Evde Mantı Yapıp Satmak

1
22

Bugün lezzetli ve bir o kadar da kazançlı bir ek iş imkanından bahsedeceğiz. Evin en keyifli yeri size göre mutfak ise ve hamur işlerinden anlıyorsanız, güzel kazançlara imza atabileceğiniz mantı işine girebilirsiniz. Evde Mantı Yapıp Satmak konusunda muhteşem tüyolar ile dolu yazımıza başlayalım.

Mantı yapmak yorucu bir iş olsa da şöyle düşünün; mantı yaparak bugün Zonguldak’ da kömür madeninde çalışan bir işçi kadar yorulur musunuz? Peki; o işçi ile ay sonu aynı kazancı elde edebilir misiniz? Mantı işi sıkıcı ve yorucu ama kazançlı bir iştir. Özellikle toplu mantı siparişi alarak elde edebileceğiniz kazançlar size yorgunluğunuzu unutturacaktır. Evde mantı yapıp satmak ilk etapta günde 50 TL kazanmanızı sağlar fakat burada fiyatı sabit düşünmemek lazım yani ne kadar kaliteli mantı üretirseniz fiyatlarınızı da o kadar yükseğe çekebilirsiniz. Bir müddet evde mantı işi ile para kazanma fikri sizi sürükleyecek ama inanın sonrasında kazandıkça dükkan açmak isteyeceksiniz. Bu aşamaya gelirken para biriktirmeniz en doğrusu olacaktır.

Evde mantı yapıp satmak

Evde Mantı Yaparak Para Kazanmak

Bu aşamada size iki seçenek ile kazanabileceğiniz rakamları açıklayalım. Öncelikle, belli bir firmadan evde mantı işi yapmak için iş alır ve malzemelerini de bu firma size temin ederse; siz mantıların içlerini doldurarak kilo başına kazanırsınız. Firmalara göre değişen mantının kilosu için size 5 TL ile 15 TL arası bir rakam sunulur. Ortalama bir kilo mantı için harcayacağınız süre ise en fazla 1,5 saat olacaktır. Evde ek gelir açısından bu fiyatlar üzerinden günde kaç saatinizi ayırabileceğinizi hesaplayarak tahmini aylık kazancınızı hesaplayabilirsiniz. İkinci kazanç seçeneği ise tüm malzemeleri sizin almanız ve mantıyı üretip toptan satmanız. Burada elde edeceğiniz ve mantıyı hazırlamanızda ki malzeme maliyeti ve emeğinizi iyi hesaplamanız gerekmekte. Piyasa da mantının bir kilo satış fiyatı 20 TL ile 50 TL arasında kalitesine göre değişmekte. Yine bu rakamlardan yola çıkarak kafanızda hemen bir iş planı oluşturabilir ve işe başlayabilirsiniz. Her iki seçenekte de evde mantı yapıp satmak oldukça karlı bir iştir.

Evde Mantı Yapıp Satışını Yapmak

Öncelikle çevrenizde ki insanlara bu işi yaptığınızı duyurun ve onlara ikramlık olarak yaptığınız mantılardan sunun. İlk etapta hemen sipariş almanızı beklemeyin ama sonrasında mutlaka siparişler gelmeye başlayacaktır. Özellikle çevrenizdekilerin başka insanlara tavsiyeleri sonucu perakende olarak biraz sabrettikten sonra düzenli şekilde sipariş almaya başlarsınız. Aynı şekilde hamur işleri satan firmalara ürettiğiniz mantılardan numune verebilir ve sizi aramalarını bekleyebilirsiniz. İnternet ortamından da satışlarınızı gerçekleştirmeniz ve ek gelir elde etmeniz mümkün.

Bir önceki yazımız olan Evde internetten ne satabilirim 2019 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here