Faizsiz Kredi Veren Bankalar

0
8

Pek çok insan gerek nakit sıkıntılarından gerekse acil ihtiyaçlarından dolayı çeşitli bankalardan kredi çekmek zorunda kalabiliyorlar. Bankalardan kredi çekecek olan insanlar bankalara başvuruda bulunuyorlar ve bankalarda kredileri hangi şartlarla vereceğini söylüyorlar.

Son yıllarda insanların aklında her zaman aynı soru var. Faizsiz kredi veren bankalar, Faizsiz kredi veren banka var mı sorusu insanların beyinlerinde. Aslında mantık olarak düşündüğünüzde bankalar neden böyle bir şey yapsın diyebilirsiniz. Bankalar krediyi verdikten sonra geri alırken biraz daha fazla alıp fazla kazanmayı planladıklarından kredi vermekteler.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz kredi veren bankalar, bazı kurumlarla yaptıkları anlaşmaların sonucunda faizsin kredi verebilmekteler. Bunun sonucunda kredinin faizini sizden değil o kurumlardan alırken sizden alacakları faizleri ise o kurumlara kazandırıyorlar.

Tüm bunların yanında tamamen iyilik olsun diye devlet eli ile kredi verilebiliyor. Örnek olarak 10.000 TL karşılıksız evlilik kredisi verebiliyor. Faizsiz düğün kredisi alan kişiler 2 yıl sonra geri ödemesini yapıyorlar

Bir önceki yazımız olan EFT Ücreti Almayan Bankalar Var Mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here