Findeks Anlaşmalı Bankalar

0
8
Findeks

Findeks anlaşmalı bankalar, bu bankaların hangileri olduğunu artık kolayca öğrenip ona göre işlem yaptırabilinir. Findeks insanlara banka işlemlerinde kolaylık sağlayan işlemlerdendir. Findeks kredi notu sizin bankalarla yapmış olduğunuz finansal işlemleri temsil eden notunuzdur.

Findeks İle Anlaşma Yapan Bankalar

  • Ziraat Bankası
  • İş Bankası
  • Akbank
  • Denizbank
  • Yapı kredi
  • Şekerbank
  • Vakıfbank
  • Halk Bankası
  • Garanti

Bu bankalar Findeks sistemi ile anlaşmalı olan bankalardır. Findeks sistemi ile anlaşma yapmaları bu bankalara birçok fayda sağlamaktadır. Müşteriler kredi başvurusunda bulunduğunda bu bankalar Findeks kredi notuna baktırarak, kişinin ödeye bileceği ve de uygun faizle vermektedir. Findesk notu kişinin bu bankalarla geçmişe dönük ilişkisinin notlandırılması işlemidir. Geçmişte alınan kredinin ödeme şekilleri ve bankada bulunan hesapların vadeli durumları ve bankaya olan ödemelerinizin günü güne yapılıp yapılmadığında etkilenen bir not sistemidir. Findeks notu anlaşmalı bankaların geçmiş ile ilgili bilgi havuzundan alınan bilgilere göre hesaplanan bir not sistemidir. Findeks ile anlaşmalı bankalar müşterilerine daha hızlı hizmet vermektedir. Findeks bankaların müşteri geçmişlerinin toplandığı bir havuzdur diyebiliriz. Çünkü Findeks bankanın müşterisi ile önceden yaptığı işlemleri inceler ve müşterinin bankaya ne kadar güvenilir olduğu hakkında bilgi verir. Burada güvenden kastımız ödeme düzenliliği, daha önce bankadan kredi alıp almadığınız, bankayla ilgili herhangi sorun yaşayıp yaşamadığınızdır. Tüm bu durumlar sizin Findeks notunuzu etkilemektedir. Neden Findeks tercih edildiğini anlaşmalı bankalar hizmetleri ile ortaya koymuşlardır.

Findeks müşterilere sunulan bir kolaylık olduğu gibi bankaları içinde evrak bilgi arama gibi durumlardan kurtarıp kolaylık sağlar. Findeks ile anlaşmalı olan bankalar müşterilerinin memnuniyeti ve hizmetlerini hızlandırmak için en yeni teknoloji ile gelişen sistemleri kullanmaktadırlar. Findeks ile anlaşmalı bankalar Findeks notunuzun yükselmesi için ve yüksek kalması için sizi ayrıca danışman hizmetlerini de sunmaktadır. Bu danışman hizmetleri ile anlaşmalı bankalar müşterilerinin istekleri doğrultusunda onlara yardımcı olarak onların banka işlerinin çabuk sonuçlanmasını ve ne kadar kredi isterlerse uygun faiz ve ödeme şartları ile almasını sağlamaktadırlar.

Findeks birçok kişinin işini kolaylaştıran bir sistem olması ile beraber bankanın müşterilerinin geçmişinin de saklanması önemlidir. Biri müşterisi olduğu bankadan değil de başka bankadan kredi almak isterse, eğer banka Findeks ile anlaşmalı ise bu müşterinin geçmişini öğrenerek Findeksin verdiği notla işlemini gerçekleştirir. Yani Findeksten yararlanmak istediğinizde sadece kendi bankanızda yaparsınız diye bir mecburiyetiniz yoktur. Anlaşması olan herhangi bir bankadan cüzi bir ücretle Findeks notunuzu öğrenebilirsiniz. Findeksin sizi sağladığı kolaylıklar daha bankaya girmeden başlamaktadır. Birde Findeks notunuzun hesaplandığında size sağladığı kolaylıkları görecek ve rahat hızlı şekilde işleminizin gerçekleşmesi sizi rahatlatacaktır. Müşterilerine daha iyi hizmet vermek isteyen bankaların neden Findeksi tercih ettiği açıkça ortadır.

Bir önceki yazımız olan En Yüksek Kredi Notu Kaçtır? başlıklı makalemizde kredi notu hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here