Evde Sabun Yaparak Para Kazanmak

6
54
Evde sabun yapımı

Evde Sabun Yaparak Para Kazanmak

Ev gelirine katkıda bulunmak isteyen herkes ek gelir fırsatlarına yöneliyor. Özellikle kadınlara çok zevkli gelecek olan evde sabun yaparak para kazanma işi de bu ek gelir fırsatlarından biri. Renk renk, farklı kokularda ve farklı içerik – özelliklerde doğal sabunlar yaparak hem ailenize sağlıklı sabunlar kullandırtmış olup hem de bu yaptığınız doğal ev yapımı sabunlarla para kazanmış olacaksınız. Bu evde iş imkanı sayesinde sadece para kazanmayacak aynı zamanda yaratıcılığınızı konuşturarak, günlük hayat stresinizi de atacak, sorunlarınızı unutacaksınız.

Evde sabun yaparak para kazanmak istiyorsanız ilk olarak görünüşe önem vermeniz gerekiyor. Çünkü dış görünüşü güzel ve ev yapımı olan sabunlara kimse hayır diyemez!

evde sabun yapımı
evde sabun yapımı

Evde Sabun Yaparak Para Kazanmak Nasıl Yapılır?

Yeni başlayanlar için sabun yapımı oldukça karmaşık olabilir. Sabunun her aşamasını yapmaya çalışıp sonrasında yorulup hüsrana uğramaktansa başlarda hobimalzemesi[dot]net bu siteden elde edeceğiniz malzemelerle yapmaya özen gösterin. Başlarda biraz harcama yapsanız da size geri dönüşü mükemmel olacaktır.

Dedik ya görünüş çok önemli diye, işte burada devreye çeşit çeşit kalıplar giriyor. Verdiğimiz siteden de bulabileceğiniz kalıplar sayesinde her temaya uygun sabun yapabileceksiniz. Göze hitap eden sabunlarda unutmayın ki daha çok para kazanma fırsatı vardır.

Kalıptan sonra ihtiyacımız olan şey ise işleri kolaylaştırmak adına “sabun bazı”. Sabun bazını da verdiğimiz siteden rahatlıkla temin edebilirsiniz.

Sabun bazını da hallettikten sonra sıra geliyor sabunları renklendirmeye, yani müşterilerinizin kesinlikle ilk bakacaklar şey. Renklendirici olarak gıda boyası kullanmanızda hiçbir sakınca yok. Bu renk renk gıda boyalarını her baharatçıda bulabilirsiniz. Ayrıca ürünlerinizi daha çekici hale getirip bu evde iş imkanı fırsatını daha da büyütmek istiyorsanız, peeling etkisi gibi özellikler eklemek adına biraz tarçın koyabilirsiniz ya da dekoratif bir sabun düşünüyorsanız sim de güzel bir alternatif olacaktır. Eriyik haldeyken bunları koyabilirsiniz.

Sabun yaparak para kazanmak denince akla köpürmesinden sonra ilk gelen şey tabi ki kokusudur. İşte burada devreye esanslar ve aromalar giriyor. Yaptığınız sabunun şekline uygun kokular seçerek bir uyum yakalayıp daha çok kazanabilirsiniz. Bu kokuları da ister verdiğimiz siteden ister baharatçıdan temin edebilirsiniz.

Ayrıca sabun yaparken alkole ihtiyacınız olacak. Bunun yerine kolonya da bir alternatif diyebiliriz.

Sabun Nasıl Yapılır?

İlk olarak almış olduğunuz sabun bazını küçük parçalara ayırıp çikolata eritir gibi benmari usulü ile eritin. Benmari usulü ile uğraşmak istemezseniz mikrodalga fırın da aynı işi görecektir. Eğer benmari usulü eritiyorsanız erittiğiniz kaba cam bir kapak kapatmanız iyi olacaktır çünkü bu uygulama sonrasında sabununuzun terleme yapmasını önler. Sabun bazınızı benmari usulü eritirken de ocakta fazla bekletmeden erir erimez ocaktan alın.

Şimdi elinizi çabuk tutmanız lazım. Eğer gıda boyası yerine sabun boyası aldıysanız direkt olarak sabunun üstüne damlatabilirsiniz ama eğer gıda boyasıyla yapacaksanız o zaman öncelikle bu gıda boyasını esans içinde eritmeniz gerekir. Sabunun donmaması için bu işlemi olabildiğince hızlı yapın ya da karışımı daha önceden hazırlamış olun.

Renklendirme ve esans işlemi bittikten sonra sıra kalıplara geliyor. Bu evde iş imkanı fırsatında dikkat etmeniz gereken belki de önemli yer. Sprey şişesinde olan alkol ya da kolonyayı kalıplarınıza 1 ya da 2 kez sıkın. Sonrasında sabunu kalıplara boşaltın. Ardından son bir kere daha sabunların üzerine alkol sıkarak kalabilecek olan hava kabarcıklarını önleyin. Sabunlarınız mevsime ve büyüklüğüne göre değişecek olsa da en fazla 15 Dakika içinde donacaktır.

Bu evde iş imkanı sayesinde hem yaratıcılığınız gelişecek hem de para kazanacaksınız. Kurdele ve küçük tüllerle sabunlarınızı paketleyip dekore etmeyi unutmayın. En ufak detay bile bu ek iş imkanında daha çok kazanmanızı sağlayabilir.

 

Bir önceki yazımız olan Evde Reçel Yaparak Nasıl Para Kazanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

6 YORUMLAR

  1. Çevremden birkaç kişininde ek gelir amaçlı yaptığı hem yaparken keyif alıp hemde evde para kazanabileceğiniz bir işdir sabun işi. Kalıpları birazpahalı olması dışında satıcak olduğunuz sabun, kokusu vs. malzemeleri epey uygun. Kalıpları ise sadece bir seferliğine aldığınız ve sürekli kullandığınız için daha sonradan verdiğiniz para için pişmanlık duymuyorsunuz hatta evde sabun yaparak para kazanma işi ciddi anlamda kazanç getirebilen bir iş olduğu için iyikide almışım dedirtiyorlar! Ayrıca deker teker satabileceğiniz gibi bir araya toplayıp güzel bi sunumla çiçekçilerede satabliyorsunuz pek yayılmış bir üretim alanı olmadığından çiçekçilerin çoğu memnuniyetle satın alıyor bu sayede sizde evde para kazanmış oluyorsunuz.

  2. evde sabun paketleme isi almak isterim evde sabun yapmak yerine. evlere sabun paketleme işi veren firmaların telefon numaralarına nereden ulaasabilirim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here