Garanti Bankası Kredi Başvurusu

0
551
Garanti Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası kredi ürünlerinden yararlanarak bir çok ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Acil nakit ihtiyacınız olduğunda, ev veya taşıt almak istediğinizde nakit desteği için bankanın kredilerinden yararlanabilirsiniz. Garanti Bankası kredi başvurusu ve kredilerin özelliklerini yazımızın devamında inceleyebilirsiniz.

Garanti Bankası kredileri

Her bankada olduğu gibi Garanti Bankası’da bütün ihtiyaçlarınıza yönelik kredilerini müşterilerine sunmaktadır. Her türlü ihtiyacınıza yönelik ihtiyaç kredileri, ev almak amacı ile kullanabileceğiniz konut kredileri ve araç almak için kullanabileceğiniz taşıt kredilerini Garanti Bankası’nda bulabilirsiniz.

Kredi ürünler kendi aralarında da farklılık göstermektedir. Kredilerde vade, faiz, dosya masrafı ve maksimum kullanılabilecek tutarlar değişiklik göstermektedir. Ayrıca banka kredilerinde çeşitli zamanlarda kampanyalarda düzenlemektedir. Bu kampanyalar sayesinde düşük faizli veya dosya masrafsız kredilerden yararlanabilirsiniz.

Garanti Bankası kredi başvurusu için gerekli evraklar

Garanti Bankası’nın müşterilerine sunduğu kredilerden yararlanmak için bazı evrakları bankaya sunmanız gerekmektedir. Her kredi çeşidi için sahip olmanız gereken evrakların listesi aşağıdaki gibidir.

Garanti Bankası konut kredisi için gerekli olan evraklar

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Son aya ait gelir belgesi
 • Adınıza kayıtlı telefon, su, doğalgaz, elektrik gibi faturalardan herhangi biri
 • Alacağınız evin tapusu

Garanti Bankası Araç kredisi için gerekli evraklar

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Son aya ait gelir belgesi
 • Adınıza kayıtlı telefon, su, doğalgaz, elektrik gibi faturalardan herhangi biri
 • Alacağınız araç sıfır kilometre ise araca ait proforma fatura
 • Alacağınız araç ikinci el ise aracın ruhsatı

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi için gerekli evraklar

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Son aya ait gelir belgesi
 • Adınıza kayıtlı telefon, su, doğalgaz, elektrik gibi faturalardan herhangi biri

Garanti Bankası kredi başvurusu

Garanti Bankası kredi ürünlerinden herhangi birine başvurmak için çeşitli yollar izleyebilirsiniz. Klasik olarak öncelikle bankanın herhangi bir şubesine giderek kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bu yöntemde krediye başvurmak için gerekli olan evrakları bankaya beyan ettikten sonra en az 3 gün içerisinde (konut ve araç kredilerinde bir haftayı bulabilir) banka kredi sonucunuzu sizlere bildirecektir.

Garanti Bankası kredi başvurusu destek hattı ile;

Bankanın kredilerine destek hattı aracılığı ile de başvuru yapabilirsiniz. Garanti Bankası destek hattı olan 444 0 335 numarayı telefonu aramanız yeterlidir.

Garanti Bankası kredi başvurusu SMS ile; 

Garanti Bankası kredilerine ayrıca SMS ile de başvuru yapabilirsiniz. SMS ile başvuru yapmak için vatandaşlık numaranızı, kullanmak istediğiniz kredi tutarını, istediğiniz vadeyi ve aylık gelirinizi aralarında boşluk olacak şekilde 3390‘a kısa mesaj olarak göndermeniz yeterlidir. 5 dakika içerisinde kredi sonucunuz cep telefonunuza kısa mesaj olarak gelecektir.

Garanti Bankası kredi başvurusu internet ile; 

Garanti Bankası internet aracılığı ile de kredi başvurusu almaktadır. İnternet aracılığı ile yapacağınız kredi başvuruları sonrasında 5 dakika içerisinde sizlere kredi sonucunuz iletilmektedir. SMS ile alacağınız kredi onayı ön onay olmaktadır. Kesin onay almak için bankanın herhangi bir şubesine giderek kredi kullanmak için gerekli olan evrakları beyan etmeniz gerekmektedir.

Kredi başvurunuzu gerçekleştirmek için “Hemen Başvur” butonuna tıklamanız yeterlidir.

garanti bankası kredi başvurusu

 

Bir önceki yazımız olan Rotatif Kredi Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here