Evde Mum Yaparak Para Kazanma

1
21
evde mum yapma işi
Evden Mum Yapıp Satıp Para Kazanmak

Evde Mum Yaparak Para Kazanma

Herkesin zamanını ek iş yaparak değerlendirdiği bu dönemde siz neden boş durasınız ki? Üstelik eğlenerek yapabileceğiniz ek işler de mevcutken. Hem boş zamanlarınızı değerlendirip, hobi yapar gibi stres atarak zaman geçirip, hem de bundan para kazanabilirsiniz. Bu evden para kazanma fırsatlarından biri de evde mum yaparak para kazanmak.

İş fikirleri arasında belki de en zevkli olanı…

Herkesin evinde olduğu gibi sizin de yarım kalmış ya da kullanılmayıp bir köşeye atılmış mumlarınız vardır. Aynı zamanda bu işle o kalan mumları da değerlendirmiş olacaksınız. Bu kalan mumları kullanarak aklınıza gelmeyecek kadar güzel tasarımlar yaparak ciddi miktarlar kazanabilirsiniz. Ama mum yaparken unutmamanız gereken bir şey varsa o da mumlarınızı beğenen herkese hediye etmemektir. Komşularınız ve yakın çevrenize dağıtarak para kazanamayacağınızı unutmamalısınız.

evinizden_mum_yaparak_para_kazanma
evde mum yaparak para kazanma

Evde Mum Nasıl Yapılır?

Bu evden para kazanma fırsatına başlamadan önce, ilk olarak evde bulabileceğiniz eski ve kalmış mumları ısı vererek benmari usulü eritin ve bu iş için ayırmış olduğunuz bir kabınız olsun. Çünkü mumu daha kaba dökerken bile kuruyup leke yapacağınız için her renk için farklı bir kap bulundurmalısınız ya da atılabilir salça kabı gibi kaplar tercih etmelisiniz.

Eğer evde eski bir mum yoksa herhangi bir marketten bulabildiğiniz en ucuz ve düz olan mum da işinizi görecektir.

Benmari usulü eritmek için küçük parçalara ayırmış olduğunuz mumu eritin, eğer isterseniz mum eriyik haldeyken içine sim, boncuk, boya ya da esans ekleyebilirsiniz. Hatta size tavsiyemiz kesinlikle kahveli mumu da denemeniz. Kahvenin muhteşem kokusu mum yandıkça odaya dolacaktır.

Mum eridikten sonra içindeki ipleri almayı da unutmayın,  eğer hobi marketlerden alınmış fitiliniz yoksa bu fitilleri kullanmanız sizin için iyi olacaktır. Hiçbiri yoksa yorgan ipi gibi bir ip de kesinlikle iş görecektir.

Çeşitli kavanoz, kalıp her şeye dökebilirsiniz mumlarınızı. Tamamen yaratıcılığınıza bağlı olan bu işte evden para kazanmak çok kolay ve zevkli olacak.

Mumlarınızın tamamen sertleştiğine emin olduğunuzda eğer silikon bir kaptaysa mumu çıkardıktan sonra dışını kurdeleler, kahve çekirdekleri, simler ve bunun gibi yaratıcılığınıza kalmış olarak pek çok malzeme ile süsleyebilirsiniz.

Şimdi gelelim bu işi paraya nasıl çevireceğinize. Bu cevap mum yaparak para kazanmak nasıl olur diyenlere…

Nerede Satabilirim?

Bu konuda da yine girişimciliğiniz ve yaratıcı fikirleriniz öne çıkacak olsa da en kolay yol olarak size Sahibinden, Gittigidiyor gibi siteleri önerebiliriz. Kendi yaptığınız mumlara tekli ya da set olarak fiyat biçerek satabilir aynı şekilde bu sitelerde kendinizi tanıtabilirsiniz. Kendinize açacağınız bir blog ya da internet sitesi ile tanıtımızı yapıp sipariş alırken aynı anda sosyal medyada da aktif olarak eş – dost derken çevrenizi büyütüp siparişlerinizi artırabilirsiniz. Sürekli deneyeceğiniz yeni fikirlerle eşsiz mumlar oluşturup, evden para kazanma yollarından belki de en güzelini yapabilirsiniz.

Bu yolla sadece yaratıcılığını konuşturarak para kazan!

Bir önceki yazımız olan Bayanlara evde yapılacak işler 2019 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here