Evde ütü yaparak para kazanmak

1
10
Evde ütü işi

EVDE ÜTÜ YAPARAK PARA KAZANMAK

Ek iş fırsatları her geçen gün biraz daha artıyor. Çeşit çeşit farklı seçenek arasından herkes kendine uygun olanı seçip kendi bütçesine kolay yoldan katkı sağlayabiliyor. Para kazanma yolları arasında daha yeni yeni yaygınlaşan ütü yaparak para kazanma fırsatı da özellikle bayanlar için oldukça uygun.

Özellikle üniversite öğrencilerinin, çalışan bayanların ve bekar erkeklerin ütüye zaman ayıramaması sonucu ortaya çıkan bu ek iş, iş veren için eve bir yardımcı tutmaktan çok daha az masraflı olacağı için tercih edilir.

evde ütü işi
evde ütü işi

EVDE ÜTÜ YAPARAK PARA KAZANMA İŞİ NASIL YAPILIR?

İlk olarak her işte olduğu gibi küçük adımlarla başlayın. Google’a ütü yaparak para kazanmak deyince forum ve bloglarda ilanlar çıkacaktır ilk olarak bu ilanlara yönelin. Sonrasında ise iş ilanı verme sitelerine işinizin ilanını vererek ve piyasa araştırması yaptıktan sonra daha ucuz bir fiyatla başlayarak ilk müşterilerinizi edinebilirsiniz. Zamanla ütülerinizi yaptığınız insanlar çevrelerine sizden bahsedecektir ve bu şekilde müşteriniz artacak, daha çok kazanacaksınız. Evde iş imkanı olarak gözümüze çarpan bu iş, her zaman yaptığınız bir günlük iş olduğu için yabancı değilsiniz de üstelik. Evinizin rahatlığında, televizyonunuz ya da müziğiniz açıkken rahatlıkla yapıp para kazanabilirsiniz. Üstelik bu işte her zaman evde ütü yapacağınızı da düşünmeyin her zaman ufkunuz açık olsun. Gelin ülkemizde bu işin öncülerinden ve en iyi örneklerinden biri olan Hülya Hanım’ın hikâyesine bakalım.

Ütü yaparak para kazanmak fırsatının belki de ilk öncülerinden olan Hülya Hanım ütü yapmaya internetten iş ilanı vererek küçük fiyatlarla başlamış. İlk müşterisinin yaptığı işten memnun olup iş yeri arkadaşlarına anlatması Hülya Hanım için bir dönüm noktası olmuş. Sadece iş yeriyle sınırlı kalmayıp duyan komşuları da Hülya Hanım’dan ütülerini yapmasını isteyince Hülya Hanım gününü ütüyle geçirir olmuş. Her geçen gün Hülya Hanım evde para kazanmak konusunda daha çok yol kat etmiş. Gitgide müşteri sayısını artıran Hülya Hanım, evde ütü yaparak para kazanma işi ile biriktirdiği parayla bir ütü salonu açıp yanına yardımcılar almış. İşini büyüten ve kendi işine sahip olan Hülya Hanım için bu ek gelir fırsatı zamanla tam zamanlı bir işe dönüşmüş ve gayet güzel paralar kazanmaya başlamış.

Tabi illa ki işinizi sizin de bu kadar büyütmenize gerek yok. Hayallerinizi belirleyip ister bir para biriktirme fırsatı, ister de ek gelir fırsatı olarak değerlendirebilirsiniz. Zamanım ek iş için kısıtlı diyorsanız belli miktarda müşteri ile çalışıp sadece saatlik küçük bir gelir desteği olarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evde Reçel Yaparak Nasıl Para Kazanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 YORUM

  1. Zaten bir çoğumuzun yaptığı hemen hemen herkesin en azında birkaç kez deneyimlediği ütü işi gayet rahat bir şekilde yapılabilecek bir ek gelir yöntemi. Özellikle ihtiyaç duyulan malzemelere sahip oluşunuz ve ortalığı dağıtmadan temiz bir şekilde yapabileceğiniz bir iş olması evde ütü yaparak para kazanmayı daha karlı bir hale getiriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here