Evden yapılabilecek ek işler 2019

0
11
evden yapilabilecek isler;evde is imkani;ev hanimlarina ek isler;evde para kazanmanin yollari

Evden yapılabilecek ek işler 2019, evde iş imkanı, internetten para kazanma yolları, evden para kazanma, evde para kazanma yolları, evde iş fikirleri gibi konuları aşağıda makalemizde ele aldık umarım sizler için yararlı olmuştur.

İnternet alanında özellikle 2000’li yıllarda yapılan yatırımlar ve geliştirmeler meyvelerini süratle vermeye başladı. Günümüz dünyasında internet çoğu eve, işyerine ve resmi kurumlara ulaşmış durumda. Teknolojinin de paralel şekilde ilerlemesiyle internet artık belirli amaçlar doğrultusunda kullanılan bir alan olmakan çıkıp günlük hayatımızın da önemli bir parçası haline gelmiştir. Öyle ki modern dünyada insanlar artık internet üzerinden para kazanmaya başladılar. Ayrıca rutin bir işin gün içerisinde getirdiği stresten uzak durabilmek ve çalışma saatlerini özgürce belirleyebilmek gibi oldukça cazip imkanlar da internetin geçim kaynağı aracı olarak kullanılmasına ciddi anlamda katkıda bulunmuştur.

Ev hanımlarına evde iş imkanları

Öte yandan kişisel hobileriniz, aldığınız eğitimler ya da çeşitli marifetlerinizi internet ile birleştirdiğinizde tam zamanlı bir işin size sağladığı aylık ücretten daha fazlasını bile kazanabilmek artık mümkün. Evde para kazanma yöntemlerinin çok fazla geliştiği ve seçeneklerin oldukça fazla olduğu iş kollarından kendinize uygun olanı seçip iş dünyasına küçük de olsa bir adım atabilirsiniz. Bu alanda ev hanımlarının liste başında olduğunu ve girişimcilik anlamında çığır açtıklarını söyleyebiliriz. Evden çalışmak ayrıca tam zamanlı çalışanlar için de gelirlerini ikiye katlayabilecek cazip bir seçenektir.

Ülkemizde yaygınlaşmaya başlayan bu alanda yürürlükteki kanunlara göz atıp çalışmalarınızı yasalar çerçevesinde yürütmenizi ve ilgili vergilendirme konularını dikkate almanızı hatırlatarak sizlere evden yapabileceğiniz birkaç iş fikri sunmak isteriz. Basit yöntemlerle yapabileceğiniz bu işler sayesinde artık evden çalışmanın keyfini sürebilirsiniz.

ev yemekleri-yaparak-para-kazanmak

Ev Yemekleri Yapmak

Başta ev hanımları olmak üzere el becerilerini yiyeceklere yansıtmaktan keyif alabilen herkesi bu bölüme davet ediyoruz. Hazırladığınız yemekleri görsellikle birleştirip insanlara leziz seçenekler sunabilirsiniz. Son yıllarda yapay gıdaların sağlık açısından eleştiri oklarını üzerine çekmesi, size ve marifetli ellerinize çok cazip bir fırsat sunabilir.

Örneğin marketlerde satılan dondurulmuş gıdalarla ev yapımı yiyecekler arasında lezzet anlamında adeta bir uçurum var. Ülkemiz kültüründe belirli yiyeceklerin önemli bir yeri olduğunu ve çoğu insanın bu lezzetleri aradıklarını da dikkate aldığımızda evde mantı ve yaprak sarması gibi yemekler yaparak bütçenize katkı yapabilirsiniz. Büyük çaplı gıda üretim tesisleri ya da marketler hızla hareket eden gıda sektöründe mantı hamurunu açmaya ne personel ne de zaman bulabiliyorlar. İşte tam da bu noktada yaptıkları mis gibi mantıları internet üzerinde satışa çıkaran ev hanımları devreye giriyor. Hatta işi mantı açmaktan da ileriye götürüp yiyecek firmalarıyla sözleşme yapabilirsiniz.

Bir başka örnek sunmak gerekirse ülkemizde çoğu kişinin keyifle yediği zeytinyağlı yemeklerden olan yaprak sarma aynı zamanda kutlamaların, özel davetlerin ya da açılışların vazgeçilmez garnitürlerindendir. Bu işi açılış ve düğünlerin olduğu yaz aylarında ya da bayram tatillerinde yapabilirsiniz. Öte yandan kermes ile pazarlara da satış yapabilirsiniz. Sarma, sipariş üzerine hazırlanarak pişirilmiş veya dondurulmuş şekilde teslim edilebilen bir yiyecektir. Dolayısıyla yemek firmalarıyla çalışarak sadece kendinize değil, çevrenizdeki becerili ellere de iş imkanı sunabilirsiniz.

gelin buketi yaparak para kazanmak

Evde Gelin Buketi Yapmak

Düğünler her zaman masalsı günler olmuştur. Yaz aylarında hemen hemen bütün moda evleri  ve gelinlik butiklerinde hummalı çalışmalar başlar. Gelinlik arayanlar, provada olanlar derken yoğunluktan birçok moda evi yine personel ya da vakit yetersizliği gibi nedenlerle yetiştiremedikleri birçok malzemeyi dışarıdan tedarik etmektedir. Bu malzemelerin başında da gelin buketleri gelmektedir. Yaratıcılık ve tasarım konusunda kendinize güveniyorsanız bu işin size uygun olduğunu söyleyebiliriz. Evde gelin buketi yapmaya başlamak için iki yöntemden yararlanabilirsiniz. İlk olarak moda evleriyle anlaşabilirsiniz. Bu butiklerle anlaştığınız takdirde size çiçek, kurdele, silikon tabancası gibi birtakım malzemeler temin edilecek ve sizde renk uyumlarına göre çiçekleri tasarlayabileceksiniz. Bu noktada önemli olan işleri zamanında teslim etmenizdir. Çünkü çiçekler bir gelinin vazgeçilmez aksesuarıdır. İkinci olarak da girişimcilik ruhunuzu tetikleyerek kendi butiğinizi kurabilirsiniz. Toptancılardan son derece uygun maliyetlerle tedarik edebileceğiniz çiçekleri hayal gücünüzle birleştirip internet üzerinden satış yapabilirsiniz.

anket doldurarak para kazanmak işi

Anket Doldurmak / Reklam Tıklamak

Evinizde ya da ofiste boş vakitlerinizi değerlendirirken para kazanabileceğiniz güzel bir seçenektir. Bir bilgisayar ve internet bağlantısı kadar basit gereksinimlere sahip bu alanda kolay bir ek gelir elde etmek isteyen kişilere ilk önerimiz evden anket doldurarak para kazanan kişilerle iletişime geçip onlardan fikir almak ve bu iş için kurulan güvenilir internet sitelerine üye olmaktır. Size anket göndererek doldurmanızı isteyen aracı kuruluşlar ya da internet siteleri, doldurduğunuz anket başına belirli bir tutar belirleyerek sizlere bir başka deyişle sürümden kazanmanıza da olanak tanır. Bu sistemde ne kadar anket doldurursanız o kadar çok kazanırsınız.

Bu alanda ikinci bir seçenek de yine belirli internet sitelerinden indirebileceğiniz otomatik programlar ya da arama çubuklarıyla ekranınıza gelen reklamları tıklayıp açmaktır. Ne kadar çok reklama tıklarsanız geliriniz de aynı oranda artacaktır. Anket doldurmak gibi reklam izlemek de son derece kolay ve vakit almayan bir iştir. Diğer evden çalışma yöntemlerine kıyasla kazanç anlamında alt sıralarda görünse de yaptığınız bu basit aktiviteleri çoğaltmanız durumunda ek gelirinizi yüksek seviyelere taşıyabilirsiniz. Her iki alanda nakit ödeme seçeneğinin yanı sıra evinizin eksiklerini tamamlayabileceğiniz ilginç seçenekler de bulunmaktadır. Örneğin bazı siteler nakit ödemenin dışında ısıtıcı, kahve makinası, ütü masası gibi çeşitli hediyeler de sunmaktadır.

Evden yapilabilecek isler

Çeviri Yapmak

Okul yıllarınızda, uzman eğitim kurumlarında veya yurtdışında öğrendiğiniz fakat iş bulamadığınız için körelttiğiniz yabancı dil bilginizi paraya dönüştürebilirsiniz. Çeviri araçlarının ve çeviri alanındaki internet sitelerinin yaygınlaşmasına karşın çeviri sektöründe halen personel açığı bulunmaktadır. Çeviri büroları bu açığı serbest, yani evden çalışan tercümanlar istihdam ederek kapatmaktadır. Bu bürolarla iletişime geçtiğinizde öncelikle deneme çevirisi alırsınız. Bu deneme aşamasını başarıyla geçtikten sonra sizinle çalışmayı teklif edebilirler.

