Evde Makale Yazarak Nasıl Para Kazanırım?

Evde Makale Yazarak Nasıl Para Kazanırım?

Evde makale yazarak nasıl para kazanılır

Günümüzde çoğu insan ek gelir kapılarına yönelir Alınan maaşların yetersiz kalması, giderlerin fazla olması, aile fertlerini daha fazla çalışmaya sevk eder. Kişiler gün içerisinde asıl mesleklerini icra ederken, mesai bitimi sonrasında kalan zamanlarında da ek işler yaparlar. Ancak yapılan işin az zaman alan, getirisi yüksek olan bir iş olması önemlidir.

Yorulma durumu olmadan, düzenli olarak çalışma imkanı olan, güvenilir firmalarla çalışmak önem arz eder. Gün içerisinde sürekli ayakta çalıştığınız bir işiniz olabilir veya sürekli insanlarla muhatap olduğunuz oturarak bir işiniz olabilir. Her mesleğin kendine has bir zorluk derecesi vardır. Ek gelir kapısı olarak seçeceğiniz işin ise sizi yormadan, zorlamadan, vaktinizi fazla almadan gelir getirmesi gerekir. Bu şekilde bir çalışma sistemiyle gelir elde etmeyi kim istemez. Evde oturduğunuz yerden makale yazarak aile bütçenize katkı sağlayabilir, ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Üstelik kaliteli, sağlam ve güvenilir bir firmaya makale yazarak ödemelerinizi tam zamanında almanın mutluluğunu yaşayabilirsiniz. Mesleğiniz ve yaşınız ne olursa olsun, bulunduğunuz yerden makale yazarak para kazanmanız artık mümkün.

Evde makale yazarak nasıl para kazanırım, diyen kişiler çoğunlukla yazdıklarının karşılığını alamama korkusu yaşarlar. Bu yüzden de makale yazarak para kazanmanın asılsız olduğunu düşünebilirler. Ancak görülen o ki, çoğu insan ek gelir kapısı olarak veya sadece bu işi meslek edinerek geçimini kazanıyor. Makale yazacağınız firmayla iletişim kurmanız durumunda, sizden deneme yazısı talep edilir. Deneme yazısını yazıp mail yoluyla göndermeniz durumunda editörler tarafından incelenen yazınız, onay görmesi halinde makale yazarlığına alınmışsınız, demektir.

Sistemli Çalışma

Evde makale yazarak nasıl para kazanırım, diyerek araştırmaya giren kişiler, yaptıkları ön başvurudan olumlu yanıt almalı durumunda kendilerine özel bir sayfa açarlar. Mail adresleri ve kendilerine özel şifreleri sayesinde kendi profillerine girerek, yazılması gereken makaleleri görebilir, diledikleri makaleyi yazmak için talepte bulunabilirler.

Düzenli olarak çalışma sergilemeniz durumunda haftalık olarak yüksek miktarlarda ödeme almanız mümkündür. Ödemelerinizi haftalık olarak alabileceğiniz gibi, aylık olarak da alabilirsiniz. Ne kadar çok makale yazmaya özen gösterirseniz, alacağınız ücret o kadar yüksek olacaktır. Kelime bazlı ücretlendirme yapan firmalar, yazdığınız makale sayısı kadar değil, makalenin içeriğindeki kelime sayısı kadar ücret öder.

Ev hanımları, öğrenciler, çalışanlar evde makale yazarak nasıl para kazanırım, konusunda endişe etmemeli, güvenilir firmalarla iletişime geçmelidir. Makale yazmaya ne kadar erken başlarsanız, alacağınız ücret o kadar yüksek olur.

Güven Sorunu Yaşamamak Adına

Makale yazarak para kazanmak isteyen kişiler, firmanın güvenilir olup olmadığı konusunda endişe duyarlar. Bir firmanın güvenilir olup olmadığını firmanın sosyal medya hesabından veya kurumsal sayfası bulunuyorsa bu sayfa üzerinden yaptıkları paylaşımlardan, belgelendirmelerden anlayabilirsiniz.

Ödeme yaptığını kanıtlayan dekontların resimlerini paylaşan bir firma, makale yazdığını ve yazdıklarının karşılığını aldığını belirten yorumların yazılmış olması firmanın güvenilir olduğunu kanıtlayan işaretlerdir. Ayrıca bu firmaların bulunduğunuz il veya ilçede ofisleri olması durumunda, bizzat giderek de firmayla görüşme sağlayabilir, aklınıza takılanları sorabilirsiniz.

Firma sahipleri ve çalışanları makale yazma konusunda sizlere yol gösterici şekilde yaklaşıyorlarsa, sizlere her konuda destek oluyorlarsa, ödemelerinizin yapılması konusunda sizleri saniye saniye bilgilendiriyorlarsa, kesinlikle o firmayı kaçırmayın.

Çalıştığınız yer devlet kurumu bile olsa bazı zamanlarda maaşlarınızda sorun yaşamanız muhtemeldir. Aynı şekilde makale yazdığınız firmanın da ödemelerinde gün içerisinde aksilikler meydana gelebilir. Ancak bu durumlarda yazar olarak bilgilendiriliyorsanız, ödemelerinizin ne zaman yapılacağının saati sizlere bilgi olarak veriliyorsa, güven sorunu yaşamanız anlamsızdır.

Evinizde çayınızı, kahvenizi içerek çalışıp para kazanmak varken, kendinizi uğraştıran, yoran işlerde yer almanız mantığa uygun görülmez. Makale yazarak para kazanabilir, gelirinizi arttırabilirsiniz.

 

Oylama

Bir önceki yazımız olan 2019 Evde davetiye işi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

“Evde Makale Yazarak Nasıl Para Kazanırım?” üzerine 4 yorum

  1. Makale yazarak para kazanmak isterim bende, İletişim fakültesnde okumaktayım. Bos zamanlarimi degerlendirmek adina ve ek gelir elde etmek icin dusunebilirim. Yardımcı olur musunuz?

  2. Merhaba,

    Tezi yüksek lisans yaptım. Hafta içi çalışıyorum ve kalan zamanlarda makale yazarak ek iş yapmak istiyorum.

Yorum yapın