Faizsiz Araç Kredisi 2017 Yılı Sonu Kampanyaları

Faizsiz Araç Kredisi 2017 Yılı Sonu Kampanyaları

Yeni bir otomobil sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız için ülkemizdeki kamu ve özel bankalar tarafından çok özel kredi paketleri ile hizmet sunulmaktadır. Fakat, bireyler kimi zamanlarda faiz oranlarının borçlarını çok arttırdığı kimi zamanlarda ise İslam’i yaşam tarzına uygun olarak faizli işlem yapmak istememeleri gerekçesi ile otomobil alma kararlarını ertelemekte ya da faizsiz hizmet almak için alternatif yollar aramaktadırlar. Faizsiz araç kredisi için araştırma yapan kişilerin, iki farklı yöntem üzerinde yoğunlaşması gerekmektedir. Bunlar şu şekildedir.

 • Katılım bankaları tarafından hazırlanan faizsiz kredi paketleri.
 • Otomobil firmaları tarafından sunulan faizsiz kredi hizmetleri.

Öncelikli olarak ülkemizdeki katılım bankalarının sunduğu hizmetleri ele alalım. Bilindiği gibi katılım bankaları İslami bankacılık hizmeti sundukları ile bilinmektedir. Bundan dolayı da yapacakları hiçbir işlem için kullanıcılarından faiz talep etmemektedirler. Fakat, faizsiz kredi sunmalarına rağmen, verilen finansman hizmetlerinde belirli kar payları olduğu dikkat çekmektedir. Yani, bankalarda yaptığınız işlemlerde nasıl faiz ödeniyorsa,  katılım bankalarından yapılacak olan işlemlerde de kar payı adı altında ücret talep edilmektedir.

Eğer faiz yerine kar payı ödeyerek faizsiz araç kredisi almak isterseniz, aşağıda belirteceğimiz bankalara başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

 • Kuveyt Türk Katılım Bankası
 • Türkiye Finans Katılım Bankası
 • Albaraka Türk
 • Vakıf Katılım Bankası
 • Ziraat Katılım Bankası

Yukarıdaki bankalardan faizsiz yani İslami kurallara uygun olarak kredi almanız mümkündür.

Faizsiz Otomobil Kredisi Kampanyaları

Faizsiz araç kredisi almak isteyen kişiler için bir diğer yöntem de otomobil firmaları tarafından verilen kredilerdir. Burada sizler için sunulan hizmette, bazı peşinat şartları karşınıza çıkabilmektedir. Örnek verecek olursak, seçeceğiniz otomobil firması, size faizsiz olarak araç kredisi sağlamak için önden bir miktar ödeme yapmanızı talep edebilecektir. Burada aracın belirli bir kısmı talep edilebileceği gibi 15 bin TL ya da 20 bin TL gibi net bir rakam da talep edilebilmektedir. Ayrıca, otomobil satıcıları herhangi bir banka ile anlaşma yapmadan, kendi öz sermayesi üzerinden sizlere borç verecektir. Herhangi bir teslimat olmadan yapılacak bu işlemde, ödediğiniz teminatın dışında kalan borcunuzu her ay eşit taksitler ile ödeyebileceksiniz.  Şuan otomobil firmaları tarafından hazırlanan kampanyaları incelediğimizde, aşağıdaki firmalardan destek alabileceğinizi belirtebiliriz.

 • Fiat
 • Peugeot
 • Ford
 • Toyota
 • Volkswagen
 • Seat
 • Audi
 • Hyundai

Fiat tarafından hazırlanan kampanyaya bakacak olursak, 30 bin TL’ye kadar olan işlemlerde 20 aya kadar faizsiz kredi imkanı sunulduğunu görmekteyiz. Fiat marka sıfır ve ikinci el araçlarda yapacağınız işlemler için, 30 bin TL’nin üzerine araç değerini tamamlayacak şekilde ödeme yaparsanız bu hizmetten faydalanabilirsiniz.

Peugeot marka araçlarda uygulanan kampanyalara bakacak olursak; 208 model araçlarda 15 bin TL’ye kadar, 2008 marka araçlarda 30 bin TL’ye kadar, 308 model araçlarda 20 bin TL’ye kadar ve Partner ile Bipper gibi ticari araçlarda ise 30 bin TL’ye kadar faizsiz kredi imkaı bulunduğunu belirtebiliriz.

Sıfır Faizli Ticari Araç Kredisi

Faizsiz araç kredisi almak isteyen kişiler eğer binek bir otomobil değil de işletmeleri için ya da ticari faaliyetlerde kullanmak üzere ticari bir araç almak istiyorsa, bu durumda doğrudan Hyundai mağazalarına gidebilirler. Hyundai Tucson model araçlarda geçerli olan kampanyalardan faydalandığınızda 30 bin TL’ye kadar faizsiz kredi hizmetinden faydalanacaksınız. Bunun üzerindeki tutarlarda ise %0,74 gibi düşük bir faiz oranı ile hizmet almanız mümkün olacaktır. Her ne kadar banka dışından hizmet alınıyor olsa da otomobil firmaları tarafından alacağınız finansmanlarda da kredi notunuz ve banka sicilinizin önemli olduğunu kesinlikle unutmamalısınız.

Oylama

Bir önceki yazımız olan Kredi Notuna Bakmadan Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın