Fibabank EFT Saatleri Kaçla Kaç Arası

0
8

EFT işlemleri belirli saatlerde yapılan işlemlerdir. Bu saatler ise her banka için farklılık gösterebilmektedir. Dolayısıyla her banka açısından EFT saatlerini ayrı ele almak ve bilmek gerekir. Şimdi sizlere bu yazımızda Fibabank EFT saatlerini paylaşarak, yine banka hakkında genel anlamda bilgi paylaşımında bulunmaya çalışacağız.

EFT Saati

Fibabanka EFT saati; saat 09.00 ‘da başlamakta olup saat 17.00 itibariyle son bulmaktadır. Saat 17.00 ‘dan itibariyle yapılacak EFT ‘ler bir sonraki iş günü saat 09:00 itibariyle yerine getirilecektir. Resmi tatil günleri ile Cumartesi ve Pazar günleri EFT yapılmaz. Bu günlerde yapılacak EFT ‘ler yine aynı şekilde mesai başlangıcı ile yerine getirilecektir.

Fibabanka EFT Nasıl Yapılır

EFT işlemlerinizi ister Fibabanka şubelerinden, ister Fibabanka internet bankacılığından, isterseniz Fibabanka müşteri hizmetlerinden yapabilirsiniz. Bunun ihtiyacınız olan karşı tarafın IBAN numarası, adı ve soyadıdır. Tabii ki  hesabınızda da yeterli miktarda para olması ya da kredili mevduat hesabınızın olması gerekmektedir. Müşteri hizmetleri üzerinden EFT yapacaklar için Fibabanka çağrı merkezi numarasının 444 88 88 olduğunu hatırlatalım.

Yine Fibabanka şubelerinden EFT yapmayı düşünenler için de; Fibabanka çalışma saatlerinin saat 09:00 ile saat 17:00 arasında olduğunu saat 12.00 ve 13.00 arası öğle yemeği için ara verilerek şubelerin kapalı olduğunu hatırlatalım. Yine Cumartesi ve Pazar günleri ile resmi tatil günlerinde de Fibabanka şubeleri kapalıdır.

Fibabank internet bankacılığı üzerinden EFT yapmayı düşünenlerin ise; bankanın resmi internet sitesi olan www.fibabank.com.tr adresine şifreleri ile giriş yapmaları gerekmektedir. Daha önceden şifre almayan ve kullanmayanların; ilk internet bankacılığı şifrelerini almaları gerekmektedir.

Neden EFT Belli Saatlerde Yapılır

EFT işleminin belirli saatlerde yapılmasına genelde tüketiciler tam olarak bir anlam verememektedir. Özellikle havalenin 7 / 24 yapılabiliyor olması ancak EFT ‘nin belli bir zaman diliminde yapılabiliyor olması bazen karıştırılmaktadır. Bunun temel sebebi ise; havale işleminin aynı bankada bulunan iki hesap arasındaki para transferi işlemi olmasından kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla da herhangi bir süre sınırına tâbi olmamaktadır.

EFT işlemlerinde ise; gönderilen para iki ayrı bankada bulunan hesaplardaki para transferi olduğu için bu nedenle belli bir zaman sınırlaması bulunmaktadır. Çünkü para ilk etapta kendi bankanızın EFT havuzuna daha sonra karşı bankanın EFT havuzuna daha sonrasında ise ilgili hesabın muhatabına aktarılmaktadır. Bu işlemler de mesai saatleri içerisinde yapılabilen işlemlerdir. Dolayısıyla belli saatlere tâbi olmaktadır.

Fibabank Kime Ait

Daha önce Finansbank ‘ın kurucusu olan Hüsnü ÖZYEĞİN tarafından bu bankanın satılması sonrasında; tekrar finans sektörüne Fibabanka ile girmiş, Portekiz bankası olan Millenium Bank ‘ın Türkiye ‘deki iştirakinin Fiba Holding ‘e satılması ile Fibabanka faaliyetlerine başlamıştır. Müşteri portföyü daha çok turizm sektörü ağırlıklı olan bankanın 65 ‘ten fazla şubesi ve bine yakın personeli bulunmaktadır. Kiraz Hesap adlı hesabıyla müşterilerinin beğenisini kazanmıştır. Her yıl kârlılığını artırarak yoluna devam etmektedir.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here