Evde Sanal Asistanlık Yaparak Para Kazanmak

3
33
Evde Sanal Asistanlık Yaparak Para Kazanmak
Evden Sanal Asistanlık Yaparak Para Kazanmak

Evde Sanal Asistanlık Yaparak Para Kazanmak

Evde Sanal Asistanlık Yaparak Para Kazanmak, Şu zamana kadarki tüm meslekleri düşündüğümüzde, her geçen yıl lügatımıza yeni meslekler girmiş olduğunu görürüz. Daha önce de yapılan meslekler farklı kollara ayrılıp çeşitlendi ve hatta daha önce hayal bile edemeyeceğimiz meslekler ortaya çıktı. Dünya ve teknoloji geliştikçe para kazanma yöntemleri de çeşitlendi ve artık neredeyse herkes kendine uygun ek işi bulur oldu. Eskiden para kazanmak sadece bedenen yapılan aktivitelerle olurken şimdi sadece bilgisayar başında olmak bile yeterli oluyor.
İnternet, kullanmasını ve kazanca çevirmesini bilen için bulunmaz bir nimet. Belki de sadece parmaklarınızın ucunda yeni iş fikirleri vardır.

İnternetin gelişmesi ile birlikte ofis ortamı olmadan çalışma fırsatı bulmaya başladık. İnternet üzerinden iş fırsatlarını değerlendirerek artık herkes kendine uygun evde ek iş bulabilir.
Bugün konuşacağımız meslek de bir ev rahatlığında para kazanma yöntemi. “Sanal Asistanlık” İlk olarak gelin sanal asistan ne yapar, nedir onu konuşalım. Adından da anlaşılabileceği üzere yönetici asistanlığının sanal versiyonudur. Bir nevi buna sekreterlik de diyebiliriz. Oldukça garip geldiğinin farkındayız ama bu yöntem sadece ülkemizde yeni. Yabancı ülkelerde yıllardır popüler olan bu ek işle normal bir işte çalışıyormuş gibi para kazanabilirsiniz, üstelik pijamalarınız üzerinizde, kahveniz elinizdeyken. Gerek iş veren, gerekse çalışan için bu yöntem oldukça avantajlıdır. İş veren için ne gibi bir avantaj derseniz buna şu şekilde cevap verebiliriz. Örneğin bir çalışanın iş yeri masrafları, sigorta masrafları, yemek masrafı, yol masrafı derken vereceğiniz maaşın üstüne pek çok masraf daha eklenir. Bu gibi masraflardan kaçınan iş veren içinse sanal asistan biçilmiş kaftandır.

Çalışan içinse durum kesinlikle çok daha parlak. Evinde çalışıyor olduğu gibi iş için hazırlanma süresinden, yol süresinden tasarruf eden kişi farklı şeylere de zaman ayırabiliyor. Ve hatta çalışan, bu süre içerisinde başka iş verenlerle bile anlaşabilir. Bu sayede aynı anda pek çok yerden ek gelir elde edebilir.

Evde Sanal Asistanlık Yaparak Para Kazanmak evde iş imkanı
Evde Sanal Asistanlık Yaparak Para Kazanmak

Sanal Asistanlık Nasıl Yapılır? Özel Eğitim Gerekli Mi?

Sanal asistanlık yapmak için özel bir eğitimden geçmenize gerek yok, bunun eğitimi de yok. İster lisans mezunu ister lise mezunu olun bilgisayar kullanmayı biliyorsanız sanal asistanlık kapıları size zorluk olmadan açılacaktır. Bilgisayar kullanmaktan kastımız ise tabi ki yeterli Office programları bilgisine sahip olmak, rapor hazırlayabilme becerisinde olmak, düzgün ve hızlı klavye kullanabilmek.
“Sadece bilgisayar bilgisi yeter mi?” diye sorarsanız size cevabımız “tam olarak değil” olacaktır. Bu bilgisayar bilgisinin yanında iyi bir iletişim bilgisi ve yeteneği de bu internetten para kazanma yönteminde önemli.

Sanal Asistanlık Yaparak Ne Kadar Kazanılır?

Bu soruya aslında tam olarak cevap vermek mümkün değil çünkü iş sahası oldukça geniş ve sizin ne büyüklükte bir şirket ile çalıştığınız sizin maaşınızı etkileyecek olan ana kriterdir. Ama şunu söyleyebiliriz ki bu internetten iş ile alacağınız maaş 1000 TL altında olmayacaktır çünkü normal bir asistanla aynı işleri farklı masraflar olmadan yapacağınız düşünüldüğünde bu maaşın 1000 TL altında olabileceğini düşünmek imkansız oluyor.
Ayrıca pek çok asistan çalışma süresini artırıp farklı iş verenlerle anlaşarak kazandığı miktarı katlıyor.
Umarız siz de kendinize uygun evde iş imkanını bularak bütçenize büyük ya da küçük katkı sağlarsınız.

Bir önceki yazımız olan Evde Reçel Yaparak Nasıl Para Kazanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

3 YORUMLAR

  1. Sanal asistanlıkla evde para kazanmak için Office programlarını iyi kullanambilmek gerekiyor ama bilmiyor olmak büyütülecek bir problem internetten veya DVD halinde eğitim setleri ile kitap, dergi satan yerlerden bir şekilde elde edlip kısa bir çalışmanın ardından Office programlarını kullanmayı öğrenebilirsiniz. Bu sorununda üstesinden geldikten sonra Sanal Asistan olup evde para kazanmak için önünüzde pek bir engel kalmıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here