Evde Pratik Para kazanma yolları

3
35
Evde Pratik Para kazanma yolları

Evde pratik para kazanmanın yolları

Son yıllarda evde pratik para kazanma yolları, önemli derece de rağbet edilen iş kollarından birisi haline geldi. Yapılan işlerin çeşitliliği her ne kadar farklı olsada, sizlere bu yazımızda özellikle internet üzerinden pratik para kazanma yollarından bahsedeceğiz. Gerek Facebook üzerinden, gerekse makale yazarak para kazanma gibi konular ve daha fazlası hakkında bilgiler bulabileceğiniz yazımızı okuyarak, internet üzerinden rahatlıkla para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Facebook sayfasından para kazanma

Sizin veya Facebook listenizde ekli olan birçok insanın, farklı alanlara hitap eden Facebook sayfaları mutlaka vardır. Her ne kadar büyük bir çoğunluk bu sayfaları sadece eğlence amacıyla açmış olsa da, Facebook sayfalarından para kazanacağınızı biliyor muydunuz? “Nasıl olurda, Facebook sayfası para kazandırır?” dediğinizi duyar gibiyim.
Öncelikle işin mantığını anlatalım. Facebook sayfalarından para kazanmanın en temel yolu, elbette ki sayfada reklam yayınlamaktır. Eğer yüksek sayıda beğeni alan bir Facebook sayfanız ve hatta Facebook grubunuz varsa, bu sayfa ve gruptan para kazanmanız mümkün. Ayrıca para kazanırken, saatler harcamanıza hiç gerek yok.
Mesela herhangi bir ilçeye veya ile hitap eden bir sayfanız var ise, buradaki firmalar ile görüşerek reklam alabilir ve kendi harçlığınızı çıkarabilirsiniz. Eğer ülke geneline hitap ediyorsanız ve beğeni sayınız çok fazla ise, bu kezde farklı internet sitelerinin reklamını yaparak para kazanabilirsiniz.
Eğer ülke geneline hitap eden bir sayfanız var ise, bu sayfanızı beğenen kişinin en az 200-300 bin olması, reklam bulmanızı kolaylaştıracaktır. Ancak bir büyük şehire hitap ediyorsanız, bu sayının 100 bin olması işinizi görebilir. İlçe bazında değerlendirecek olursakta, 50 bin kişilik bir grup ya da beğeni almış bir sayfa işinizi görebilir. Gerekli reklam şartlarınızı kendiniz kafanızda belirleyebilir, araştırmalar yapabilir ve kafanızdaki fiyata şekil verebilirsiniz.

İnternet sitesinden para kazanma

Evde pratik para kazanma yolları için bir diğer fikrimiz ise, yine internet üzerinden gelir elde edebileceğiniz, internet sitesinden para kazanma işidir. Biraz emek gerektirse de, siteniz hak ettiği yere geldiğinde hem para kazanacak, hem de bu işten zevk alacaksınız. Hatta sitenizi önemli bir konuma getirerek, ailenizi ömür boyu bu iş sayesinde geçindirebilirsiniz.
Profesyonel ancak en düşük kademede bir internet sitesi ile işe başlamak gerekirse, ilk yıl için ortalama 300-500 TL arası bir para harcamanız gerekir. Ancak her şeyden önce, hangi alanda bir site açacağınızı belirlemek, bu alanda ilk yapmanız gereken en önemli iştir. Açacağınız web sitesine, özgün ve seo uyumlu makaleler girerek sitenizi sürekli güncelleyin ve ziyaretçiler çekin. Ziyaretçi sayınız ne kadar çok olursa, farklı reklam ağlarından reklam alarak daha fazla para kazanabilirsiniz. Özellikle Google Adsense reklam ağı, en güvenilir reklam ağıdır. Google güvencesiyle işinizde hile yapmadığınız sürece, her ay düzenli olarak gelir elde edebilirsiniz.
Google dışında reklam alacağınız birçok reklam firmasının yanı sıra, sitenizi fazla büyütmeniz durumunda, firmalardan direkt reklam alma şansınızda her zaman olacaktır.