Evden çeviri yapmak aynı zamanda geniş kapsamlı bir uğraştır. Tıp, hukuk, edebiyat ve ticaret gibi birçok iş konusu bulunmaktadır. Bu konulardan birinde uzmanlaşabilirsiniz. Diğer yandan hikaye kitapları, hukuki metinler, şirket sözleşmeleri ve akademik makaleler gibi alanların tümünde çalışabilirsiniz.

Makale yazarak para kazanmak

Makale Yazmak

Makale yazmak evden çeviri yapmaya benzeyen bir iştir. Ancak çeviri yaparken size gönderilen yazıyı uygun şekilde tercüme etmeniz gerekirken makale yazımı sırasında size iletilen konularda bugüne kadar kurulmamış özgün cümleler kullanarak yazmanız beklenmektedir. Dolayısıyla ilk etapta kolay gibi görünen bu iş, içinde özgünlük barındırması nedeniyle yaratıcılık sınırlarınızı zorlayacaktır. Özellikle de evde boş vakitleri olan birçok öğrenci araştırma yapıp makale yazarak hem kendilerine ek gelir imkanı yaratmakta hem de yeni bilgiler edinmektedir. Güzel bir makale yazmak için iyi bir okuyucu olmanız gerekmektedir. Her geçen gün edineceğiniz yeni bilgiler sayesinde bu işi uzun yıllar boyunca yapabilirsiniz.

tasarim-yaparak-para-kazanmak

Tasarım Yapmak

Tasarım yapmak ilk başta zor gibi görünse de son yıllarda geliştirilen bilgisayar programları sayesinde oldukça kolay ve hızlı bir şekilde öğrenilebilir. Dilerseniz özel bir kurs alabilir, dilerseniz belediyeler gibi resmi kurumların verdiği kurslara katılıp sertifikanızı alabilirsiniz. Böylece profesyonel tasarımcılığa da adım atmış olabilirsiniz. Öte yandan tasarım yarışmalarına katılmak veya sektörde iş yoğunluğu nedeniyle dışarıdan hizmet arayan firmalarla görüşmek, iki ideal yoldur. Özellikle de logo ve kurumsal marka hazırlamak gibi tasarım çalışmaları, ek gelir olarak yapacağınız bu işte ilerlemenizi hızlandıracaktır. Kendimizi geliştirip birkaç firmayla çalışmaya başladığımızda ise düzenli gelir elde edebiliriz. Tasarımlar ne kadar dikkat çekici ve farklı olursa kazanç imkanı da aynı şekilde artacaktır.

 

kokulu sabun yaparak para kazanmak

Kokulu Taş ve Sabun Yapmak

Son zamanlarda ev hanımlarının oldukça tercih ettiği bir iş kolu olan kokulu taş veya sabun yapımı, büyük potansiyele sahip bir pazardır. Boş vakitlerini değerlendirirken güzel bir şeyler ortaya çıkaran kişilerin tercih ettiği bu iş eğlenceli olduğu kadar iyi kazandıran bir uğraştır. Öncelikle kullanılacak malzemeleri temin etmemiz gerekir. Evden kokulu taş ve sabun üretimi için ilk etapta hammade tedarik etmeniz gerekir. Hammadde malzeme dükkanlarından ya da internet üzerinden sipariş edildikten sonra satın alınan kalıplara konur. Bir-iki saat sonra kalıplardan çıkan malzemeyi önceden hazırlanan kutu veya keselere koyup müşterilere teslim edebilirsiniz. Genellikle doğum günü ve babyshower partilerinin olmazsa olmazı hediyelikler, ev hanımları için kazançlı bir sektör haline gelmiştir. Yapılan ürünleri sosyal medya hesaplarında ya da internet sitesinde sergileyerek müşteriye ulaşım sağlanır. Son günlerde çiçek yerine kokulu taş veya sabundan yapılan kişiye özel ürünler hazırlayıp  iş yeri veya evlere hediyelikte gönderilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Evde Reçel Yaparak Nasıl Para Kazanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here