kredi kartı başvurumuzu yaptıktan sonra başvurumuz banka tarafından değerlendirilmeye alınır ve bir süre sonra bir sonuca bağlanır. Fakat sonuca varıncaya kadar başvurumuzun sonucunu nasıl öğreneceğimiz bizlerde soru işaretine yol açmaktadır. Garanti Bankası bize başvurumuzun ne durumda öğrenebilmemiz için seçenekler sunmuştur. İlk seçeneğimiz Garanti Bankasının web sitesinin ana sayfasında menüler den ‘bireysel’ olanı seçmek ve gelen alt menülerden ‘kredi kartları’ kısmını seçmektir. Yan menüde ‘başvuru takibi’ linkine tıklamalıyız. (“Bireysel> Kredi Kartı>Başvuru Takibi”) karşımıza çıkan başvurumuz ile ilgili formu doğru ve eksiksiz doldurup devam butonuna tıklayıp başvuru sonucumuzu öğrenebiliriz. İstersek Garanti Bankasının şubesine giderek veya iletişim bilgilerinden müşteri temsilcilerine bağlanarak ta başvuru sonucumuzu öğrenebiliriz.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucunu Öğrenme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here