evde-pratik-para-kazanma-yollari

Makale yazarak para kazanmak

Evde yine internet üzerinden yapabileceğiniz, son yılların en sağlam ve popüler ek gelir kapılarından birisi de, makale yazarlığı yapmaktır. Hatta makale yazarak ek işten ziyade, asgari ücret tutarından daha fazlasını kazanabilirsiniz. Buradaki en önemli kriterler, işinizi hakkıyla yapabilmektir.
SEO uyumlu, özgün ve hilesiz makalelerin yanı sıra, imla kurallarına ve Türkçe grammer kriterlerine uygun makaleler üretmelisiniz. SEO uyumlu ve özgün makalelerin nasıl yazılacağı konusunda, sitemiz üzerinde daha önceden uzun bir yazı yayınlamıştık. Sitemizin arama kutucuğuna -makale- şeklinde yazıp arama yaparak, konu hakkında bilgilendirici ve öğretici yazımızı okuyabilirsiniz. Böylelikle makale yazarak para kazanma konusuyla ilgili, çok daha aydınlatıcı bilgilere ulaşabilirsiniz.
Makale yazarlığından kasıt, yazan kişinin konu hakkında kafasından bilmediği şeyleri yazması değildir. Müşterinizin sizden istediği konuyu internet üzerinden araştırın. Bulduğunuz kaynakları okuyun. Kafanızda bir fikir şekillenecektir. Ondan sonra bir kaynağa bakarak, hem okuyun hem yeniden yazın. Burada yapmanız gereken, okuduğunuz kaynakta anlatılan şeyleri, kendi cümlelerinizle anlatmak olacaktır. Yani o sitedekinin aynısı olmayacak. Ancak sonuç olarak aynı şeyleri, kendi cümleleriniz ile anlatacaksınız..

E-Ticaret siteleri ile para kazanmak

E-ticaret siteleri sayesinde de, önemli miktarlarda para kazanmak mümkündür. Son yıllarda teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesi, internet kullanımında adeta patlama yaşanmasına neden olmuştur.
İster bireysel yeteneklerinize bağlı olarak bir şeyler üretin, isterseniz ürünlerinizi başkasına yaptırın veya satın alın, bunları kuracağınız bir E-ticaret sitesinde satarak para kazanabilirsiniz. E-ticaret sitelerinde, kira gideri, elektrik ve su faturası, fazla eleman ihtiyacı gibi birçok masrafın olmaması, en büyük avantajlar arasında yer almaktadır. Kendi e-ticaret sitenizi açmak istemiyorsanız, hazırda bulunan farklı e-ticaret sitelerinin satış ortaklığı sistemine katılabilirsiniz. Onların sitesine ziyaretçi çekerek ürünlerin satılmasını sağlayabilir, böylelikle belirli bir yüzde kar marjı alabilirsiniz. Ancak bunu yapmak, kendi sitenizi kurarak para kazanmak gibi kazançlı olmayacaktır.

Çevirmenlik yaparak para kazanmak

Herhangi bir yabancı dilin kullanımına, tam olarak hakim misiniz? Öyleyse bunu, bir kazanca dönüştürmeye ne dersiniz?
Günümüzde özellikle yeminli çevirmenlerin yaptığı çevirilerin çok pahalı olması, size büyük bir kazanç kapısı olarak geri dönebilir. İnternet üzerinden ulaşabileceğiniz birçok firma sayesinde, uluslararası ticaret metinlerini çevirebilir ve para kazanabilirsiniz. Ancak bu çok ciddi bir iş olduğundan, konuya tam olarak hakim olmanız gerekir. Eğer daha basit çeviriler yaparak para kazanmak istiyorsanız, İngilizce makaleleri Türkçeye çevirerek para kazanabilirsiniz. Her iki durumda da, grammer bilgisinin son derece önemli olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Bir önceki yazımız olan 2019 Evde davetiye işi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

3 YORUMLAR

  1. Daha önce cep telefonu uygulamasını geliştiren kişilerle irtibat kurarak kısa 1-2 sayfalık uygulamaya ait dökümanları kelime açıklamaları çevirerek para kazanmıştım. Sonrasında upwork sitesi ile tanıştım ve şu an oldukça yoğunum. 2. ek iş olarak yapmaktayım tavsiye ederim arkadaşlar ne kadar çok dil o kadar çok para diyebilirim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here