Fotoğraf Çekimi İle Kazanç

0
10
Fotoğraf çekerek ek gelir elde etmek

Fotoğraf Çekimi İle Kazanç elde edebilirsiniz. Şimdi çektiğiniz fotoğraflara baktığınız da acemi olduğunuzu düşünebilirsiniz ama pes etmeyin zaman geçtikçe profesyonel çekimler yapmak sizin elinizde. Bugün size acemi fotoğrafçı olsanız bile ayda 1000 TL kazanabileceğinizi söylesek ne dersiniz? Bu işe merakı olanlar, para kazanmak isteyenler için mükemmel bir iş fırsatından bahsediyoruz…

Peki, çektiğiniz fotoğraflardan nasıl para kazanırsınız? Bunun için çeşitli ajanslar sizin için iş kapısı olacaktır. İnternetin hızla yaygınlaşması ve sürekli gelişmesi, tüm sektörlerde fotoğraf ihtiyacı doğurmuştur. Özellikle özgün fotoğraf bulma konusunda sıkıntı yaşayan bir çok firma adeta yarış halinde arayışlarını sürdürmektedir. Üstelik sadece ülkemiz değil tüm dünya genelinde fotoğraflara ihtiyaç vardır. Siz de fotoğraf çekerken birkaç detaya dikkat ederek güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Dediğimiz gibi, profesyonel olmak zorunda değilsiniz, net ve güzel, anlamlı resimler çekmeniz yeterli. Üstelik, .ektiğiniz fotoğraflardan para kazanırken, kitap, dergi, gazete veya internet ortamında güzel yerlerde paylaşılan bu fotoğraflar sizi mutlu da edecektir. Fotoğraflarınızı satmak için güvenilir fotoğraf ajanslarına ulaşmanız çok önemli. Yazımızı biraz daha detaylandıralım.

Fotoğraf çekerek ek gelir elde etmek

Kimler Fotoğraf Çekimi İle Para Kazanmak İster?

Fotoğraf çekme konusunda ilgili olmanız yani bir yerde hobi olarak görmeniz bu iş için uygun olduğunuzun göstergesidir. Ve biraz da araştırmacı, bilgisayardan da anlamanız gerekecektir. Sadece Türkiye’de ki değil tüm dünyada ki fotoğraf ajanslarına ulaşabilir ve çektiğiniz resimleri pazarlayabilirsiniz. Tabi güzel bir fotoğraf makinesi ile işe başlamanız da gereken en önemli şartlardan biridir.

Fotoğraflar Nerede Kullanılır?

Fotoğraf çekimi ile kazanç elde etmeden önce, sektörün genişliğini öğrenmeniz hevesinizi bir kat daha artıracaktır. Özellikle web siteleri özgün fotoğraf bulma konusunda sıkıntı çekmekteler. Gerek haber siteleri gerekse diğer sektörden olan siteler, yazdıkları yazıları fotoğraflar ile süslemek ister. 1000 kelimelik bir yazıyı sadece bir resim ile anlatabilirsiniz. Bu nedenle internet sitelerinde gördüğünüz haber ve makaleler resimlerle süslenmiştir. Size küçük bir örnek ile fotoğrafçılığın önemini vurgulayalım. Özellikle gezi sitelerinde bahse konu yer ile alakalı fotoğraf olmaması, büyük bir eksiklik değil midir? Yada bir haber sitesinde, haberin fotoğrafsız sunulması o haberi sıkıcı yapmaz mı? Kısaca her alanda fotoğraf değerlidir özellikle de internet ortamında, özgün resimlerin değeri anlatılmaz. Sektör büyüklüğü açısından oldukça geniş kitlelere ulaşabileceğinizi ve kesinlikle fotoğraflarınıza alıcı bulabileceğinizi vurgulamak istedik aslında. Sadece ek iş olarak da fotoğrafçılığa başlayabilirsiniz.

Fotoğraf Çekimi İle Ne Kadar Kazanç Elde Ederim?

Stok fotoğraf sitelerine üye olarak fotoğraflarınızı komisyon karşılığı satabilirsiniz. %20 ile %60 oranında değişen bir çok stok fotoğraf sitesi, fotoğraflarınıza talip olacaktır. Satılan her fotoğraf için rakamlar farklı ve sitelerin de komisyonları farklı olduğu için net bir rakam veremeyiz ama ayda en az 1000 TL kazanmanız çok kolay.

Bir önceki yazımız olan Köşeyi Dönmenizi Sağlayacak 20 Sağlam İş Fikirleri İncelemesi başlıklı makalemizde 20 ek iş fikri, alternatif iş fikirleri ve ek iş fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here