Evde Terzilik Yaparak Para Kazanmak

2
26
Evde Terzilik Yaparak Para Kazanmak

EVDE TERZİLİK YAPARAK PARA KAZANMAK

Bu yazımızda sizlere evden çalışarak para kazanabileceğiniz bir diğer iş olan terzilikten bahsedeceğiz. Terzilik çağlardan beri gelen ve hala geçerliliğini koruyan bir meslek hepimizin bildiği gibi. Her mahallede en azından bir iki terzi dükkanı görürüz. Ama dükkan açmanın kira, elektrik, su, eleman vb giderleri işin kazançlı olmasını engelleyebiliyor. Hem de işiniz başka gereksiz sorumluluklar yüklüyor. Bu yüzden insanlar artık evlerinde terzilik yapmaya yöneliyorlar. Özellikle ev hanımlarının ilgisini çeken evde terzilik yapmak, tabiki bir dikiş makinası ve el becerisi olan herkes tarafından icra edilebilir.

Terzilik işine nereden başlamalı?

Öncelikle zaten terzilik biliyorsanız size bir dikiş makinesi ve dkiş ekipmanları yeter de artar! Kendime pek güvenmiyorum derseniz hemen hemen her belediyenin ücretsiz biçki dikiş kurslarına kayıt olup, el becerilerinizi geliştirebilirsinz.
*Evinizdeki küçük bir bölümü bu iş için kendinize ayırmanız güzel bir başlangıç olacaktır. Bunun için küçük bir oda ya da paravanlarla yaratacağınız bir alanı kendi atölyeniz haline dönüştürebilirsiniz.
*Atölyenizi zevkli döşemek kendinize keyifli bir çalışma alanı yaratır, ilhamla ve zevkle çalışmanızda yardımcı olur.
*Reklam her şeydir! Atölye tamam, dekorasyon tamam, dikiş makinesi tamam. Ama kimse sizin orada olduğunuzu bilmezse, ne işe yarayacak ? Başlangıç için en güzel reklam fısıltıdır. Öncelikle yakın çevrenizdeki herkese bu işe başladığınızı bildirin. Apartmanınızdaki ve mahallenizdeki komşularınız dahil. Fısıltınız kulaktan kulağa çok hızlı bir şekilde kendiliğinden yayılayacaktır. Belki reklamınızı güçlendirmek çin mahallenize minik afişler asabilirsiniz. Çevrenizdeki diğer atölyelerle anlaşıp onlara yardımcı olma teklifleri götürebilirsiniz. Ve tabiki internet yoluyla da hem kendi reklamınızı yapabilir, hem de toplu siparişler alabilirsiniz. Yazımızın sonundaki yorum yap kısmından kendinizi tanıtarak, işverenlere ya da müşterilere kendinizi duyurabilirsiniz.
*Kampanyalı fiyatlar uygulamak her zaman insanların ilgisini çekecektir. O yüzden başlangıçta fiyatları minimumda tutmayı düşünebilirsiniz.

İşleriniz açıldıktan sonra gerisi çorap söküğü gibi gelecektir zaten. Belki çalışma arkadaşlarınız, kendinize ait bir yeriniz olur. Fermuar dikme, etek, paça boyu ayarlama gibi basit işlemlerle başlayıp , işi kendi tasarımlarınızı yarattığınız ünlü br butik- terzi olmaya kadar götürebilirsiniz. Hepsi sizin inancınız ve istikrarınıza bağlı!

Terzilik işi Ne kadar para kazanılır?

Terzilik tadilat fiyatları ülkemizde oldukça yüksek. Terziniz tanıdık değilse dışarıda fiyatlar genel olarak şöyle. Pantolon paçası 7-10 tl, fermuar değiştirme 7-8 tl, ceket daraltma 30 tl, gelinlik daraltma 150 tl, çanta astarı değiştirme 20 tl vb. Kısacası epey pahalı… İnsanlar eskisi gibi kendi söküğünü dikecek zamanı bulamıyor. Düğme diktirmek için bile terzilere gidiyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu fiyatları biraz kısarak insanların size akın etmesini sağlayabilirsiniz.
Bu yazımız evde terzilik yaparak para kazanmak konusunda umarız sizlere önayak olur. Şimdiden bol kazançlar dileriz.

Bir önceki yazımız olan Evde Reçel Yaparak Nasıl Para Kazanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

2 YORUMLAR

  1. Bi çoğumuz birşeyleri dikmekten, daraltmaktan veya genişletmekten pek anlamıyoduruz muhtemelen ancak öğrenmek o kadar da zor değil. Evde para kazanmak için harika yollardan biri olan Terziliği öğrenmek için devlet desteklilerde dahil olmak üzere bir çok yolu var. Şu günlerde herşeyin fiyatı arttığı gibi terzilerin işçilik ücretleride arttı ve eskiye göre daha azlar eğer evde para kazanmak istiyor ek gelire ihtiyaç duyuyorsanız ufak bir öğrenim sürecinden sonra ekipmanlarınızı da aldığınızda önünüzde terzilik yaparak evde para kazanmak için pek bir engel kalmıyor diyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here